Травень 2013

Митець

Іван Городиський

Митець

Arslonga, vitabrevis
Латинське прислів’я

Мистецтво не може існувати навіть без людини,
яка могла б жити без мистецтва.
Станіслав Єжи Лец “Непричесані думки”

 

Повідомлення агентства Асошіейтед Прес від 23.05.2005:

“Вчора ввечері в Нью-Йорку було вбито відомого колекціонера, письменника, емігранта із СРСР часів холодної війни сімдесятирічного Арона Габровича. Як повідомила поліція, уйого мангетенській квартирі знайшлилише труп і жодних слідів пограбування. Усю колекцію картин російських майстрів початку ХХ ст. він зберігав у“Chase Brooklyn  Bank”. Але підозрюють, що можливою причиною вбивства стала його підпільна незареєстрована колекція робіт італійських та фламандських майстрів ХVІ–ХVІІ ст.. За чутками, серед них були шедеври Рубенса та Тіціана. Ні місце їхньогозберігання, ні теперішнє їхнємісце перебування невідомі”.

Повідомлення агентства Рейтер від 06.06.2005:

“Цими вихідними вЛондоні відбулася міжнародна наукова конференція на тему: “Тамплієри та їхнійвплив на європейську культуру, історію та мистецтво”. Особливе зацікавлення викликала доповідь професора історії Московського університету Ернеста Рейнгольдса. Уній він виклав доволі сміливу теорію, згіднозякоючастина зниклих скарбів тамплієрів була конвертована в кошти банкірських родів Фуггерів і Медічі, які фінансували ними епоху Ренесансу йВеликих географічних відкриттів. За його словами, він має кілька гіпотез про долю решти скарбів, але не бажає їх розкривати, аби вони не стали темою для жовтої преси йкнижок на кшталт нашумілого “Шифру Леонардо”.”

Читати далі...

3 коментарів

votes

Скринька Пандори

Юрій Кирик

Скринька Пандори

Я - мерзляк, тому коли відправлявся на Майдан узяв пальто з хутряною підкладкою. Та уже в перший день перебування зрозумів свою помилку - в ньому важко бігати, запарюєшся. Потім, звісно, мерзнеш. Коли готувався сюди приїхати й спостерігав Майдан лише з екрану телевізора, й бачив, що всі протестувальники в якихось легеньких курточках, мимоволі по шкірі пробігав озноб: мороз на дворі. Ні, я вдягнусь якомога тепліше. Не вистачало іще обморозитись! Натягнув термобілизну для лижників, вовняні, грубої в'язки шкарпетки, куплені в Косові, що пролежали років зо два без ужитку. Та лише потрапивши на Майдан, збагнув - тут все по-іншому. Колись чув - на війні не хворіють. Коли атакує беркут температура, здається, градусів сорок. Та й у спокійні хвилини - постійно щось робиш, як на першому таборі в Пласті. Згодом на погоду взагалі не звертаєш уваги. Як і на все інше - жодних болячок, головне кудись пропадає страх, який міцними кліщами не відпускав мене в перший день. Це феноменально - знати, що от зараз може впасти тобі до ніг пляшка з коктейлем молотова, і ти спалахнеш мов смолоскип, що можеш упасти, як от твій побратим поцілений кулею снайпера, але на ламаєш стрій - продовжуєш бій. Не задумуючись наносиш удари у відповідь, навіть не помічаєш, коли вражають тебе. Синці  та порізи помічаєш уже після бою, або й узагалі, коли йдеш спати, і стягаєш із себе  промоклу одежу... Третій день я тут й лише починаю пізнавати ази майданного життя.

Читати далі...

51 коментарів

votes

Неймовірні мандри «письменника-еколога» нашого часу

Катерина Гордієнко

Неймовірні мандри «письменника-еколога» нашого часу

 «Я кладу аркуш паперу на стіл і вирушаю в подорож. Я почуваюся так, ніби виходжу із самого себе й живу іншим життям», – розповідає про себе один із найвизначніших письменників сьогодення, живий класик Франції,лауреат Нобелівської премії Жан-МаріГюстав Ле Клезіо.

 Його багатогранний письменницький талант проявився ще з ранніх років.

Жан-Марі Гюстав Ле Клезіо народився у квітні 1940 року в Ніцці в родині хірурга. Пізніше родина оселилась у далекій африканській країні Нігерії, де служив його батько. Саме ця зустрічіз майже не знайомим батьком виявилася однією з найважливіших подій у житті автора таспонукала вперше взятися  за перо, щоб більше ні на мить його не відкладати.

«Я завжди хотів писати пригодницькі романи, як у Жюля Верна, і розповідати про небачені країни від першої особи», – пізніше зазначає він про себе.Але  зрозуміло, дитячі райдужні мрії та надії лише пунктиром намічені у творчості цього обдарованого письменника, хоча всі умови, у яких він виріс, надали їм можливість реалізуватися в майбутньому.

Читати далі...

3 коментарів

votes


Читати далі...

1 коментарів

votes


Читати далі...

9 коментарів

votes


Читати далі...

253 коментарів

votes


Читати далі...

17 коментарів

votes

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").