Завантажити

Літературна премія імені Дмитра Нитченка

 

Дмитро Нитченко
(псевдонім — Дмитро Чуб)

Присуджується за пропаганду українського друкованого слова.

Установлена у 2000 році Лігою українських меценатів і родиною українського письменника з Австралії Дмитра Нитченка (Ниценка) — невтомного популяризатора української книги й української літератури. Присуджується щорічно за активну популяризацію українського письменства, української книги, літературознавчу діяльність у галузі україністики тощо.

Премія імені Дмитра Нитченка — одна з тих відзнак, яку неможливо одержати, якщо не любиш Україну. У її Положенні записано, що вона присуджуються за пропаганду українського слова. І нині серед її лауреатів —рецензенти, журналісти, видавці, бібліотекарі, працівники книготоргівлі, артисти, меценати з усієї України, тобто ті, хто справді активно пропагує українську книгу, захищає друковане слово. Премія, заснована Лігою українських меценатів та родиною Дмитра Нитченка (Австралія), нині одна з найпопулярніших і найвідоміших в Україні. Присуджується премія імені Дмитра Нитченка щороку до дня народження письменника — 21 лютого.

Вік учасників не обмежений.

Грошова нагорода змінюється залежно від бюджету Ліги українських меценатів.

Премія є закритою. Рішення про висунення кандидатів приймає комітет із присудження премії.

Контакти Ліги українських меценатів:

01034, Київ-34, вул. Ярославів Вал, 21-Є, офіс 57

(044) 486 53 78, 230 81 19

 

Лауреати

         Серед лауреатів премії: директор видавничого центру «Академія» Василь Теремко та заступник головного редактора головної редакції «Новини дня», Національної радіокомпанії України Оксана Маловічко, доцент університету імені Б. Хмельницького Василь Пахаренко, директор обласної бібліотеки для юнацтва імені В. Симоненка Олена Федоренко.

Лауреати премії Нитченка за 2008 рік: Віктор Грабовський, заступник головного редактора газети «Літературна Україна»; Василь Захарченко, письменник (м. Черкаси); Володимир Родіонов, письменник (м. Харків); Микола Берник, головний редактор газети «Ваше здоров'я»; Оксана ІВАСЮК, в. о. директора Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат філологічних наук; Олег Романчук, головний редактор журналу «Універсум»; Олександр Климчук, головний редактор альманаху «Музейний провулок»; Марія Остгайм-Дзерович (перекладач роману Василя Барки «Жовтий князь» на німецьку); Музей книги та друкарства України.

Лауреатами премії імені Дмитра Нитченка за 2009 рік стали: заслужений артист України Борис Лобода, голова Рівненської організації Національної Спілки письменників України Лідія Рибенко, головний редактор газети і радіо «Сім'я і дім» письменник Іван Корсак, головний редактор газети «Віче» та поет Василь Простопчук (обидва з Луцька).

Лауреати премії Нитченка за 2010 рік: літературознавець і педагог із Луганська Олексій Неживий; голова Кримського відділення Наукового товариства ім. Шевченка, доктор філософії в галузі біології, академік Петро Вольвач із Криму; головний редактор "Літературної України" Сергій Козак та головний редактор дитячого журналу "Дзвіночок" із Івано-Франківщини Леся Пилип’юк-Диркавець.

 

Історія премії

          Премія імені Дмитра Нитченка— відзнака, яка щороку присуджується до дня народження письменника (21 лютого) за пропаганду українського слова. Засновники премії — Ліга українських меценатів та родина Дмитра Нитченка (Австралія). Понині серед її лауреатів ті, хто справді активно пропагує українську книгу та захищає друковане слово: рецензенти, журналісти, видавці, бібліотекарі, працівники книготоргівлі, артисти й меценати з усієї України.

Дмитро Нитченко (літературний псевдонім Дмитра Ніценка) — відомий подвижник українського слова: письменник, журналіст, критик, літературознавець, педагог, меценат. Упродовж десятиліть він, проживаючи в Австралії, писав книжки й рецензував твори, що виходили українською мовою в діаспорі, та популяризував, видавав і розповсюджував їх, щоб на виручені гроші опубліковувати нові.

Коментуючи рішення Комітету з присудження премії імені Д. Нитченка, президент Ліги українських меценатів Володимир Загорій сказав: «Ця премія, яка надається за пропаганду української книжки, існує вже десять років, і за цей час стала справді помітною в Україні. Люди, які її одержують, віддають багато сил обороні українського друкованого слова, популяризації національної літератури, у кожного в цьому розумінні — свій авторитетний послужний список».

Перейти до списку премій

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").