Завантажити

Премія імені Івана Єфремова 


Премія імені Івана Антоновича Єфремова — премія за внесок у розвиток і пропагування фантастики. Вручається в Екатеринбурзі на фестивалі «Аэлита».

Літературну Премію ім. І. А. Єфремова засновано з метою увічнення пам'яті великого письменника й науковця Росії та заохочення літераторів, які зберігають, розвивають і збагачують традиції, закладені ним у вітчизняній фантастичній літературі.

Номінаційна заявка повинна містити такі відомості:

-       ПІБ та адреса (поштова й електронна) номінанта;

-       біографія номінанта, що відображає його заслуги у сфері редакторської, організаторської та просвітницької роботи у сфері фантастики;

  Премія ім. І. А. Єфремова є Всеросійською премією, якої відзначається видатна редакторська, організаторська та просвітницька діяльність у сфері фантастики. Премію не може бути вручено повторно.

Рішення про присудження літературної Премії ім. І. А. Єфремова ухвалюється щорічно. Під час присудження нагороди вручається Лауреатський знак (нагрудна медаль) із зображенням І. А. Єфремова та відповідний диплом.
              Літературна Премія ім. І. А. Єфремова присуджується в чотирьох номінаціях:
1. За видатний внесок у розвиток вітчизняної фантастичної літератури (вручається один раз) — стрічка медалі червона.
2. За видатний літературно-художній твір (роман, повість, цикл розповідей, розповідь) — стрічка медалі зелена.
3. За літературознавчі та критичні роботи — стрічка медалі бордова.
4. За досягнення в області художнього перекладу — стрічка медалі темно-синя.

Крайній строк висування кандидатів — 31 березня.
Строк закінчення голосування — 30 квітня.

Вік не обмежено.

Оргкомітет фестивалю:
 E-mail: aelita-con@r66.ru
URL: http://aelita81.ru
Телефони та ICQ:
 +7-912-289-90-75 ICQ: 500 629 54 (Борис Долінго).
+7-904-380-82-67 ICQ: 298 556 722 (Андрій Скоробогатов).
+7-902-409-35-86 ICQ: 104 37 99 (Антон Рябов).
[Борис Долінго, м. Єкатеринбург.]

Лауреатам Премії імені І. А. Єфремова вручається нагрудний знак (медаль) і диплом. Медаль виготовлено із симбірциту — напівкоштовного каменю, що видобувається з раковин амонітів, накладки — позолочена бронза. Колір стрічки колодки встановлено для кожної номінації:

-       за видатний внесок у розвиток вітчизняної фантастичної літератури (вручається один раз) — стрічка медалі червона.

-       за видатний літературно-художній твір (роман, повість, цикл розповідей, розповідь) — стрічка медалі зелена.

-       за літературознавчі та критичні роботи — стрічка медалі бордова.

-       За досягнення в області художнього перекладу — стрічка медалі темно-синя.

Члени Ради голосують індивідуально в термін до 30 квітня ц. р. (включно). У категорії «За видатний внесок у розвиток вітчизняної фантастичної літератури» є два варіанти голосування: «за» і «проти», в інших категоріях твори оцінюються за десятибальною шкалою. Інформація надсилається на адресу vitvto@gmail.com. Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра. У голосуванні повинно взяти участь не менше за 25 % членів Ради з фантастичної та пригодницької літератури (виходячи з даних на момент закінчення голосування). Лауреатами Премії імені І.А. Єфремова в категорії «За видатний внесок у розвиток вітчизняної фантастичної літератури» стають особи, які набрали більше 50 % голосів «за», в інших категоріях — твори, що отримали оцінку вище за 8,0 балів.

 Із 2008 р. засновником меморіальної премії ім. І. А. Єфремова є редакція журналу «Уральский Следопыт» і оргкомітет фестивалю фантастики «Аэлита».

  Секретаріатом оргкомітету фестивалю «Аэлита» шляхом наради з компетентними особами (письменники, видавці, редактори) визначається коло претендентів (номінантів) на премію ім. І. А. Єфремова за поточний рік.   

Секретаріатом оргкомітету фестивалю «Аэлита» створюється авторитетне журі, яке голосує (у два етапи), розставляючи по місцях усіх номінантів. Лауреатом стає претендент, який набрав на останньому етапі найменшу суму місць.   

За рішенням секретаріату оргкомітету фестивалю номинаційні функції та функції з визначення лауреата премії можуть виконувати одні й ті самі особи, які володіють компетенцією й авторитетом.

   Вручення премії ім. І. А. Єфремова відбувається під час урочистої частини щорічного фестивалю фантастики «Аэлита» у м. Єкатеринбурзі.

 ПОЛОЖЕННЯ
Про літературну Премію
імені Івана Антоновича Єфремова

Літературну Премію ім. І. А. Єфремова засновано з метою увічнення пам'яті великого письменника і науковця Росії та заохочення літераторів, які зберігають, розвивають і збагачують традиції, закладені ним у вітчизняній фантастичній літературі.

Засновники Премії

Засновниками Премії ім. І. А. Єфремова є Спілка письменників Росії та заснована нею Рада з фантастичної та пригодницької літератури. За погодженням, до числа Засновників Премії можуть бути включені й інші громадські, видавничі та інші організації й установи, а також окремі особи.

Присудження Премії

Рішення про присудження літературної Премії ім. І.А. Єфремова ухвалюється щорічно. Під час присудження нагороди вручається Лауреатський знак (нагрудна медаль) із зображенням І.А. Єфремова та відповідний диплом.
Літературна Премія ім. І.А. Єфремова присуджується в чотирьох номінаціях:
1. За видатний внесок у розвиток вітчизняної фантастичної літератури (вручається один раз) — стрічка медалі червона.
2. За видатний літературно-художній твір (роман, повість, цикл розповідей, розповідь) — стрічка медалі зелена.
3. За літературознавчі та критичні роботи — стрічка медалі бордова.
4. За досягнення в області художнього перекладу — стрічка медалі темно-синя.
Дата нагородження лауреатів визначається Засновниками.

Подання на здобуття Премії

Подання на здобуття Премії ім. І.А. Єфремова проводиться в довільній формі державними органами, редакціями літературних, суспільно-політичних та науково-популярних газет і журналів, видавництвами, творчими Спілками, членами Ради з фантастичної та пригодницької літератури, благодійними й іншими громадськими організаціями країн СНД і далекого закордону. Для подання до Премії необхідно подати до СП Росії офіційний лист і два примірники висунутих на Премію творів.

Приймання творів, висунутих на здобуття премії, проводиться щорічно до 1 березня, приймаються твори, опубліковані російською мовою у році, що передує року нагородження. Повідомлення про початок приймання творів щорічно публікується в пресі.

Рішення про присудження Премій ім. І.А. Єфремова ухвалюється загальним вільним голосуванням членів Ради з фантастичної та пригодницької літератури, затверджується Президією Ради та Секретаріатом Правління Спілки письменників Росії не пізніше, аніж за місяць до дати нагородження лауреатів Премії.

Фінансування Премії

Витрати на Премію бере на себе Рада з фантастичної та пригодницької літератури.

  Премія ім. І. А. Єфремова є Всеросійською премією, якою відзначається видатна редакторська, організаторська та просвітницька діяльність у сфері фантастики. Вона не може бути врученою повторно.

Номінація на премію

Секретаріатом оргкомітету фестивалю «Аэлита» створюється авторитетне журі з лауреатів премії ім. І. А. Єфремова минулих років, компетентних осіб та представників организацій (письменники, видавці, редактори, критики), яке визначає коло претендентів (номінантів) на премію ім. І. А. Єфремова за поточний рік.

Кожен член журі може висунути до трьох номінантів на премію.

Номінаційна заявка повинна містити такі відомості:

-       ПІБ та адреса (поштова й електронна) номінанта;

-       біографія номінанта, що відображає його заслуги у сфері редакторської, організаторської та просвітницької роботи у сфері фантастики.

Визначення лауреата

  Журі проводить голосування, і лауреат визначається простою більшістю поданих за нього голосів. У випадку, якщо кількість голосів у двох чи більше номінантів збігається, по них проводиться повторне голосування журі.

Лауреати премії

Історія

Премію вперше було вручено на VI фестивалі фантастики «Аэлита» у 1987 році, тоді вона стала другою премією фестивалю. Однак у 2004 році оргкомітету фестивалю було запропоновано премію ім. І. Єфремова скасувати, оскільки «Союз фантастов и приключенцев» заснував власну премію з аналогічною назвою (за декількома номінаціями). Із того часу єкатеринбурзька премія вручається епізодично.

Лауреатами ставали письменники, редактори, художники, космонавти, бібліографи, діячі фендому. А востаннє премію присуджено редакції журналу фантастики.

Автором і творцем призу був Віктор Васильович Саргін, екатеринбурзький майстер-каменеріз, що виготовляв для «Аэлиты» усі призи. Вигляд призу одного разу кардинально змінився — у 2008 році його розробив інший майстер.

 


Перейти до списку премій

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").