Завантажити

Літературна премія імені Василя Юхимовича

 

Василь Юхимович

           Літературна премія імені Василя Юхимовича(Премія Юхимовича) — українська літературна премія, творча відзнака за вагомий внесок у розвиток української літератури, поезії, прози та літературної критики, була заснована головним редактором газети «Вечірній Коростень», членом Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України Віктором Васильчуком. Присуджується з 2007 року.

Премія імені уродженця Коростенщини, поета, гумориста, журналіста, заслуженого діяча мистецтв України Василя Юхимовича за визначні твори в літературі присуджується щорічно письменникам за роботи, що відзначаються високим художнім рівнем у розкритті тем і образів, співзвучних настроям любові до рідного краю, виховання духовності й культури, національної свідомості, утвердження високих гуманістичних ідеалів, розбудови незалежної Української держави.

Премія присуджується до Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Просто на Покрову»(жовтень), що щорічно відзначається на Коростенщині.

Щорічно встановлюється три премії в розмірі 500 гривень кожна. Від молодіжного відділення Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян» установлено четверту премію для молодих авторів розміром 500 гривень за раніше не опубліковані поетичні та прозові твори.

Твори, що подаються на номінації Премії, мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж за три місяці до їх висунення на здобуття Премії, мати позитивні рецензії в критиці, літературних журналах, засобах масової інформації.

Вік учасників не обмежений.

На здобуття Премії подаються:

· клопотання про присудження Премії;

· завірений протокол засідання, на якому було прийнято рішення про висунення твору на здобуття Премії;

· власне сам твір (у трьох примірниках);

· рецензії, статті, відгуки про твір (твори) номінанта (ксерокопії).

До премії додаються Диплом та нагрудний знак у вигляді маленького портрета Василя Юхимовича і поля, на якому синім цвітуть льони.

Твори можна надсилати (до 30 вересня):

Адреса: 11504, м. Коростень, вул. Жовтнева, 50.

Електронна адреса: viktorchukv@mail.ru
Оргкомітет.

Віктор Васильчук (067) 410-90-61.

Віктор Кутішенко (04142) 96-5-50.
Районний будинок культури (04142) 4-10-76.

 

ПОЛОЖЕННЯ

про премію імені Василя Юхимовича за визначні твори в літературі

(гумор, поезія, проза)

1. Премія імені славного сина Коростенщини, поета, гумориста, журналіста, заслуженого діяча мистецтв України Василя Юхимовича за визначні твори в літературі (далі — Премія) присуджується щорічно письменникам за роботи, що відзначаються високим художнім рівнем у розкритті тем і образів, співзвучних настроям любові до рідного краю, виховання духовності й культури, національної свідомості, утвердження високих гуманістичних ідеалів, розбудови незалежної Української держави.

2. Премія присуджується до Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Просто на Покрову», що щорічно відбувається на Коростенщині.

3. Щорічно встановлюються три премії в розмірі 500 гривень кожна. Від молодіжного відділення Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян» установлено четверту премію для молодих авторів розміром 500 гривень за раніше не опубліковані поетичні та прозові твори. До премії додаються Диплом та нагрудний знак у вигляді маленького портрета В. Юхимовича і поля, на якому синім цвітуть льони.

4. Твори, що подаються на номінації Премії, мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж за три місяці до їх висунення на здобуття Премії, мати позитивні рецензії в критиці, літературних журналах, засобах масової інформації.

5. На здобуття Премії подаються:

– клопотання про присудження Премії;

– завірений протокол засідання, на якому було прийнято рішення про висунення твору на здобуття Премії;

– власне сам твір (у трьох примірниках);

– рецензії, статті, відгуки про твір (твори) номінанта (ксерокопії).

6. Розгляд, обговорення та оцінка творів, представлених на здобуття Премії, проводяться Організаційним комітетом (далі — Оргкомітет) у складі семи осіб. Оргкомітет діє на громадських засадах. Склад Оргкомітету формується з представників благодійної вільної газети «Вечірній Коростень», Житомирської обласної держадміністрації, Житомирського обласного управління культури, Житомирського обласного Центру народної творчості, «Українського літфоруму», Житомирської обласної організації НСПУ, Коростенської райдержадміністрації, молодіжного відділення Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян». Основною формою роботи Оргкомітету є засідання. Його веде голова Оргкомітету або його заступник. Рішення Оргкомітету про присудження Премії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх членів Оргкомітету. У разі, якщо під час голосування результати розподілилися порівну, то голос головуючого на засіданні є ухвальним.

7. Повторно Премія може присуджуватися не раніше ніж через п'ять років після попереднього присудження.

8. У тому разі, якщо на Премію номінується член Оргкомітету то, тимчасово, на час засідання Оргкомітету, замість нього вводиться новий представник із зазначених у п. 6 цього Положення організацій.

9. Фінансування Премії, її вручення відбуваються за участі Коростенських райдержадміністрації та райради та молодіжного відділення МГО «Земляцтво житомирян».

 

Лауреати

2009 рік

1. Михайло Сич, поет і художник, — за книгу «Житнє сонце» (м. Житомир)

2. Віктор Лупейко, заслужений вчитель України, поет, прозаїк, — за книгу «Витязі української духовності» (м. Тетерів)

3. Володимир Стрекаль, журналіст, поет-гуморист, — за книгу «Забута заповідь» (м. Київ).

 

Історія премії

          Премія імені Василя Юхимовича була започаткована українським письменником, заслуженим журналістом України, членом Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України Віктором Васильчуком.

Голова Оргкомітету Премії Юхимовича — Микола Сингаївський, заступник голови Оргкомітету премії Юхимовича — Віктор Васильчук.

Перейти до списку премій

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").