Завантажити

Літературна премія імені Євгена Маланюка

(обласна премія Кіровоградської області)

 

Євген Маланюк

          Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори області за високохудожні твори в жанрах поезії, прози, драматургії, літературознавства та перекладу, спрямовані на утвердження гуманістичних ідеалів, збагачення історичної спадщини народу, державотворення та демократизацію суспільства.

Премія встановлюється в трьох номінаціях: художня література (поезія, проза, драматургія), літературознавство, публіцистика та переклад (з української мови на інші мови, з інших мов на українську мову).

На здобуття Премії щорічно висуваються літературні твори, опубліковані окремими книгами чи в журналах, що вийшли друком протягом останніх трьох років, але не пізніше як за три місяці до їх висунення на здобуття премії.

Премія вручається щорічно 2 лютого, до дня народження Євгена Маланюка.

Автору твору-переможця надається звання „Лауреат обласної літературної премії імені Євгена Маланюка”, вручаються диплом установленого зразка, нагрудний знак лауреата, почесна відзнака обласної ради й обласної державної адміністрації — скульптура „Степовий орел” та грошова частина премії.

Премією нагороджуються, як правило, літератори, які народилися, проживають або тривалий час працювали на території Кіровоградської області.

Премія присуджується авторові один раз за життя.

Премія може присуджуватись посмертно.

Адреса журі: управління культури й туризму облдержадміністрації, пл. Кірова, 1, м. Кіровоград, 25022.

Журі щороку до 15 жовтня оголошує конкурс на висунення творів на здобуття премії. Висунення триває два тижні.

Твір, який набрав більше половини голосів членів журі, визнається переможцем.

Грошова частина премії — 3529 грн 50 коп.у кожній номінації.

Вік не обмежений.

 

ПОЛОЖЕННЯ

про обласну літературну премію імені Євгена Маланюка

1. Обласна літературна премія імені Євгена Маланюка (далі — премія) засновується обласною радою.

2. Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори області за високохудожні твори в жанрах поезії, прози, драматургії, літературознавства та перекладу, спрямовані на утвердження гуманістичних ідеалів, збагачення історичної спадщини народу, державотворення й демократизацію суспільства.

3. Премія встановлюється у трьох номінаціях:

— художня література (поезія, проза, драматургія);

— літературознавство та публіцистика;

— переклад (з української мови на інші мови, з інших мов на українську мову).

4. На здобуття премії щорічно висуваються літературні твори, опубліковані окремими книгами чи у журналах, які вийшли друком протягом останніх трьох років, але не пізніш як за три місяці до їх висунення на здобуття премії.

5. Висувати твори на здобуття премії мають право:

управління культури і туризму облдержадміністрації;

обласні відділення національних творчих спілок;

громадські організації;

трудові колективи;

навчальні заклади.

Від імені творчих та громадських організацій, трудових колективів та навчальних закладів висування здійснюють їх президії, бюро, ради.

Висування відбувається гласно.

6. Премія є персональною.

7. Премією нагороджуються, як правило, літератори, які народилися, проживають або тривалий час працювали на території області.

Премія присуджується авторові один раз за життя. Премія може присуджуватись посмертно.

8. Забезпечення дотримання вимог щодо висунення творів на здобуття премії, їх конкурсний відбір та присудження премії здійснює журі обласної літературної премії імені Євгена Маланюка (далі — журі), що є колегіальним органом.

9. Персональний склад журі затверджується обласною радою на строк повноважень ради. Головою журі є голова обласної ради. За поданням голови журі може проводитись ротація складу журі, але не більше однієї особи на рік.

Засідання журі веде голова журі або його заступник.

Засідання журі є правомочним за умови присутності на засіданні двох третин від його загального складу. Рішення журі приймається простою більшістю голосів. Свої обов'язки члени журі виконують на громадських засадах.

Адреса журі: управління культури і туризму облдержадміністрації, пл. Кірова, 1, м. Кіровоград, 25022.

10. Журі щороку до 15 жовтня оголошує конкурс на висунення творів на здобуття премії. Висунення триває два тижні. Журі шляхом обговорення й відкритого голосування визначає високохудожні твори. У першій декаді листопада щорічно публікує в газеті "Народне слово" перелік творів, висунутих на здобуття премії. Два місяці триває обговорення творів у засобах масової інформації. До 20 січня журі з урахуванням результатів обговорення творів у засобах масової інформації проводить остаточне обговорення й таємне голосування.

У разі відсутності гідного премії твору вона не присуджується.

Твір, який набрав більше половини голосів членів журі, визнається переможцем.Рішення журі разом із протоколом голосування подається голові обласної ради длязатвердження. До 1 лютого наступного за звітним року голова обласної ради видає розпорядження про затвердження рішення журі про присудження премії.

11. Розпорядження про присудження премії друкується в газеті "Народне слово", оголошується по радіо та телебаченню.

Щорічно до 2 лютого — днянародження Євгена Маланюка — автору твору-переможця присвоюється звання "Лауреат обласної літературної премії імені Євгена Маланюка", уручаються диплом установленого зразка, нагрудний знак лауреата, почесна відзнака обласної ради й обласної державної адміністрації – скульптура "Степовий орел" та грошова частина премії.

Премію вручає голова обласної ради — голова журі або заступник голови журі.

Лауреат під час вручення премії може виголосити промову до п'яти хвилин, текст якої публікує газета "Народне слово".

12. Грошова частина премії встановлюється врозмірі 3529 грн 50 коп. у кожній номінаціїта виплачується за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на фінансування галузі „Культура”.

 

Лауреати

        З 2002 по 2008 роки лауреатами премії стали Василь Бондар, Леонід Куценко, Петро Селецький, Тамара Журба, Григорій Клочек, Світлана Барабаш, Віктор Погрібний, Галина Берізка, Катерина Гончар, Світлана Орел, Ольга Полевіна, Василь Марко, Леонід Безпалий, Олександр Жовна, Кость Оверченко, Володимир Караташ.

Перейти до списку премій

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").