Завантажити

Премія "Львівська слава"

(обласна премія Львівської області)

 

       Премією відзначаються найвизначніші твори літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, а також стали визначною подією в культурному й літературно-мистецькому житті регіону.

Це десять різних премій, об’єднаних символічною назвою “Львівська Слава”.

Заснована Львівською обласною радою.

Обласна премія «Львівська слава» — найпрестижніша творча відзнака у Львівській області.

Усіх претендентів на участь у конкурсі повинно затверджувати журі, до складу якого входять керівники творчих спілок Львівщини.

Твори й роботи на здобуття Премії приймаються журі з 1 січня до 1 жовтня кожного поточного року.

Премію вручають наприкінці року, але для ефективної роботи журі просимо робити подання творів та авторів (авторських колективів) заздалегідь, щоб кожне подання пройшло апробацію експертів і було обговорене в суспільстві.

В конкурсі беруть участь конкретні твори чи інші форми творчих досягнень, як от концертні програми тощо, а отримує нагороду й диплом особа, яка має безпосередній стосунок до створення цих шедеврів. Для менеджерів, продюсерів та представників адміністрацій чи дирекцій творчих груп участь у цьому конкурсі не передбачена.

Лауреатам виплачується грошова частина Премії в розмірі 20 тис. гривень. У разі відзначення Премією колективу авторів, усім лауреатам видаються дипломи, а грошова частина премії ділиться між ними порівну.

Особам, удостоєним Премії, присвоюється звання лауреата Премії у відповідній номінації та вручається диплом, зразок якого розробляється управлінням культури і туризму облдержадміністрації й погоджується з журі.

Премією можуть нагороджуватися громадяни України, які творчо працюють на території області.

Контакти:

Львівська обласна державна адміністрація

Адреса: 79008, Львів, вул. Винниченка, 18

тел.: (+38) 032 299-92-05
факс: (+38) 032 261-23-99

Управління Культури:

Мирослава Володимирівна

Тел. 261-29-91

 

Положення про обласну премію в галузі культури, літератури,
мистецтва, журналістики та архітектури

1.Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури (далі – Премія) є найвищою премією у Львівській області, більш престижнішою творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

2. Премією відзначаються найвизначніші твори літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, а також стали видатною подією в культурному й літературно-мистецькому житті регіону.

3. Премія присуджується щорічно в тринадцяти номінаціях:

– мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського
(історія і теорія образотворчого, декоративно-ужиткового, народного мистецтва, історія і теорія музики)
– музейна справа та збереження культурної спадщини – імені Іларіона та Віри Свєнціцьких
(знакові концептуальні виставки, експозиції; комплексне збереження та реставрація пам’яток)
– поезія – імені Маркіяна Шашкевича
(збірки поезій)
– проза – імені Богдана Лепкого
(прозові твори)
– літературознавство, сучасна літературна критика та переклади –
імені Михайла Возняка
(літературознавство, критика, переклади)
– драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького
(театральні вистави, режисерські, сценографічні, акторські роботи, оперні партії, написання драматичних творів)
– журналістика та публіцистика – імені В’ячеслава Чорновола
(журналістика і публіцистика)
– музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича
(оперні, балетні, симфонічні, камерно-інструментальні твори, концертні програми, авторські виступи, диригування)
– образотворче мистецтво – імені Івана Труша
(живопис, графіка, скульптура, монументальне мистецтва)
– декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти
(кераміка, художнє скло, метал, різьба, обробка дерева, ткацтво, художні прикраси)
– народна творчість – імені Анатолія Вахнянина
(народне мистецтво, фольклорні колективи)
– дизайн – імені Олени Кульчицької
(дизайн середовища, графічний дизайн, предметний дизайн)
– архітектура – імені Івана Левинського
(практичні й теоретичні досягнення в галузі сучасної архітектури)


4. На здобуття Премії представляються нові оригінальні твори та роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Премії.

5. Твори та роботи на здобуття Премії представляють (не більше одного подання) управління культури і туризму облдержадміністрації, обласні організації національних творчих спілок, літературно-мистецькі об’єднання, товариства, фонди, музейні установи, мистецькі навчальні заклади, а також лауреати Премії.

6. Розгляд, обговорення й оцінка творів і робіт, представлених на здобуття Премії, проводяться журі з присудження Премії, персональний склад якого затверджується президією обласної ради на три роки. Протягом цього строку може проводитися часткова ротація журі.

7. Твори та роботи на здобуття Премії приймаються журі з 1 січня до 1 жовтня кожного поточного року. Допускається представлення творчих робіт претендентів не більше трьох спроб.

8. Колектив авторів твору, представленого на здобуття Премії, не може становити більше трьох осіб, колектив виконавців – більше п’яти. Не допускається включення до колективу претендентів осіб, які виконували адміністративні, організаторські чи консультативні функції.

9. Якщо на здобуття Премії висунуто роботу члена журі, він протягом обговорення кандидатур та присудження Премії не бере участі в роботі журі.

10. Премією можуть нагороджуватися громадяни України, які творчо працюють на території області.

11. Премія присуджується авторові чи виконавцеві один раз незалежно від номінації; посмертного представлення на здобуття Премії не передбачено.

12. Розгляд, обговорення та оцінка творів і робіт, представлених на здобуття Премії, проводиться Журі у два конкурсні тури:
• перший тур – попередній відбір творів і робіт та допущення їх до другого туру конкурсу шляхом обговорення й відкритого голосування; публікація в пресі списку претендентів, допущених до другого туру; аналіз матеріалів преси, відгуків та пропозицій, підготовка в разі необхідності експертних висновків;
• другий тур – підсумкове обговорення творів і робіт, прийняття шляхом таємного голосування рішення щодо присудження Премії в кожній номінації та подання голові обласної ради для затвердження.

13. Рішення щодо кожної кандидатури приймається на основі голосування: половини складу та 1 голос, за розгляду лише одного претендента – 2/3 від загальної кількості учасників голосування.
У разі, коли жоден із учасників голосування не набрав необхідної кількості голосів, проводиться переголосування серед 2-х претендентів, які набрали більшу кількість голосів.
У разі, коли голоси діляться порівну, журі шляхом відкритого голосування приймає рішення:
– присудження премії всім претендентам (премія ділиться між ними порівну);
– неприсудження премії в даній номінації жодному претендентові;
– проведення переголосування.

У разі, коли переголосування не дає результату, журі шляхом відкритого голосування приймає рішення:
– присудження премії всім претендентам (премія ділиться між ними порівну);
– неприсудження премії в даній номінації жодному претендентові.

14. Рішення про присудження Премії оголошується в пресі, електронних засобах масової інформації.

15. Особам, удостоєним Премії, присвоюється звання лауреата Премії у відповідній номінації та вручається диплом, зразок якого розробляється управлінням культури і туризму облдержадміністрації й погоджуються з журі.

16.Лауреатам виплачується грошова частина Премії в розмірі 20 тис. гривень. У разі відзначення Премією колективу авторів, усім лауреатам видаються дипломи, а грошова частина премії ділиться між ними порівну.

17. Диплом і грошова частина Премії вручаються напередодні Нового року на урочистому засіданні представників обласних організацій національних творчих спілок, літературно-мистецьких об’єднань, фондів, музейних та інших установ.

18. Кошти на виплату грошової частини Премії щорічно передбачаються в обласному бюджеті.


Керуючий справами
обласної ради Євген Захаревич

 

Склад
журі з присудження обласної премії в галузі
культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури

Ігор Держко – заступник голови облдержадміністрації, голова журі

Галина Дорощук – начальник управління культури і туризму облдержадміністрації, заступник голови журі

Марія Христинич – голова постійної комісії з питань культури, духовного відродження, засобів масової інформації та туризму Львівської обласної ради, заслужений працівник культури України, заступник голови журі

Мирослава Туркало – заступник начальника відділу мистецтв і туризму управління культури і туризму облдержадміністрації, відповідальний секретар журі

Члени журі:

Євген Безніско – заслужений художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (за згодою)

Борис Возницький – директор Львівської галереї мистецтв, голова ради директорів державних музеїв області, Герой України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (за згодою)

Орест Голубець – доктор мистецтвознавства, професор Львівської національної академії мистецтв (за згодою)

Любов Кияновська – доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри історії музики Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка (за згодою)

Ярослав Климович – голова Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України, генеральний директор Львівської обласної державної телерадіокомпанії (за згодою)

Богдан Козак – академік Академії мистецтв України, професор, декан факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка, актор Національного театру імені Марії Заньковецької, народний артист України (за згодою)

Василь Косів – заступник голови Львівської міської ради, завідувач кафедри графічного дизайну Львівської національної академії мистецтв

Володимир Кучинський – художній керівник Львівського молодіжного театру імені Леся Курбаса, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України (за згодою)

Юрій Ланюк – композитор, член Львівської обласної організації Національної спілки композиторів України (за згодою)

Любомир Медвідь – професор, академік, завідувач кафедри монументально-декоративного живопису Львівської національної академії мистецтв, народний художник України (за згодою)

Володимир Мельник – професор, доктор філософських наук, декан філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (за згодою)

Володимир Мокрій – завідувач науково-дослідного реставраційного відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, заслужений працівник культури України (за згодою)

Євген Нахлік – керівник Львівського відділення Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук (за згодою)

Василь Откович – директор Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І.Труша, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (за згодою)

Василь Пилип’юк – фотохудожник, директор видавництва “Світло і тінь”, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (за згодою)

Микола Рибенчук – доцент Львівської національної академії мистецтв, директор МПП "Архітектурна майстерня "Симетрія", заслужений архітектор України, лауреат Державної премії України в галузі архітектури (за згодою)

Левко Різник – письменник, член Львівської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреат кількох літературних премій

Тарас Салига – завідувач кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор філософії Українського вільного університету (Мюнхен) та доктор філологічних наук, заслужений працівник освіти України, професор, літературознавець (за згодою)

Іван Самотос – голова Ліги творчої інтелігенції Львова, народний художник України (за згодою)

Мирослав Скорик – голова Львівської обласної організації Національної спілки композиторів України, професор, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (за згодою)

Богдан Стельмах – поет, член Львівської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреат багатьох літературних премій, заслужений діяч мистецтв України (за згодою)

Галина Стельмащук – завідувач кафедри історії і теорії мистецтв Львівської національної академії мистецтв, доктор мистецтвознавства, професор (за згодою)

Ірина Фаріон – кандидат філологічних наук, доцент кафедри Національного університету "Львівська політехніка", депутат Львівської обласної ради

Ярослав Федоришин – директор-художній керівник Львівського духовного театру "Воскресіння" (за згодою)

Лариса Федорів – головний редактор видавництва “Червона калина”, депутат Львівської обласної ради, письменниця

Богдан Черкес – директор Інституту архітектури Національного університету „Львівська політехніка”, професор, доктор архітектури (за згодою)

Марія Чмир – керівник зразкового дитячого вокально-хореографічного ансамблю "Веселі черевички" (за згодою)

Микола Шимчук – професор Львівської національної академії мистецтв, заслужений художник України (за згодою)

Роман Яців – проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв, кандидат мистецтвознавства, заслужений працівник культури України (за згодою)


Керуючий справами
обласної ради Євген Захаревич

 

Лауреати премії в 2010 році:

  • у номінації«Мистецтвознавство і культурологія» – імені Святослава Гординського»: Кравченко Ярослав за монографію «Школа Михайла Бойчука. 37 імен художників-бойчукістів»;

  • у номінації «Музейна справа і збереження культурної спадщини» імені Іларіона і Віри Свенціцьких:Брикайло Йосиф за створення музею європейського зразка – народного історико-краєзнавчого музею Добротвора і навколишніх сіл, за представлення в музейній експозиції майже трьох тисяч збережених і відреставрованих оригінальних пам’яток історії та культури Надбужанщини;

  • у номінації «Поезія» імені Маркіяна Шашкевича:Лозова Оксана – за книги «Очі дерев» та «Лірика».;

  • у номінації «Проза» імені Богдана Лепкого:Легкий Зіновій за книги прози «Тараса страсті», «Дивовид», «Агнець офірний, або Каменем у спасителя», «Скорбна мати»;

  • у номінації «Драматургія, театральне мистецтво» імені Бориса Романицького:Новохацький Олег – за режисерські постановки вистав Львівського театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки», здійснені впродовж останніх трьох років;

  • у номінації «Журналістика та публіцистика» імені В’ячеслава Чорновола:Суходуб Зиновій за популярні телефільми «Повернення після життя» та «Безсмертя», створені у 2009 році;

  • у номінації «Музичне мистецтво» імені Станіслава Людкевича:дует «Бандурна розмова» у складі заслужених артистів України Тараса Лазуркевича та Олега Созанського – за оригінальну популяризацію професійного бандурного мистецтва та національного музичного інструмента – бандури в мистецькому проекті «Струноспів», реалізованому на сході України у 2008 — 2010 роках;

  • у номінації «Образотворче мистецтво» імені Івана Труша:Крислач Іван за творчі роботи в галузі станкової графіки, екслібрису, ілюстрування книги, монументального та станкового живопису, виконані впродовж 2008 — 2010 років;

  • у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво» імені Зеновія Флінти:Ошуркевич Галина – за творчі роботи в галузі художньої кераміки, виконані впродовж 2008 — 2010 років;

  • у номінації «Народна творчість» імені Анатоля Вахнянина:Ковальський Ігор – за вагомий творчий доробок, зокрема, різьблені твори, виконані впродовж 2008 — 2010 років, а також ілюстрації до творів письменників (С. Горбенко «Ярослав Осьмомисл», Арсен Паламар «Третя руїна», Ігор Убогий «Впадання в Тройци»);

  • у номінації «Дизайн» імені Олени Кульчицької:Куць Ярослав – за створення нового покоління українських комп’ютерно-друкарських та каліграфічних шрифтів.

Не визначено переможців у номінації «Архітектура» імені Івана Левинського, не було подання на обласну премію в номінації «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклад» імені Михайла Возняка.

Перейти до списку премій

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").