Серпень 2011

Клімчук Анастасія «Серце». А що станеться ТЕПЕР?

Ви володар своєї долі? Ви можете спланувати своє життя на роки вперед? Ви точно знаєте, які наслідки матиме те, що ви робите в цю мить? Ви певні?

Студентка Настя Клімчук своїм першим публікованим оповіданням змушує задуматись над цим ще раз.

Читати далі...

0 коментарів

votes

Сергій Мисько «Тринадцята гора». Якщо прокидається чорт…

Можливо, Петро Чорт ще й чорт? А чому ж  іще б його так тягнуло до тієї гори: там завжди всяка нечисть збиралась? Але як може чоловік стати чортом, і що йому в такому разі робити?  І чи ще можна хоч щось зробити?

Читати далі...

1 коментарів

votes

Андрій Тужиков «Без остраху під безхмарно-синім небом». Завжди є місце для втіхи

Свобода приходить по-різному до різних людей. Розпад сім’ї, зникнення друзів, втрата житла можуть стати завеликою трагедією для однієї людини, а можуть бути щаблями звільнення. Хто беззастережно ствердить, що читати улюблену книгу на даху провінційного театру під безхмарно-синім небом, єдиним твоїм дахом, гірше ніж читати її, ховаючись по комірчинах від сварливої ненависної дружини.

Читати далі...

0 коментарів

votes

Василь Карп’юк «Паперушка». Комахи також бувають мстивими

У схожій ситуації головний герой Федора Достоєвського Родіон Раскольников іде на каторгу до Сибіру, Клайд  Грифітс у Теодора Драйзера – на електричний стілець, а в казці Василя Карп’юка на долоні хлопчика, яка задушила жука, з’являється червоне тавро, що розрослося по всьому тілу…

Читати далі...

0 коментарів

votes

Віра Нижник «Резервація». Дивись у глибину речі

Для того, щоб зрозуміти свій світ, мусиш потрапити в інший. Відкривши для себе Правду, неминуче постанеш перед вибором: ділитися нею з іншими чи ні? Щоб правильно обрати, мусиш бути сильним і мудрим, незалежно від того праведниця ти чи повія.

Читати далі...

0 коментарів

votes

Максим Кідрук «Шпагат, або Вибір чемпіона». Простих виборів не буває

Ви вже знаєте про велику перемогу українця Ігоря Максименка , який здобув титул чемпіона світу із кікбоксингу. 

Журнал «Дніпро» став безсоромним! Отак просто взяв – і відкинув всяку сором’язливість. Тепер він гордо і в повен голос починає говорити про своїх героїв.

Ми розпочинаємо публікацію серії оповідань, про шлях чемпіона з України до світового визнання.

Читати далі...

0 коментарів

votes

Леся Гончар, Руслан Найда «Козацький роман». Посібник із виживання в Україні

Що ми пережили за останні 20 років, та який вигляд маємо на тлі останніх світових подій? Скільки країн слід пройти, аби зрозуміти свою? Як можна кинути США заради життя в Україні?

Розповідь про те, як не піддатись кризам і травмам та продовжити щасливо жити там, де хочеться тобі!!!

Читати далі...

0 коментарів

votes

Микола Куцик «Учені відкрили новий елемент таблиці Менделєєва». Цікаві досліди із Хабарієм

Вчені підрахували, що в Україні зосереджено близько 45% світових запасів Хабарію. Що ж із ними робити? Відповідь тут!

Читати далі...

0 коментарів

votes

Сатира і гумор. Смішно про головне

Веселі узагальнення від кращих команд КВНу; глибокі веселі осягнення, афористично висловлені одним реченням; потреба кохання жінки та поетичне визначення головних етапів її життя - все це у розділі "Сатира і гумор"

Читати далі...

0 коментарів

votes

Андріана Стахів, Божена Городницька «Обличчя сучасної драми». Ми віримо, що, дивлячись в обличчя сучасної драми, можна побачити самих себе й реальність навколо

Пройшов ІІ Фестиваль сучасної драматургії «Драма.UA». І якщо торік дебютний фест відбувався під закликом «Врятуй драму!», то цьогорічним гаслом марафону стало «Обличчя драми». Відтак цього року фест намагався всебічно показати «обличчя» врятованої торік сучасної драматургії, познайомити глядачів з різними її проявами, з ідеями та можливостями сучасних авторів, а також режисерів та театрів, які працюють у цій галузі.

Читати далі...

7 коментарів

votes

Костянтин Солов’єнко «Що Вам до вподоби?». Лікувати не хворобу, а хворого

У кожній лікарняній палаті – своя історія, різні люди, але всі прагнуть одного – бути почутими. Студент медичного Університету Сава ще не встиг набратись лікарського цинізму, тому у кожному хворому він бачить людину.

Читати далі...

328 коментарів

votes

Інтерв’ю з актрисою Тетяною Зеленською. Театр – це жива матерія «тут і зараз»

Молода актриса розповідає про акторство: це професія якій можна навчитися, чи своєрідне призначення.

«В цьому мистецтві є щось більше і глибше, що тебе як художника може зробити щасливим. Ця професія духовна,  ти на сцені малюєш собою картину, або доповнюєш її, торкаєшся глибин своєї душі і тим самим розбуджуєш щось важливе, живе у глядача. Ти займайся чесно своїм ділом, а все інше, якщо твоє - буде належати тобі. Звичайно, що працюючи над виставою, над роллю, ти витрачаєш багато психічних сил, власних нервових клітин, котрі як кажуть не відновлюються, і звичайно ти потребуєш віддачі, компенсації у вигляді визнання глядачами твого труду, таланту, але це не має бути самоціллю».

Читати далі...

0 коментарів

votes

Ярина Цимбал «Про тих, кому за двадцять і менше». Перелік воїнів, що лишились в полі сучасної літературної періодики з часів української Незалежності

Літературні журнали — як люди. Вони народжуються, іноді у нелегких творчих муках, і відходять у небуття, а якщо обставини не сприяють, то й досить швидко. У них з’являються діти — додатки й бібліотечки. Літературні журнали бувають товстими і не дуже, вони можуть схуднути і погрубшати. Як і люди, вони святкують свої дні народження і ювілеї. Сьогодні, коли своє двадцятиріччя відзначає незалежна Україна, цікаво озирнутися — що і як змінилося в родині українських літературних часописів.

Читати далі...

1 коментарів

votes

Мистецький напрямок КУБІЗМ. Історія виникнення, представники, класичні зразки і новітні салони

Нова рубрика від «Дніпра», «Мистецька майстерня» допоможе не заблукати у гущавині художніх напрямків та явищ. У цьому числі читайте про КУБІЗМ, його зародження, представників світових та українських.

Читати далі...

0 коментарів

votes

Михайло Гнатюк до 155-річчя Івана Франка «Заміри глибини». Ми звикли до шкільного трактування І.Франка, але за цим спрощенням насправді стоїть постать універсального генія

Крім неперевершеної вартості художніх творів – поезії, прози, драматургії, І. Франко залишив нам наукові праці з історії і теорії літератури, методології літературознавства, проблем літературної критики, компаративістики, бібліографії, книгознавства, бібліотекознавства, мовознавства, перекладознавства, журналістики, фольклористики, етнографії, культурології, мистецтвознавства, релігієзнавства, історії, економіки, соціології, правознавства, політології, психології, філософії, зрештою, природничих наук.

Читати далі...

0 коментарів

votes

Володимир Даниленко, аналіз літературної казки В. Карп’юка «Паперушка», «Варіація на тему злочину й кари»

Майстер-клас від відомого літературного критика Володимира Даниленка, у якому аналізуються слабкі та сильні сторони оповідання, надрукованого у цьому числі журналу, «Паперушка» В.Карп’юка.

Читати далі...

0 коментарів

votes

Марія Сергійко, стаття «Нагіб Махфуз: маю заплатити за те, що вирізняюся»

Завжди знайдуться скептики, які будь-який вибір, не те що справедливий, намагатимуться скомпрометувати. З’явилася версія, нібито Нобелівський комітет, який, звісно, абсолютно не  аполітичний, підлабузнюється до громадської думки, присуджуючи премію єгиптянинові й таким чином даючи авторові з країни третього світу можливість «пробитися». Шведські ж академіки вважають, що Нагіб Махфуз не має рівних собі як представник та реформатор не лише арабської романістики, а й назагал арабської культурної традиції – і небезпідставно.

Читати далі...

0 коментарів

votes

Класики

Майстри Поетичного Слова(Іван Малкович, Іван Драч, Ірина Жиленко)

Читати далі...

0 коментарів

votes

Сучасники

Сучасники (Тепла серпнева поезія)

Читати далі...

0 коментарів

votes

Поети Сімферополя

Поети Сімферополя (Україномовні поети Криму)

Читати далі...

0 коментарів

votes

Лауреати літературних премій

Лауреати літературних премій (Оригінальні поетичні шукання молодих авторів)

Читати далі...

0 коментарів

votes

Емануель Сіс «Мертва з каналу» (закінчення). Слідкуй за ходом думки

Нарешті все склалось управильний ланцюжок. Нарешті слідчий зрозумів, хто вчинив вбивство. Не повірите, це...

Читати далі...

0 коментарів

votes

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").