Завантажити

9-й Міжнародний літературний Волошинський конкурс

 

     Міжнародну Волошинську премію засновано в пам’ять про Максиміліана Олександровича Волошина — видатного поета, художника та мислителя, — для підтримки та популяризації авторів, які пишуть російською мовою, незалежно від віку та місця їх проживання; для привертання уваги широкої громадськості до талановитих творів сучасної літератури, а також на знак пошани перед культурою як письменників, так і громадських діячів.

Її засновано Будинком-музеєм М. О. Волошина, Спілкою російських письменників, літературним салоном «Булгаковский Дом», літературним клубом «Классики XХІ века», журналом культурного опору «ШО», Благодійним фондом підтримки сучасної російської поезії «Реальный процесс» і Центром новітньої російської літератури РДГУ. Можливе залучення також інших засновників.

Премію вручають щорічно.

Не присуджують посмертно.

Кожен автор може отримати її лише один раз.

Вік не обмежено.

Нагорода переможцеві — звання лауреата та грошова винагорода, що визначається меценатом.

Термін подання творів із 1 травня до 31 липня поточного року включно.

У конкурсі можуть взяти участь усі бажаючі незалежно від віку, місця проживання, популярності, професійної підготовки, членства у творчих спілках.

На конкурс приймають твори лише літераторів, які живуть нині.

Твір на конкурс може представити лише його автор (співавтор).

Твори повинні бути написані російською мовою. Виняток становить жанр «Відеопоезія», у якому кліп може бути знято на вірш сучасного автора, до теперішнього часу живого автора, написаний російською, українською чи білоруською мовою.

Учасники вправі брати участь у конкурсі як в одній, так і в декількох номінаціях.

Кожен учасник може надіслати на конкурс у цілому не більше 3-х творів незалежно від того, у скількох номінаціях він бере участь.

Учасники обов'язково повинні зазначити:

1. Прізвище, ім'я, по батькові (за паспортом), вік, місце проживання, стислу творчу біографію.
2. Номінацію (з-поміж оголошених у 2011 р.).
3. Адресу, контактний телефон, e-mail.

4. Згоду з Положенням про конкурс, у тому числі про подальше використання надісланих творів (пункт VII Положення).  

Текстові твори слід надсилати на e-mail: voloshin@litafisha.ru

Твори в жанрі «Драматургія» слід надсилати на e-mail:  premiera-fest@rambler.ru (копію — на voloshin@litafisha.ru)

Твори в жанрі «Відеопоезія» (відеофайли) можна:

1. розмістити на сайті «Гвидеон» http://www.gvideon.com/, попередньо зареєструвавшись на ньому, в описі ролика необхідно зазначити «Волошинський конкурс»;

2. викласти на файлообмінному сайті й надіслати посилання організаторам.

Також необхідно надіслати заявку учасника, вихідні дані ролика (усі дані автора ролика та максимально повні дані автора використаного в ролику вірша відповідно до вимог конкурсу) організаторам конкурсу на e-mail:  lexussaa@mail.ru (копія на voloshin@litafisha.ru)

Технічні вимоги до відеороликів:

формат — avi, кодек будь-який із таких: AVC (H264), MPEG4, MPEG2, розподільна здатність — PAL DV 720х576, частота кадрів — 25, аудіо — PCM або AC3, частота 44100, бітрейт 128 кb.

 За необхідності на вимогу журі автором повинен бути наданий DVD-диск із надісланим на конкурс роликом (роликами) для подальшого використання.

У темі листа-заявки учасника необхідно зазначити: «Волошинський конкурс 2011». Листи без цієї позначки будуть видалятися як спам.

Термін подання творів із 1 травня до 31 липня поточного року включно.

На сторінках конкурсу в мережі Інтернет публікуються лише твори, рекомендовані Експертною Радою до участі в конкурсі.

За результатами конкурсу визначаються лауреати та дипломанти (по 1 лауреату і 1 дипломанту в кожній номінації).

Журі має право збільшити чи зменшити кількість звань лауреатів і дипломантів.

Оргкомітетом, спонсорами, окремими підприємствами, установами, організаціями можуть за погодженням із Журі встановлюватися спеціальні призи конкурсу.

Журі вправі відмовитися від присудження звання лауреата чи дипломанта в кожній із номінацій.

Дипломи та призи переможцям конкурсу вручаються в рамках Міжнародного літературного фестивалю ім. М. О. Волошина, що проходить у Коктебелі у вересні 2011 р.

Твори переможців й учасників конкурсу можуть бути опубліковані в журналах «Волга» (Саратов), «Вопросы литературы» (Москва), «Дружба народов» (Москва), «Крещатик» (Німеччина), «Новый Берег» (Копенгаген), «Октябрь» (Москва), «Сибирские огни» (Новосибірськ), «Современная поэзия» (Москва), «ШО» (Київ) та в інших літературних виданнях. Відбір творів для публікації здійснюється редакцією відповідних видань.

Автори, чиї твори рекомендовано Експертною Радою до участі в конкурсі, можуть взяти участь у культурній програмі Міжнародного літературного фестивалю ім. М. О. Волошина.

Автор, подаючи свій твір на конкурс, погоджується з тим, що його може бути опубліковано у виданнях, що висвітлюють Волошинський конкурс і Літературний фестиваль імені М. О. Волошина, показано в будь-який спосіб на будь-яких акціях фестивалю, як під час проведення фестивалю, так і між його сесіями в різних містах світу, та не претендує на виплату авторського гонорару. Автор може викупити авторські примірники видань, у яких буде опубліковано його твори.

Адреса Оргкомітету:

98186 Україна, АР Крим, смт Коктебель, Будинок-музей

 М. О. Волошина (не для творів).

Тел.: (8-10-380-6562) 24-4-37; e-mail: voloshin@litafisha.ru

Координатор конкурсу — Коровин Андрій Юрійович (Москва), e-mail: korovin@litafisha.ru

Сторінка конкурсу в мережі Інтернет:

http://www.poezia.ru/voloshin.php

Інформаційна підтримка конкурсу:

Генеральний інформаційний партнер — «Всемирная Литафиша»: http://www.litafisha.ru/

Головний медіа-партнер конкурсу в Україні — журнал культурного опору «ШО» (Київ) http://www.sho.kiev.ua

 Положення про відкритий Міжнародний літературний

Волошинський конкурс 

I. Загальні положення

Дев'ятий відкритий Міжнародний літературний Волошинський конкурс (далі — конкурс) проводиться в травні-липні 2011 р. Будинком-музеєм

 М. О. Волошина Кримського республіканського еколого-історико-культурного заповідника «Киммерия М. А. Волошина» (Коктебель), Спілкою російських письменників (Москва), літературним салоном «Булгаковский Дом» (Москва), літературним клубом «Классики XXI века» і журналом «Современная поэзия» (Москва). Можливе залучення також інших організаторів.

Конкурс проводиться з метою:

— пропагування творчості М. О. Волошина та поетів Срібного століття, а також поетів ХХ століття, які писали про Крим і Коктебель;

— привертання уваги до долі Будинку-музею М. О. Волошина та селища Коктебель — літературного та історико-культурного музею під відкритим небом, до проблеми збереження Волошинських ландшафтів;

— виявлення та пропагування найкращих літературних творів сучасних авторів;

— інтегрування сучасної літератури Росії, України та Білорусі й інших країн світу в культурні простори цих країн за допомогою перекладів і особистого спілкування авторів та перекладачів;

— пропагування сучасної літератури з урахуванням нових технічних засобів та інформаційних форматів.

II. Оргкомітет конкурсу

До складу Оргкомітету 9-го Волошинського конкурсу входять представники засновників і меценатів конкурсу, представники зацікавлених організацій.

Оргкомітет конкурсу обирає Голову та Співголову Оргкомітету, заступників Голови.

Оргкомітет запрошує членів Експертної Ради та Журі конкурсу.

Голова (а за його відсутності — Співголова) Оргкомітету призначає загальні збори Оргкомітету та представляє конкурс в усіх офіційних установах і на заходах.

Голова Оргкомітету призначає координатора конкурсу.

Координатор конкурсу здійснює координацію діяльності Оргкомітету, Експертної Ради, Журі конкурсу, веде переписку з учасниками конкурсу та зацікавленими організаціями, складає та поширює прес-релізи про хід конкурсу.

III. Експертна Рада

До складу Експертної Ради 9-го Волошинського конкурсу входять запрошені знавці сучасної літератури. Експертна Рада проводить попередній відбір творів, поданих на конкурс, і рекомендує твори на розгляд Журі конкурсу. Експертна Рада вправі відхилити твори, подані на конкурс, без пояснення причин. Експертна Рада не вступає в переписку з учасниками конкурсу.

IV. Журі

До складу Журі 9-го Волошинського конкурсу входять запрошені відомі поети, редактори літературних журналів, видавці, діячі культури, лауреати 8-го Волошинського конкурсу.

Журі визначає переможців конкурсу з-поміж рекомендованих Експертною Радою в кожній номінації шляхом закритого голосування. Підсумки голосування членів Журі не оголошуються.

Переможці визначаються простою більшістю голосів. Автор, який отримав найбільшу кількість голосів у конкретній номінації, оголошується лауреатом конкурсу. Автор, який набрав меншу, ніж лауреат, але більшу, ніж інші учасники, кількість голосів, оголошується дипломантом конкурсу. У разі якщо найбільшу кількість голосів отримали два автори, на розсуд Журі обидва можуть бути оголошені лауреатами, або перший — лауреатом, а другий — дипломантом конкурсу. Так само можуть бути оголошені два дипломанти, якщо вони отримали рівну кількість голосів чи розрив між ними неістотний.

Рішення Журі є остаточним.

Журі не вступає в переписку з учасниками конкурсу.

V. Учасники конкурсу (номінанти)

У конкурсі можуть взяти участь усі бажаючі незалежно від віку, місця проживання, популярності, професійної підготовки, членства у творчих спілках.

На конкурс приймають твори лише літераторів, які живуть нині.

Твір на конкурс може представити лише його автор (співавтор).

Твори повинні бути написані російською мовою. Виняток становить жанр «Відеопоезія», у якому кліп може бути знято на вірш сучасного автора, до теперішнього часу живого автора, написаний російською, українською чи білоруською мовою.

Учасники вправі брати участь у конкурсі як в одній, так і в декількох номінаціях.

Кожен учасник може надіслати на конкурс у цілому не більше 3-х творів незалежно від того, у скількох номінаціях він бере участь.

Члени журі не беруть участі в конкурсі як номінанти.

Учасники обов'язково повинні зазначити:


   Прізвище, ім'я, по батькові (за паспортом), вік, місце проживання, стислу творчу біографію.
   Номінацію (з-поміж оголошених у 2011 р.).
   Контактну адреса, телефон, e-mail.

   Згода з Положенням про конкурс, у тому числі про подальше використання надісланих творів (пункт VII Положення).

VI. Конкурс

У 2011 році конкурс проводиться за наступними номінаціями:

 Поетичні номінації

(мала поетична форма; 1 неопублікований твір не більше 3 сторінок комп'ютерного тексту 12 шрифтом):

1. «От римских блях и эллинских монет До пуговицы русского солдата…» (історична перспектива в сучасній поезії) номінація журналу «Сибирские огни»;

2. «Я странник и поэт, мечтатель и прохожий…» номінація журналу «Крещатик».

Відеопоезія

«Мир, увлекаемый плавным движеньем, Станет зеркальными живым отраженьем…»

(кліп на вірш сучасного автора, який живе нині, написаний російською, українською чи білоруською мовою) — 1 твір хронометражом до  5 хвилин номінація сайту http://www.gvideon.com/

Прозаїчні номінації

Мала художня проза; 1 неопублікований твір не більше 10—15 сторінок комп'ютерного тексту 12 шрифтом):

1. «Меж духами стихий и человеком не угасает тот же древний спор…» (співвідношення природи та людини у XXI столітті: чи знаємо ми одне одного?) номінація журналу «Октябрь»;

2. «Все во мне, и я во всех…» (твори, пов'язані з проблемою толерантності;  зустріч з іншим — з іншою психологією, ментальністю, з іншими традиціями, світорозумінням; твори, що затверджують права на існування іншого, на повагу до його носителів) — номінація журналу «Дружба народов».

Літературно-критичні номінації:

1. «Лица современной литературы» (не опубліковані на момент оголошення конкурсу статті й есе про реальні величини сучасної російської літератури, обсягом до 30 тис. знаків) номінація журналу «Вопросы литературы»;

2. «Новейшая антология» (не опубліковані на момент оголошення конкурсу статті й есе про один конкретний твору сучасної російської літератури, обсягом до 30 тис. знаків) номінація журналу «Вопросы литературы».

Актуальний поетичний переклад:

Переклад сучасного автора з казахської мови (вірш на вибір перекладача, повинен бути перекладений на російську мову вперше) — номінація журналу «Дружба народов».

Драматургія:

1. «Давление времени» (міні-п'єси про людину та епоху, про те, як людина впливає на час, а час — на людину) не більше 3 сторінок 12 шрифтом номінація Міжнародної театрально-драматургічної програми «Премьера PRO»;

Велика проза (романи, повісті), драматургія, а також твори без зазначення номінації або ті, що не підпадають під жодну з оголошених у 2011 р. номінацій,  не розглядаються.

Твори, подані на конкурс у попередні роки, повторно не приймаються та не розглядаються.

Текстові твори (за винятком творів у жанрі «Відеопоезія») приймаються лише в електронному вигляді за електронною поштою у форматі Word. Текстові твори в тілі листа, а також у форматі zip й інших форматах і програмах не розглядаються. Ілюстрації до творів і фотографії авторів не приймаються.

Текстові твори слід надсилати на e-mail: voloshin@litafisha.ru

Твори в жанрі «Драматургія» слід надсилати на e-mail: premiera-fest@rambler.ru (копію — на voloshin@litafisha.ru)

Твори в жанрі «Відеопоезія» (відеофайли) можна:

1. розмістити на сайті «Гвидеон» http://www.gvideon.com/, попередньо зареєструвавшись на ньому, в описі ролика необхідно зазначити «Волошиньский конкурс»;

2. викласти на файлообмінному сайті й надіслати посилання організаторам.

Також необхідно надіслати заявку учасника, вихідні дані ролика (всі дані автора ролика та максимально повні дані автора використаного в ролику вірша відповідно до вимог конкурсу) організаторам конкурсу на e-mail:  lexussaa@mail.ru (копія на voloshin@litafisha.ru)

Технічні вимоги до відеороликів:

формат — avi, кодек будь-який із таких: AVC (H264), MPEG4, MPEG2, розподільна здатність — PAL DV 720х576, частота кадрів — 25, аудіо — PCM або AC3, частота 44100, бітрейт 128 кb.

 За необхідності на вимогу журі автором повинен бути наданий DVD-диск із надісланим на конкурс роликом (роликами) для подальшого використання.

У темі листа-заявки учасника необхідно зазначити: «Волошинський конкурс 2011». Листи без цієї позначки будуть видалятися як спам.


Термін подання творів – із 1 травня до 31 липня поточного року включно.

На сторінках конкурсу в мережі Інтернет публікуються лише твори, рекомендовані Експертною Радою до участі в конкурсі.

За результатами конкурсу визначаються лауреати та дипломанти (по 1 лауреату і 1 дипломанту в кожній номінації).

Журі має право збільшити чи зменшити кількість звань лауреатів і дипломантів.

Оргкомітетом, спонсорами, окремими підприємствами, установами, організаціями можуть за погодженням із Журі встановлюватися спеціальні призи конкурсу.

Журі вправі відмовитися від присудження звання лауреата чи дипломанта в кожній із номінацій.

Дипломи та призи переможцям конкурсу вручаються в рамках Міжнародного літературного фестивалю ім. М. О. Волошина, що проходить у Коктебелі у вересні 2011 р.

Твори переможців і учасників конкурсу можуть бути опубліковані в журналах «Волга» (Саратов), «Вопросы литературы» (Москва), «Дружба народов» (Москва), «Крещатик» (Німеччина), «Новый Берег» (Копенгаген), «Октябрь» (Москва), «Сибирские огни» (Новосибірськ), «Современная поэзия» (Москва), «ШО» (Київ) та в інших літературних виданнях. Відбір творів для публікації здійснюється редакцією відповідних видань.

Автори, чиї твори рекомендовано Експертною Радою до участі в конкурсі, можуть взяти участь у культурній програмі Міжнародного літературного фестивалю ім. М. О. Волошина.

VII. Інше

Автор, подаючи свій твір на конкурс, погоджується з тим, що його може бути опубліковано у виданнях, що висвітлюють Волошинський конкурс і Літературний фестиваль імені М. О. Волошина, показано у будь-який спосіб на будь-яких акціях фестивалю, як під час проведення фестивалю, так і між його сесіями в різних містах світу, та не претендує на виплату авторського гонорару. Автор може викупити авторські примірники видань, у яких буде опубліковано його твори.

Адреса Оргкомітету:

98186 Україна, АР Крим, смт Коктебель, Будинок-музей

М. О. Волошина (не для творів).

Тел.: (8-10-380-6562) 24-4-37; e-mail: voloshin@litafisha.ru

Координатор конкурсу — Коровин Андрій Юрійович (Москва), e-mail: korovin@litafisha.ru

Сторінка конкурсу в мережі Інтернет:

http://www.poezia.ru/voloshin.php

Інформаційна підтримка конкурсу:

Генеральний інформаційний партнер – «Всемирная Литафиша»: http://www.litafisha.ru/

Головний медіа-партнер конкурсу в Україні — журнал культурного опору «ШО» (Київ) http://www.sho.kiev.ua/

Лауреати

Підсумки Ι Міжнародного літературного Волошинського конкурсу 

1-й Міжнародний літературний Волошинський конкурс, присвячений 100-річчю Будинку М. О. Волошина. Він проводився в червні — серпні 2003 р. у комп'ютерній мережі Інтернет на базі сайту Поезія.ру (www.poezia.ru) за інформаційної підтримки «Литературной газеты», Національної Літературної Мережі та низки літературних інтернет-журналів.

Конкурс організували та провели Будинок-музей М. О. Волошина (Коктебель), літературний інтернет-журнал «Поэзия.ru» (Москва), Комісія з національних літератур і міжнаціональних зв'язків Національної спілки письменників України (Київ), Комісія з роботи з молодими письменниками Спілки російських письменників (Москва).

У 2003 р. конкурс проводився за такими номінаціями:

—  вірш на кримську тематику;

—  вірш, присвячений М. О. Волошину та Будинку поета;

—  вірш, присвячений Коктебелю та Кімерії;

—  вірш, присвячений Феодосії.

До Журі Волошинського конкурсу—2003 увійшли поети, літературознавці, видавці, діячі культури:
Н. Мирошниченко (Коктебель), директор Будинку-музею М. О. Волошина,
Ю. Каплан (Київ), поет, голова Комісії з національних літератур і міжнаціональних зв'язків Національної спілки письменників України,
А. Коровін (Москва), поет, член Спілки російських письменників, член редколегії журналу «Сетевая поэзия», головний редактор інтернет-журналу «Поэзия.ru», А. Грязов (Київ), поет, член Національної Спілки письменників України, редактор інтернет-журналу «Поэзия.ru»,
В. Коробов (Москва), поет, укладач антології «Прекрасны вы, брега Тавриды…» (Крым в русской поэзии), член Спілки російських письменників,
Д. Савицький (Париж), поет, прозаїк, журналіст, Г. Шульпяков (Москва), поет, зав. відділом поезії журналу «Новая Юность», В. Алейніков (Москва), поет, письменник, член Міжнародного ПЕН-клубу, Спілки письменників Росії,
І. Євса (Харків), поет, перекладач, член Національної спілки письменників України, Л. Малкін (Москва), керівник інтернет-журналу «Поэзия.ru»,
Д. Коломенський (Санкт-Петербург), поет, головний редактор інтернет-журналу «Стихи.ru», член редколегії журналу «Сетевая поэзия»,
Д. Лосєв (Феодосія), укладач і видавець альманаху «Кримський альбом».

Свої твори для участі в конкурсі подало більше 265 людей із 16 країн світу: Росії, України, Білорусі, Казахстану, Узбекистану, Молдови, Грузії, Литви, Естонії, США, Канади, Німеччини, Австрії, Італії, Польщі та Ізраїлю.

Географічне охоплення конкурсу величезне. У ньому брали участь поети з Москви, Санкт-Петербурга, Владивостока, Іркутську, Новосибірська, Омська, Челябінська, Сиктивкара, Оренбурга, Саратова, Казані, Ростова-на-Дону, Ставрополя, Таганрога, Ярославля, Києва, Вінниці, Донецька, Житомира, Запоріжжя, Дніпропетровська, Львова, Одеси, Харкова, Євпаторії, Севастополя, Сімферополя, Старого Криму, Ялти, а також Нью-Йорка, Сан-Франциско, Чікаго, Торонто, Ганновера, Варшави, Мінська, Вітебська, Кишинева, Алмати, Караганди, Ташкента, Тбілісі, Таллінна та багатьох інших міст.

Із 265 авторів, що надіслали свої твори для участі в конкурсі, журі допустило до участі 91 автора. Членами журі при голосуванні було відзначено 56 учасників у 4-х номінаціях (шорт-лист конкурсу). За підсумками голосування було виявлено 3 лауреати та 5 дипломантів. Лауреатів були названо в Коктебелі 10 вересня в дні святкування 100-річчя Будинку поета.

У номінації «Вірш на кримську тематику» лауреатом стала Ірина Машинська (Нью-Йорк, США) із віршем «Судак». Дипломантами у цій номінації стали: Олексій Остудін (Казань, Росія) з добіркою віршів і Андрій Дмитрієв (Харків, Україна) з віршем «Завод Голицына — грот Шаляпина».

У номінації «Вірш, присвячений М. О. Волошину та Будинку поета» звання лауреата не присуджувалося. Дипломантом у цій номінації стала Олена Зейферт (Караганда, Казахстан) із вінком сонетів «Полынный венок (сонетов) Максимилиану Волошину».

У номінації «Вірш, присвячений Коктебелю та Кімерії» лауреатом із великим відривом від інших учасників став поет Лев Болдов (Москва, Росія) із віршем «Этот странный мотив – я приеду сюда умирать…». Дипломант номінації — Геннадій Каневський (Москва, Росія) із циклом віршів «Киммерийские строфы».

І, нарешті, у номінації «Вірш, присвячений Феодосії» лауреатство дісталося Андрієві Дмитрієву (Харків, Україна) за вірш «Соседка в саду, как в гримерной…», а дипломантство — Глібу Бардодиму (Москва, Росія) за вірш «Феодосія. 1990».

Л. Болдову (Москва), А. Дмитрієву (Харків) і О. Остудіну (Казань) дипломи та подарунки було вручено в Будинку-музеї М. О. Волошина в Коктебелі. Переможці взяли участь у поетичному фестивалі «Росія-Україна», що відбувся 10—11 вересня в рамках святкування 100-річчя Будинку поета.

Також у поетичному фестивалі взяли участь поети Ю. Каплан (Київ), Г. Шульпяков (Москва), І. Євса (Харків), А. Коровін (Москва), С. Бондаренко (Київ), А. Юдахін (Москва), В. Гутковський (Київ), М. Кабаков (Москва), А. Чернов (Київ), Ю. Ракіта (Москва), І. Кручик (Київ), А. Новіков (Москва), Н. Бєльченко (Київ) та інші. У рамках фестивалю відбулися презентації журналів «Сетевая поэзия» (Москва) і «Родомысл» (Москва-Київ-Мінськ), нових поетичних книг Л. Болдова, С. Бондаренко, І. Кручика та концерт автора-виконавця Ольги Кузнєцової (Москва).

Інші переможці Волошинського конкурсу зможуть отримати дипломи на заключному вечорі конкурсу, що відбудеться в Москві.

Вірші переможців конкурсу буде опубліковано в низці російських та українських літературних журналів. Ухвалено рішення про проведення 2-го Волошинського конкурсу за іншими номінаціями. Нагородження переможців і черговий поетичний фестиваль у Коктебелі відбудуться у вересні 2004 року.

Андрій Коровін,
координатор Волошинського конкурсу,
ведучий поетичного фестивалю «Росcия-Украина» (Коктебель, 2003 р.)

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ

Вірш на кримську тематику

Лауреат — Ірина Машинська (Нью-Йорк, США) із віршем «Судак» (17 балів).
Дипломанти — Олексій Остудін (Казань, Росія) із добіркою віршів (16 балів) і Андрій Дмитрієв (Харків, Україна) із віршем «Завод Голицына — грот Шаляпина» (16 балів).

Вірш, присвячений М. О. Волошину та Будинку поета

Звання лауреата не присуджувалося.
Дипломант — Олена Зейферт (Караганда, Казахстан) із вінком сонетів «Полынный венок (сонетов) Максимилиану Волошину» (24 бали).

Вірш, присвячений Коктебелю та Кімерії

Лауреат — Лев Болдов (Москва, Росія) із віршем «Этот странный мотив – я приеду сюда умирать…» (41 бал).
Дипломант — Геннадій Каневський (Москва, Росія) із циклом віршів «Киммерийские строфы» (25 балів).

Вірш, присвячений Феодосії

Лауреат — Андрій Дмитрієв (Харків, Україна) із віршем «Соседка в саду, как в гримерной…» (35 балів)
Дипломант — Гліб Бардодим (Москва, Росія) із віршем «Феодосія. 1990» (25 балів).

Підсумки ІІ Міжнародного літературного Волошинського Конкурсу

Переможці

Номінація «Вірш на кримську тематику»
 Лауреат: Андрій Нітченко (м. Сиктивкар) за добірку віршів.
 Дипломанти:
 1. Сергій Овчаренко (м. Євпаторія) за вірш «Солнцу не добраться на террасах… (Алексею Романову)»
 2. Аві Дан (Ізраїль) за вірш «Bagatelle».

Номінація «Вірш, присвячений Кімерії, Коктебелю тай

М. О. Волошину»
 Лауреат: Олена Елтанг (Прибалтика) за добірку віршів.
 Дипломанти:
 1. Кирил Ковальджі (м. Москва) за добірку віршів.
 2. Олексій Остудін (м. Казань) за добірку віршів.

Номінація «Поеми та цикли віршів, присвяченої Криму»
 Лауреат: Марія Ватутіна (м. Москва) за цикл віршів «Крымская тетрадь»
 Дипломанти:
 1. Андрій Нітченко (м. Сиктивкар) за цикл віршів «Камни».
 2. Валерій Прокошин (г. Обнінськ) за цикл віршів «Крымские элегии»

Спеціальний диплом «За оригінальність»: Станіслав Бондаренко (м. Київ) за роман-паліндром «Ниша Волошина»

Номінація «Мала проза про Крим»
 Лауреат: Аліса Орлова за твір «Крымские прописи»
 Дипломанти:
Ольга Юрова (сел. Розумне Білгородської області) за твір «Сердоликовые бухты Коктебеля».

Голова журі номінації «Мала проза про Крим» – Э. Ф. Басарія.
 Голова поетичного журі конкурсу – Ю.М. Кублановський.

Підсумки ІІІ Міжнародного літературного Волошинського конкурсу

Переможці конкурсу.

У номінації «Вірші, присвячені сучасному Криму та містам Криму»:
Лауреат — Ірина Василькова (Москва) за добірку віршів.
Дипломанти:
1. Сергій Соловйов (Німеччина) за добірку віршів.
2. Олексій Остудін (Казань) за добірку віршів.

У номінації «Вірші, присвячені історії Криму»:
Лауреат — Марія Галіна (Москва) за вірш «Одиссей в Киммерии».
Дипломант — Людмила Буратинська (Донецьк) за вірш «Чумацкий шлях».

У номінації «Вірші на тему «Коло Максиміліана Волошина»:
Лауреат — Олександр Закуренко (Москва) за вірш «Памяти

О. Э. Мандельштама».
Дипломант — Віктор Каган (США) за вірш «Круги Волошина».

У номінації «Мала художня проза про Крим»:
Лауреат — Володимир Гутковський (Київ) — за оповідання «Две недели в раю».
Дипломанти:
1. Ірина Марокко (Запоріжжя) за оповідання «Гурзуф».
2. Сергій Ігнатов (Київ) за оповідання «Поплавок».

У номінації «Публицистика о Крыме» звання переможців не присуджувалися.

У номінації «Мемуарні нариси про Крим та людей Криму» звання лауреата не присуджувалося.
Дипломанти:
1. Євген Нікіфоров (Євпаторія) за нарис «Ностальгическая прогулка по виртуальной Ялте (памяти Сергея Новикова)».
1. Олександр Малишко (Симеїз) за нарис «Жатва на излёте августа (очерк об архимандрите Августине Половецком)».

Підсумки ІV Міжнародного літературного Волошинського конкурсу

Номінація: «Крим у сучасній поезії».

Лауреат — Ольга Сульчинська (Москва) за цикли віршів, поданих на конкурс.
Дипломанти:
1. Олена Ісаєва (Москва) за вірші із циклу «Южные мотивы».
2. Максим Кабір (Кривій Ріг) за вірші, подані на конкурс.

Номінація: «В мирах любви – неверные кометы…».

Лауреат — Анна Аркатова (Москва) за вірші із циклу «L-word».
Дипломанти:
1. Марія Ватутіна (Москва) за цикл віршів «Цвет агавы».
2. Валерій Прокошин (Обнінськ) за цикл віршів «В стиле высокого порно».

Номінація: «Муза мандрівок».

Лауреат — Борис Херсонський (Одеса) за цикл віршів «Запретный город».
Дипломанти:
1. Марія Ватутіна (Москва) за цикл віршів «Дорожные тетради».
2. Олександр Губін (СПб) за вірші із циклу «Одиссея, или Еще несколько слов о движении».

Номінація: «Вірш кримського автора» .

Звання Лауреат не присуджувалося.
Дипломант — Марина Матвєєва (Сімферополь) за вірші, подані на конкурс.

Номінація «Кримські історії».

Лауреат — Олександр Ілічевський (Москва) за оповідання «Белый домик».
 Дипломант – Ірина Василькова (Москва) за оповідання «Караимское кладбище».

Номінація «Історія моєї душі».

Лауреат – Ірина Василькова (Москва) за оповідання «Ниночка».
Дипломанти:
Ольга Павлухіна (СПб) — за оповідання «Три письма».
Сергій Ігнатов (Київ) — за оповідання «Кара-Тургай».

Номінація «Мемуарні нариси про Крим та людей Криму».

Звання Лауреат не присуджувалося.
Дипломант — Олег Слепинін (Черкаси) за нарис «Дикий отдых, или Основной цивилизационный инстинкт».

Номінація «Мала проза кримських авторів».

Звання Лауреат не присуджувалося.
Дипломант — Борис Цитович (Сімферополь) за оповідання «Пушкинская».

Номінація «Образи творчості».
(статті про сучасну російську літературу та окремих її представників).

Лауреат – Євгенія Вежлян (Москва) за статті, подані на конкурс.
Дипломант — Юлія Качалкіна (Москва) за статті, подані на конкурс.

Підсумки V Міжнародного літературного Волошинського конкурсу

ПОЕТИЧНІ НОМІНАЦІЇ

Номінація «Мой дом раскрыт навстречу всем дорогам…»

Лауреат – Аркадій Штипель (Москва) – за добірку віршів

Дипломанти:
Сергій Бірюков (Халле, Німеччина) – за вірш «Сбой стоп»
Герман Власов (Москва) – за вірш «Крым, или Где там песком ступни обжигая»
Олена Кацюба (Москва) – за вірш «Ритмы моря»
Сергій Чаплін (Москва) – за вірш «RECOLLECTIONS DE CRIMEA»

Номінація «Женский портрет»

Лауреат – Людмила Херсонська (Одеса) – за вірші із циклу «Женские портреты»

Дипломанти:
Ігор Бєлов (Калінінград) – за добірку віршів
Наталя Бельченко (Київ) – за добірку віршів
Марія Ватутіна (Москва) – за вірш «Мария Фёдоровна»
Віктор Колегорський (Москва) – за вірш «Ахматова»
Анастасія Матях (Коломна, Московська обл.) – за добірку віршів
Аліса Орлова (Саратов) – за добірку віршів

Номінація «Все видеть, все понять, все знать, все пережить…»

Лауреат – Олена Лапшина (Москва) – за добірку віршів

Дипломанти:
Валерій Земських (СПб) – за добірку віршів
Дмитро Румянцев (Омськ) – за добірку віршів
Андрій Ширяєв (Еквадор) – за вірш «…и сражение роз неизбежно, и злой лепесток…»

ПРОЗАЇЧНІ НОМІНАЦІЇ

Номінація «Искусство и искус»

Лауреат — Володимир Захаров. «Небо Копейкина»

Дипломанти: Наталя Ключарьова. «Русский Тихий»
Варел Лозовой. «Поцелуй»
Олександр Грановський. &

Перейти до списку премій

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").