Завантажити

 

 

Премія Ірини Вільде

Дарья Дмитріївна Макогон(Ирина Вільде)

    Щорічно 5 травня в день народження Ірини Вільде премією відзначаються українські письменники за визначні літературні здобутки, новаторство в українській прозі різних жанрів, сприяння сучасному літературному процесу в Україні.

    Премію засновано у 2007 році Львівською організацією Національної спілки письменників України та народним депутатом України Петром Писарчуком на честь 100-річчя від дня народження видатної письменниці. З ініціативи народного обранця в жовтні 2006 року було також прийнято окрему постанову Верховної Ради України «Про відзначення 100-річчя з дня народження української письменниці Ірини Вільде».

Лауреати отримують диплом та грошову винагороду.

Грошова винагорода становить 15 тис. грн(І премія – 7 тис. грн, ІІ премія – 5 тис. грн, ІІІ премія – 3 тис. грн).

Вік не обмежений.

Матеріали подавати з січня до 20 квітня.

Підсумки – до 5 травня.

Необхідні матеріали– 3 примірники книжки та подання.

Премія має всеукраїнський статус, тому претендувати на неї можуть не тільки львівські прозаїки.

Контакти Львівської НСПУ (куди надсилати матеріали):

Адреса: вул. С. Крушельницької, 17, м. Львів, 79000

моб. (067) 528 41 97

Лауреати

   Рішенням журі у 2008 році першу премію присуджено Лесі Бернакевич за роман «До зустрічі в суді», другу премію Роману Коритко за історичний роман «Корона Данила Галицького», третю – письменнику із Закарпаття Петру Ходаничу за книгу прози «Знак дракона».

Історія

   Ірина Вільде (Полотнюк Дарія Дмитрівна) – видатна українська письменниця, внесена ЮНЕСКО до числа знаменитих людей ХХ століття і другого тисячоліття, громадський та державний діяч, депутат міської, обласної, а згодом Верховної Ради УРСР другого скликання, лауреат премії ім. Т.Г.Шевченка у 1965 році.

«Ірина Вільде заслуговує уваги сучасників не лише за свої літературні здобутки, а й за мужність та твердість духу. Її приклад вартий наслідування, адже у страшні сталінсько-беріївські часи, коли більшість, і у тому числі, значна частина галицької інтелігенції, боялись та прославляли вождя – Ірина Вільде сміливо захищала репресованих, використовуючи свій статус депутата, домагалась правдивого висвітлення української історії та відстоювала українську мову», – зазначив засновник премії Петро Писарчук.

 

П О С Т А Н О В А 

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 100-річчя з дня

народження видатної української

письменниці Ірини Вільде

(Полотнюк Дарії Дмитрівни)

 

   5 травня  2007  року  виповнюється 100 років з дня народження Ірини Вільде (Полотнюк Дарії  Дмитрівни)  —  видатної  української письменниці, внесеної ЮНЕСКО до числа знаменитих людей XX століття і другого тисячоліття,  громадського та державного діяча, депутата Верховної Ради Української РСР другого скликання,  лауреата премії імені Т.Г. Шевченка 1965 року.

    Враховуючи вагомий  внесок  Ірини  Вільде  в  національну  та світову культуру, Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

1. У квітні-травні 2007 року урочисто відзначити  на державному рівні 100-річчя з дня народження Ірини Вільде.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 100-річчя з  дня народження Ірини Вільде, якому доручити:

— розробку та затвердження плану заходів щодо відзначення цієї ювілейної дати;

— проведення у травні 2007 року урочистих ювілейних зборів у місті Києві за участю представників органів державної влади, громадських організацій та творчої інтелігенції;

— проведення наукової конференції "Ірина Вільде – талановитий майстер соціального роману" у Львівському національному університеті імені Івана Франка;

— повне видання творів Ірини Віль

— відкриття літературно-меморіального музею та встановлення меморіальної дошки на будинку по вулиці Чумацькій, 2 у місті Львові, де мешкала письменниця в останні роки свого життя.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити висвітлення у засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 100-річчя з дня народження Ірини Вільде.

4. Кабінету Міністрів України передбачити виділення необхідних коштів для проведення зазначених вище заходів.

5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на  Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

 

 

Голова Верховної Ради України                             О.МОРОЗ

 

м. Київ, 4 жовтня 2006 року

Перейти до списку премій

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").