Завантажити

Міжнародна премія імені Володимира Винниченка

                Присуджується за особливі досягнення в літературі, мистецтві та благодійницьку діяльність. Премія освячена іменем Винниченка – людини складної долі, одного з найвидатніших письменників ХХ століття, талановитого маляра, чільного політика.

Вік учасника не обмежений.

Нагорода– диплом, нагрудний знак та грошова винагорода (щороку встановлюється залежно від бюджету).

Дата надсилання матеріалів– протягом року.

Матеріали надсилати на адресу Українського фонду культури.

Янко Дмитро Григорович – перший заступник голови правління.

Олійник Борис Ілліч – голова правління.

Контактна інформація Українського фонду культури

Телефон:

 (044) 2532725

Адреса:

01021, Київ, вул. Липська, 16

Хрещатик(Інститутська) (597 м)

 

Лауреати премії

           30 червня 2011 року відбулося нагородження лауреатів премії. Ними стали – Дмитро Вєдєнєєв, Сергій Шевченко за книгу «Розвіяні міфи. Історичні нариси і статті», Леонід Горлач за романи у віршах «Козак Мамай» та «Іван Мазепа», Віктор Логачов  за роман «Правы и виноваты».

За 2010 рік

Юрій Богуцький – відомий культуролог, заслужений діяч мистецтв України, віце–президент Академії мистецтв України, професор, кандидат філософських наук, який, окрім творчої та організаційної роботи, благодійно підтримав низку акцій Фонду культури, у тому числі – проведення у 2010 році Всеукраїнського огляду-конкурсу за програмою УФК «Нові імена України».

Володимир Воробей – книговидавець, доктор технічних наук, генеральний директор комп’ютерно-видавничого центру та видавничої компанії «КИТ» за успіхи в поліграфічному виконанні української книги на високому сучасному рівні та доброчинне забезпечення програм УФК друкованою продукцією.

Сергій Ткаченко – знаний літератор і дипломат, автор численних збірок поезій та літературознавчих творів, меценат і видавець журналу «Ятрань» на рідній для себе і В. Винниченка Кіровоградщині.

За 2009 рік

Біленко Володимир Васильович — журналіст, заступник головного редактора газети «Сільські Вісті». Ним організовано перше видання праці В. Винниченка «Заповіт борцям за визволення» та здійснено ряд публікацій про життя, творчість, політичну та державотворчу діяльність В. Винниченка. Він є автором багатьох публікацій з проблем суспільно-політичного сучасного життя, української історії, культури і літератури.

Будков Дмитро Валентинович — директор Українського центру міжнародної освіти Українського фонду культури, кандидат історичних наук. За час діяльності згідно з програмою «Мова і культура» близько 15 тисяч дітей мали можливість удосконалювати свої знання в зарубіжжі, зокрема з англійської мови в навчальних закладах Великобританії.

Іванов Дмитро Йосипович — відомий поет, публіцист, головний редактор Чернігівської обласної молодіжної газети «Гарт». Він автор багатьох збірок поезії, зосібне — «Заповіт мого роду», «Маминих слів чорнобривці», «Здрастуй, я повернувся», «Монолог тридцять третього» та інших.

За 2008 рік

Молодожанин Леонід Григорович — 93-річний скульптор (знаний у мистецтві як Лео Мол) з Канади, виходець з м. Полонне Хмельницької області. Він є автором кількох пам'ятників Тарасу Шевченку, зокрема у Вашингтоні (США), Буенос-Айресі (Аргентина), Прудентополісі (Бразилія), Санкт-Петербурзі (Росія), Київському князю Володимиру у Вінніпезі, Торонто, Лондоні і Римі та ще багатьох інших скульптурних, живописних і графічних творів. У 1992—2007 роках Л. Молодожанин передав у дар Україні низку цінних робіт, що знаходяться тепер в музеї Шевченка в Києві.

 

Шугай Олександр Григорович — відомий літератор. За книги, що отримали визнання в Україні та зарубіжжі: «Іван Багряний, або Через терни до Гетсиманського саду», «Притча про хату, або Сорок Святих» (про витоки добра і зла), «Усе живе — тепле», присвяченої Григору Тютюннику.

Джуси Людмила Тимофіївна та Степан Петрович — народні художники України, відомі кримські майстри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, які плідно працюють на цій ниві близько півстоліття. За серію тематичних килимів та живописні твори останніх років.

Лосіцький Станіслав Феліціанович — доктор технічних наук, художник, активний доброчинець Українського фонду культури, який піклується вихованцями кількох дитячих будинків. За багаторічну благодійницьку діяльність.

 

Історія заснування і вручення премії

           Міжнародна премія імені Володимира Винниченка заснованав 1990 році Українським фондом культури (УФК), яким на протязі всього часу його існування опікується поет-академік Борис Олійник.

Премія освячена іменем Винниченка – людини складної долі, одного із найвидатніших письменників ХХ століття, талановитого художника, державного та політичного діяча, Першого міністра Української Народної Республіки. Премія присуджується за особливі досягнення в літературі, мистецтві та благодійницьку діяльність.

За двадцятиліття існування поважної відзнаки її лауреатами стали 60 вітчизняних і зарубіжних літераторів, артистів, художників та доброчинців, зокрема із Канади, США, Росії, Австрії, Великобританії, Сирії, Польщі та Югославії.

Першими цю премію одержали: відомий український письменник і правозахисник, дійсний член Української вільної академії наук у Нью-Йорку Микола Руденко, книжки якого були вилучені з бібліотек, а ім'я не згадувалося протягом двох десятиліть, а також визначний учений-літературознавець Григорій Костюк — голова комісії для вивчення і публікації спадщини Володимира Винниченка при Українській вільній академії наук у США.

Перейти до списку премій

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").