Завантажити

Єрусалимська премія

     Єрусалимська премія — літературна нагорода письменникам, які своєю творчістю відстоюють свободу індивідуума в суспільстві. З 1963 надається Міжнародним книжковим ярмарком у Єрусалимі один раз на два роки.

Винагорода 10 000$.

Вік не обмежений.

Умов до мови написання твору немає.

ПРЕ́МІЯ  ЄРУСАЛИ́МА, міжнародна премія, що вручається з 1963 р. у рамках Єрусалимського міжнародного книжкового ярмарку (Иерусалим. Духовная и культурная жизнь) письменникові, мислителю або вченому (незалежно від расових, національних, релігійних та інших ознак), чия творчість і діяльність сприяють встановленню свободи особистості в суспільстві. Премія Єрусалима вручається кожні два роки муніципалітетом Єрусалима за рекомендацією призначуваного ним журі, до якого входять три видатних діяча культури. Грошова частина премії становить п'ять тисяч доларів. Згідно з Положенням про премію Єрусалима одна й та сама особа може бути відзначена премією не частіше одного разу на десять років.

Контакти:

THE 25th JERUSALEM INTERNATIONAL BOOK FAIR
 The Jerusalem International Book Fair:
 P.O. Box 775
Jerusalem 91007
Tel: 972 2 629 6415
Fax: 972 2 6240663
 E-mail: stshira@jerusalem.muni.il

In Europe:
Mstshirannazevi
 Agenzialetteraria
 Viaappiani19
 20121Milano
 Tel:39026570863
 Fax:39026570915
 E-mail:Susanna.zevi@agenzia-zevi.it

IntheU.SusannailipRappaport
1400FifthAvenue,Apt. 6E
 New York, NY 10026
Tel: 646-303-4821
E-mail: philip.rappaport@gmail.com

Сайт: http://www.jerusalembookfair.com/main.html

Лауреати премії

У неділю, 20 лютого 2011 року, в Єрусалимському палаці конгресів "Биньяней а-Ума" відкрився 25-ий Єрусалимський книжковий ярмарок. Однією з головних подій ярмарку стало присудження літературної премії Єрусалима.

Традиційно вона вручається письменникам, які виборюють у своїй творчості принципи свободи особистості в суспільстві. Серед лауреатів престижної нагороди – Бертран Рассел, Хорхе Луїс Борхес, Маріо Варгас Льоса, Октавіо Пас, Мілан Кундера, Артур Міллер, Симона де Бовуар, Харукі Муракамі.

Цього разу мер Єрусалима Нір Баркат вручив премію британському письменникові Іену Макьюену. Отримуючи нагороду з рук Барката, Макьюен присвятив свою промову палестино-ізраїльському конфлікту, почавши зі слів про "велику й очевидну несправедливість".

Виступаючи перед глядачами, серед яких, як зазначає британська The Guardian, були президент Ізраїлю Шимон Перес і міністр культури Лимор Лівнат, Макьюен заговорив про "нігілізм", що поєднує позиції ізраїльтян і палестинців – очевидно, маючи на увазі заперечення об'єктивних моральних принципів обома сторонами конфлікту.

Письменник заявив, що "нігілізм" стоїть не лише за діями ХАМАС, терористів-смертників і ракетними обстрілами ізраїльських міст, але й за діями Ізраїлю. Як приклад Макьюен навів обстріл будинку лікаря Ізаддіна Абу аль-Айаша, унаслідок якого загинули три його дочки й племінниця (обстріл був вчинено 17 січня в ході антитерористичної операції "Литий свинець"), а також "перетворення Гази на табори з тюремним режимом". Потім письменник закликав до припинення будівництва поселень.

Закінчивши говорити про палестино-ізраїльський конфлікт, Іен Макьюен заявив, що щиро вдячний за присудження йому премії. Він зауважив, що обставини, які передували його приїзду до Ізраїлю, аж ніяк не були мирними – усілякі особи й організації "з різним ступенем ввічливості" вимагали, аби він бойкотував церемонію.

Письменник наголосив, що цінує "дорогоцінні традиції ізраїльської демократії" і з шаною відгукнувся про творчість трьох ізраїльських письменників – Амоса Оза, А. Б. Ієгошуа та Давида Гроссмана.

Цікаві факти

               Х. Муракамі (2009 рік) став першим лауреатом премії, який пише не європейською мовою. Кілька японських благодійних і громадських організацій закликали Муракамі відмовитися від премії на знак протесту проти бомбардувань Гази. Розповідаючи про вручення премії Муракамі, багато ЗМІ повідомили, що письменник у своїй промові засудив Ізраїль. Насправді письменник швидше засудив війну та вбивство мирних громадян. Зі слів письменника, після завершення промови йому стоячи аплодували всі 700 присутніх. Єдиним, хто не приєднався до оплесків, був президент Ізраїлю Шимон Перес.


Перейти до списку премій

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").