Список Премій
Незалежна літературна премія «Дебют»
Премія «Дебют», заснована Міжнародним фондом «Поколение», присуджується авторам літературних творів російською мовою, які не перевищили на момент нагородження вік 25 років, незалежно від місця їхнього проживання. Премію щорічно вручають за п'ятьма-сімома номінаціями, що відображають основні типи художньої літератури. За рішенням засновника й адміністрації премії, виходячи з досвіду попередніх конкурсів і актуальності явищ літературного процесу, номінації можуть бути змінені.
Переможці за всіма номінаціями одержують почесний приз «Птах», а також право укласти з Міжнародним фондом «Покоління» видавничий договір із ексклюзивним гонораром — 90 тисяч рублів.
На конкурс можуть бути висунуті твори, написані російською мовою письменниками у віці не старше 25 років і відповідні до номінацій премії. До розгляду ухвалюються тексти, опубліковані в книгах, паперових чи електронних засобах масових комунікацій, а також рукописи. Право висування мають видавництва, ЗМІ, громадські організації, учасники літературного процесу. На практиці, однак, більшість творів висувається самими авторами: таку можливість також передбачено правилами премії. У зв’зяку із цим загальне число висунутих на здобуття премії «Дебют» творів щорічно становить декілька десятків тисяч текстів.
Рукописи ухвалюються з 3 червня до 20 вересня поточного року.
Рукописи надсилайте за електронною поштою: info@mydebut.ru
чи звичайною поштою: 111141, м. Москва, Зелений проспект, буд. 5/12, будівля 2.
Якщо ви користуєтеся електронною поштою, бажано кожний твір (у номінаціях «велика проза», «мала проза», «драматургія» і «есеїстика») надсилати ОКРЕМИМ ЛИСТОМ. Добірки віршів ви можете надсилати як окремими листами, так і об'єднаними в єдиний файл.
Ви можете НЕ ОБМЕЖУВАТИ себе обсягом поетичної добірки чи добірки оповідань — він визначається самим здобувачем. Обов'язкової форми оформлення рукопису немає. Зазначайте кегль, поля, абзаци на ваш розсуд. Якщо вам важко визначити жанр, не турбуйтеся, ми зробимо це самі. Якщо ви впевнені у своєму авторському визначенні жанру, зазначайте його в темі листа чи в його тілі.
Ви можете спробувати свої сили у двох і більше номінаціях.
У конкурсі діють вікові обмеження: ви можете брати участь у «Дебюті» до 25 років (тобто доки вам не виповниться 26!). Якщо ви старше, але бажаєте надіслати свої твори на конкурс, надсилайте. Цікаві рукописи «Дебют» рекомендує різним літературним ресурсам і конкурсам.
Автори ідеї премії
Андрій Скоч — президент Гуманітарного фонду «Поколение», засновник Незалежної літературної премії «Дебют».
Андрій Скоч за освітою педагог-психолог. В армії писав вірші. Батько сімох дітей. Кандидат педагогічних наук. Створив Гуманітарний фонд «Поколение», щоб допомагати хворим дітям. Колись його родина потребувала такої допомоги, і він отримав її від друзів. Із тих пір добродійність стала для Андрія Скоча важливою частиною життя.
Благодійна діяльність Андрія Скоча отримала високу оцінку держави та суспільства. Його нагороджено медаллю ордена «За заслуги перед Отечеством» II ступеня (1998 р.); медаллю ордена «За заслуги перед Отечеством» I ступеня (2003 р.); медаллю «За заслуги перед Землей Белгородской» I ступеня (2003 р.). Співробітництво з Російською Православною церквою стало для Гуманітарного фонду Андрія Скоча «Поколение» постійною та доброю працею. Його нагороджено орденом Святителя Інокентія, митрополита Московського та Коломенського II ступеня (2001 р.), орденом Преподобного Серафіма Саровського III ступеня (2005 р.). У листопаді 2007 року голова зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Кирило вручив Андрію Скочу нову високу нагороду: орден святого благовірного князя Данила Московського II ступеня «за увагу до фінансової підтримки благодійних програм Російської православної церкви в її взаємодії зі збройними силами».
7 липня 2008 року Андрія Скоча було нагороджено медаллю Міністерства оборони Росії «За заслуги в увековечивании памяти погибших при защите Отечества».
ШАНОВНІ ЗДОБУВАЧІ!
БУДЬ ЛАСКА, УВАЖНО ОЗНАЙОМТЕСЯ ІЗ ПРАВИЛАМИ ПОДАННЯ РУКОПИСІВ НА КОНКУРС ПРЕМІЇ
На конкурс можуть бути висунуті твори, які написані російською мовою письменниками у віці не старше 25 років і відповідають номінаціям премії. Право висування мають видавництва, ЗМІ, громадські організації, учасники літературного процесу, а також самі автори робіт.
До розгляду ухвалюються тексти, опубліковані в книгах, паперових чи електронних засобах масової комунікації, а також рукописи. Обов'язковою умовою є зазначення поштової адреси та контактних телефонів автора твору. Повний список висунутих творів не публікується. Подані роботи не рецензуються та не повертаються. Усі твори передаються на прочитання експертам-ридерам.
Рукописи приймаються з 3 червня до 20 вересня поточного року.
Рукописи надсилайте електронною поштою: info@mydebut.ru або звичайною поштою на поштову адресу:111141, м. Москва, Зелений проспект, буд. 5/12, будівля 2. Якщо ви користуєтеся електронною поштою, бажано кожний твір (у номінаціях «велика проза», «мала проза», «драматургія» і «есеїстика») надсилати ОКРЕМИМ ЛИСТОМ. Добірки віршів ви можете надсилати як окремими листами, так і об'єднаними в єдиний файл.
Якщо ви надіслали запит і не одержали відповіді, надішліть його повторно за кілька тижнів. Пам’ятайте, що однією з причин неотримання листів від «Дебюту» може стати ваша власна переповнена поштова скринька.
Ви можете НЕ ОБМЕЖУВАТИ себе обсягом поетичної добірки чи добірки оповідань — він визначається самим здобувачем. Обов'язкової форми оформлення рукопису немає. Зазначайте кегль, поля, абзаци на ваш розсуд. Якщо вам важко визначити жанр, не турбуйтеся, ми зробимо це самі. Якщо ви впевнені у своєму авторському визначенні жанру, зазначайте його в темі листа чи в його тілі.
Ви можете спробувати свої сили у двох і більше номінаціях.
Ви можете використовувати псевдонім, але, будь ласка, обов'язково зазначайте свої справжні прізвище, ім'я та по батькові, вік і домашню адресу, а також контактні телефони. Ця інформація необхідна, по-перше, для екстреного зв'язку з вами у зв'язку із включенням у лонг-лист і шорт-лист премії, а по-друге, для включення вас у різні загальноросійські та регіональні молодіжні програми, паралельні конкурсу премії «Дебют». При цьому ВСЯ ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРА І ЙОГО ТВОРИ Є ЗАКРИТОЮ.
У конкурсі діють вікові обмеження: ви можете брати участь в «Дебюті» до 25 років (тобто доки вам не виповниться 26!). Якщо ви старше, але бажаєте надіслати свої твори на конкурс, надсилайте. Цікаві рукописи «Дебют» рекомендує різним літературним ресурсам і конкурсам.
Багатьох турбує проблема авторського права. За роки роботи конкурсу випадків плагіату та інших форм порушень авторських прав конкурсантів не було. Дата вступу рукопису на конкурс є непрямою реєстрацією авторських прав на ваші твори. «Дебют» неодноразово виступав у ролі поручителя за авторськими правами. Подальший рух рукопису (рекомендації видавництвам, журналам, іншим літературним ресурсам) погоджується з автором.
У рамках проекту «Дебют» працюють щотижневі творчі семінари. Ви можете взяти участь в їхній роботі. Як показує багаторічний досвід «Дебюту», семінари — єдина форма продуктивного діалогу експерта з молодим автором.
ДЯКУЄМО ЗА УЧАСТЬ У КОНКУРСІ НЕЗАЛЕЖНОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ПРЕМІЇ «ДЕБЮТ»!
Історія
«Дебют» — наймасштабніший конкурс молодих літераторів.
За п'ять років існування «Дебюту» на конкурс було надіслано в цілому більш як 170 тисяч рукописів з усіх регіонів Росії, практично всіх країн Европи та пострадянського простору, а також із США, Израїлю, Австралії, Японії і т.д.
У журі «Дебюта» працюють найвідоміші письменники сучасної Росії:
2000 рік
голова журі: Дмитро Ліпскєров
члени журі: Бахит Кенжеєв, В’ячеслав Куріцин, Ольга Славнікова
2001 рік
голова журі: Михайло Веллер
члени журі: Дмитро Бавильський, Ігор Іртєньєв, Вєра Павлова, Олексій Слаповський
2002 рік
голова журі: Олександр Кабаков
члени журі: Микола Кононов, Ілля Кукулін, Олександр Мішарін, Григорій Остер
2003 рік
голова журі: Євген Рейн
члени журі: Леонід Костюков, Ольга Кучкіна, Євген Попов, Михайло Успенський
2004 рік
голова журі: Чингіз Айтматов
члени журі: Олександр Галін, Сергій Гандлевський, Сергій Костирко, Асар Еппель
2005 рік
голова журі: Євген Попов
члени журі: Олександр Адабаш'ян, Андрій Геласімов, Юрій Кублановський, Валентин Непомнящий, Віктор Славкін
2006 рік
голова журі — Володимир Маканін,
члени журі: Роман Сеф, Олег Чухонцев, Марина Вишневецька, Алла Латиніна, Олександр Мішарін
2007 рік
голова журі — Анатолій Приставкін
члени журі: Максим Амелін, Андрій Волос, Марія Галіна, Ольга Кучкіна
2008 рік
голова журі — Тимур Кібіров
члени журі: Олена Греміна, Павло Крусанов, Олександр Секацький, Сергій Сибірцев
2009 рік
голова журі — Дмитро Бак
члени журі: Ірина Єрмакова, Олександр Ілічевський, Захар Прилепін, Михайло Угаров
2010 рік
голова журі — Марк Розовський
члени журі: Павло Басинський, Сергій Круглов, Майя Кучерська, Олександр Терехов.
Лауреати та фіналісти «Дебюта» стають відомими письменниками, представляють країну на міжнародному рівні.
-
, відкритий «Дебютом», нині визнаний закордонними ЗМІ найбільш багатообіцяючим молодим драматургом у світі. Його п’єси перекладено на англійську, німецьку, польську, французьку, датську, шведську, голландську та інші мови. Василь Сигарєв — лауреат престижної британської премії Evening Standard Theatre Award.
Василь Сигарєв - Прозаїк Сергій Шаргунов у 2003 році став лауреатом Державної премії Москви в галузі літератури та мистецтва.
- Прозаїк Ігор Савельєв у 2005 році з повістю «Бледный город» вийшов у фінал премії ім. Бєлкіна, яку присуджують за кращу повість року.
Практично всі успішні молоді автори, які «стартували» на початку XXI століття (Данило Давидов, Кирило Решетніков, Анатолій Рясов, Анна Козлова, Ксенія Маренникова, Денис Осокін, Діна Гатіна, Володимир Лорченков, Олексій Шепельов та інші), пройшли через «Дебют». Коли в 2003 році Росія була почесним гостем Франкфуртського книжкового ярмарку, у число ста письменників, які представляли країну (їх називали «російською збірною з літератури»), увійшли шість «випускників» премії «Дебют».
2000 рік
-
«Велика проза». Сергій Сакін, Павло Тетерський за повість «Больше Бена (Русский сюрприз для Королевы-Мамы)».
- «Мала проза». Данило Давидов за книгу оповідань «Опыты бессердечия».
- «Велика поетична форма». Єкатерина Боярських за поему «Эхо женщин».
- «Мала поетична форма». Кирило Решетніков за цикл віршів.
- «Драматургія». Василь Сигарєв за п'єсу «Пластилин».
2001 рік
-
«Велика проза». за повість «Малыш наказан».
Сергій Шаргунов - «Мала проза». Денис Осокін за цикл оповідань «Ангелы и революция».
- «Поезія». Наталя Стародубцева за цикл віршів.
- «Драматургія». Світлана Савіна за п'єсу «Скрипка и немножко нервно».
- «Гумор у літературі». Анастасія Копман за цикл іронічних мініатюр.
2002 рік
-
«Велика проза». Анатолій Рясов за роман «Три ада».
- «Мала проза». Діна Гатіна за цикли мініатюр «Жаркие страны» і «Аттракционы».
- «Поезія». Павло Колпаков за цикл віршів.
- «Драматургія». Сергій Калужанов за п'єсу «Рано или поздно».
- «Література для дітей». Анна Русс за добірку віршів.
2003 рік
-
«Велика проза». Володимир Лорченков за роман «Хора на выбывание».
- «Мала проза». Микола Єпіхін за добірку оповідань.
- «Поезія». Маріанна Гейде за цикл віршів.
- «Драматургія». Ксенія Жукова за п'єсу «Случайности».
- «Фантастика». Олександр Силаєв за повість «Армия Гутэнтака».
2004 рік
-
«Велика проза». за повість «Вспять».
Олександр Грищенко - «Мала проза». Олег Зоберн за добірку оповідань.
- «Поезія». Ганна Логвінова за цикл віршів «За пазухой советского пальто».
- «Драматургія». Злата Деміна за п'єсу «Бог любит».
- «Літературна критика та есеїстика». Юлія Ідліс за добірку рецензій та есе.
2005 рік
-
«Велика проза». Дмитро Фалеєв за повість «Холодное пиво в солнечный полдень».
- «Мала проза». Олександр Снєгірьов за добірку оповідань.
- «Поезія». Алла Горбунова за добірку віршів.
- «Драматургія». Олександр Гриценко за п'єсу «Носитель».
- «Кіноповість». Анастасія Чеховська за сценарій «Отличница».
- «Публіцистика». Дмитро Бірюков за добірку статей.
- «Література духовного пошуку». Андрій Нитченко за добірку віршів.
2006 рік
-
«Велика проза». Віктор Пучков за повість «Сахарная болезнь».
- «Мала проза». Дар'я Тагіль за добірку оповідань.
- «Поезія». Марина Мурсалова за добірку віршів.
- «Драматургія». Микола Средін за п'єсу «Звезды на песке».
- «Літературна критика та есеїстика». Валерія Пустовая за добірку статей, рецензій, есе.
- «Література для дітей». Вадим Селін за повість «Свой в доску! Как научиться кататься на скейте».
2007 рік
-
«Велика проза». Станіслав Буркін за роман «Фавн на берегу Томи».
- «Мала проза». Ірина Глєбова за добірку оповідань.
- «Поезія». Володимир Кочнев за добірку віршів.
- «Драматургія». Валерий Печейкін за п'єсу «Соколы».
- «Фантастика». Ольга Онойко за роман «Хирургическое вмешательство».
У 2007 році в рамках премії «Дебют» розпочав роботу проект «Молодой русский мир». Головна складова проекту — премія «Молодой русский мир». Премію вручають щорічно молодим літераторам (не старше за 25 років), які пишуть російською мовою та проживають за межами Російської Федерації (незалежно від громадянства). У конкурсі на здобуття премії «Молодой русский мир» беруть участь усі автори, які надіслали роботи на «Дебют» та відповідають умовам премії. Щорічно вручається перша, друга та третя премії.
У 2007 році премією «Молодой русский мир» нагороджено:
-
Перша премія: Дмитро Вачедін (м. Майнц, Німеччина) за оповідання «Стрелок небесной лазури».
- Друга премія: Валерій Печейкин (м. Ташкент, Узбекистан) за п'єсу «Соколы».
- Третя премія: Олександр Закладной (м. Одеса, Україна) за п'єсу «Попутчики».
2008 рік
-
«Велика проза». Сергій Красильников за повість «Сучья кровь».
- «Мала проза». Михайло Єнотов за добірку оповідань.
- «Поезія». Андрій Єгоров за добірку віршів.
- «Драматургія». Ярослава Пулинович за п'єсу «Наташина мечта».
- «Літературна критика та есеїстика». Олександр Монтлевич за есе «Криминология присутствия»
- «Кіносценарій». Дар'я Грацевич за сценарій «Недотроги».
- «Молодой русский мир»: перша премія: Сергій Красильников
(м. Даугавпілс, Латвія) за повість «Сучья кровь»; друга премія: Данило Бендицький (м. Берлін, Німеччина) за добірку оповідань; третя премія: Оксана Баришева (м. Алмати, Казахстан) за документальну повість «По ту и эту сторону Рыскулова».
2009 рік
-
«Велика проза». Гулла Хірачев () за повість «Салам тебе, Далгат!».
Аліса Ганієва - «Мала проза». Поліна Клюкіна за добірку оповідань.
- «Поезія». Катерина Соколова за добірку віршів.
- «Драматургія». Ганна Батуріна за п'єсу «Фронтовичка».
- «Есеїстика». Євген Табачніков за есе «Поколение „Я“»
2010 рік
-
«Велика проза». Ольга Римша за повість «Тихая вода».
- «Мала проза». Ганна Гераскіна за оповідання «Я тебя не слышу».
- «Поезія». Олексій Афонін за вірші зі збірки «Вода и время».
- «Драматургія». Марія Зелінська за п'єсу «Слышишь?»
- «Есеїстика». Тетяна Мазепина за есе «Путешествие в сторону рая. В Египет по земле».
У рамках «Дебюта» засновано спеціальні премії та призи, що відповідають актуальним завданням літературного процесу.
«Голос поколения»
Щорічний спеціальний приз засновано Міністерством культури Російської федерації за ініціативою міністра культури Російської Федерації Михайла Швидкого у 2003 році. Він заохочує потяг молодих письменників до соціальності та присуджується за талановите й правдиве відображення в літературі життя сучасної молоді.
У 2003 році спеціальним призом «Голос поколения» нагороджено Андрія Іванова (Кемерово) за повість «Школа капитанов». У 2004 році приз було присуджено Євгену Алехіну (Кемерово) за добірку оповідань. У 2005 році приз «Голос поколения» отримала Ганна Ремез (Санкт-Петербург) за оповідання «Пятнадцать»
Спеціальний приз у галузі літературної критики та літературної есеїстики
Засновано Піклувальною радою Незалежної літературної премії «Дебют» за ініціативою Голови Піклувальної ради Едварда Радзинського на 2003 рік із метою підвищення впливу молодих критиків у російському літературному процесі.
Спеціальним призом Піклувальної ради було нагороджено Дмитра Теткіна (Єкатеринбург) за есе «Любови к прозе, воздуху, семечкам, точечкам…»
Спеціальна премія «За мужество в литературе»
Спеціальна премія, заснована Піклувальною радою Незалежної літературної премії «Дебют» за ініціативою співголови Піклувальної ради Дмитра Ліпскерова у 2001 році.
При присудженні премії визначальним є художній рівень твору, поданого на конкурс «Дебюту». Премію присуджують у тому разі, якщо автор твору виявив неабиякі особистісні якості та став письменником усупереч суворим життєвим обставинам. Піклувальна рада не визначає премію «За мужество в литературе» як щорічну. Її присуджують лише тоді, коли на неї є реальний претендент.
У 2001 році лауреатом премії «За мужество в литературе» став москвич Аркадій Бабченко. Молодий прозаїк воював у Чечні та написав про це цикл пронизливих оповідань «Десять серий о войне». Аркадія Бабченко сьогодні називають засновником нової військової прози.
У 2002 році лауреатом премії «За мужество в литературе» став екатеринбурзький школяр Ілля Попєнов. Його повість «Чудеса и тайны» увійшла до «довгого списку» 2002 року. Вона вразила експертів-ридерів, а потім і журі світлим світосприйняттям, волею та багатством фантазії. За текстом повісті не можна здогадатися, що автор прикутий до інвалідного візка. За цією прозою стоїть повноцінна, сильна особистість. У 2004 році за мотивами повісті Іллі Попєнова знято однойменний фільм. Режисер і продюсер фільму «Чудеса и тайны» — лауреат російських і міжнародних кінофестивалів Олеся Фокіна. Фільм знято в рамках проекту Олесі Фокіної «Человек на все времена».У 2005 році повість Іллі Попєнова видано окремою книгою під назвою «День света: чудеса и тайны» (видавничий дім «Мария», Єкатеринбург).
У 2005 році призом було нагороджено молодого журналіста з Берліна Василя Гайста, який написав публіцистичну книгу «Победители в стране побежденных» про долі ветеранів Великої Вітчизняної війни, які виїхали на постійне проживання до Німеччини.
Книговидання «Дебюта»
Книги, видані за підсумками «Дебют-2000»
-
Антон Фридлянд. Метро. Повесть. — М.: ООО «Издательство АСТ», 2001. Роман «Запах шахмат» — це стильний інтелектуальний детектив. У книгу також входить нова повість Антона Фрідлянда «Метро».
Запах шахмат. Роман; - «Пластилин». Проза, драматургия. — М.: ООО «Издательство АСТ», 2001. Збірник «Пластилин» включає прозу та драматургію лауреатів і фіналістів «Дебюта-2000». Данило Давидов, Сергій Сакін, Кіра Ласкарі, Оксана Єфремова, Антон Янковський, Заліна Хадикова, Сергій Калужанов, Михайло Покрасс, Василь Сигарєв.
-
— М.: ООО «Издательство АСТ», 2001. Поетичну збірку відкривають два лауреати премії: Катерина Боярських (номінація «Велика поетична форма», поема «Эхо женщин») та Кирило Решетніков (номінація «Мала поетична форма», цикли віршів).
«Плотность ожиданий». Сборник поэзии.
Книги, видані за підсумками «Дебют-2001»
-
— М.: О. Г. И., 2002. До книги ввійшли дві повісті: «Малыш наказан» Сергія Шаргунова та «Колыбель смерти» Олександра Остапенко. Сергія Шаргунова за його повість нагороджено званням лауреата премії «Дебют» у номінації «Велика проза». Олександр Остапенко ввійшов до шорт-листа «Дебют-2001» у тій же номінації.
«Два острова». Сборник прозы. - «Война и мир — 2001». Проза, драматургия. — М.: О. Г. И., 2002. До збірки включено твори лауреатів і фіналістів премії «Дебют-2001» за номінаціями «Мала проза», «Драматургія» і «Гумор у літературі». Денис Осокін, Аркадій Бабченко, Олексій Лук'янов, Володимир Лорченков, Анастасія Копман, Олександр Силаєв, Світлана Савіна, Сергій Калужанов.
- «Анатомия ангела». Сборник поэзии. — М.: О. Г. И., 2002. До книги включено добірки Наталі Стародубцевої, лауреата премії в номінації «Поезія», Яни Токарєвої, Галини Зеленіної, Діни Гатіної — фіналістів у тій же номінації, а також Ганни Русс, яка ввійшла до шорт-листа номінації «Гумор у літературі».
Книги, видані за підсумками «Дебют-2002»
-
— М.: Издательство Р. Элинина, 2003. Автор книги — лауреат премії «Дебют» 2002 року в номінації «Велика проза», магістр орієнталістики, фахівець із проблем Близького Сходу.
Анатолий Рясов. «Три Ада».Роман. - «Детство века». Проза, драматургия. — М.: Издательство Р. Элинина, 2003. До збірки ввійшли твори лауреатів премії «Дебют» 2002 року в номінаціях «Мала проза» (Діна Гатіна) і «Драматургія» (Сергій Калужанов), твори фіналістів цих номінацій (Георгій Авдошин, Світлана Ест, Олександр Архіпов, Андрій Курейчик), а також проза фіналістів «плаваючої номінації» 2002 року «Література для дітей» (Олеся Артемова, Ольга Пахомова).
- «XXI поэт. Снимок события». Сборник стихов. — М.: Издательство Р. Элинина, 2003. У збірці представлено лауреатів премії в номінаціях «Поезія» (Павло Колпаков) і «Література для дітей» (Ганна Русс). Також тут опубліковано добірки фіналістів премії в номінації «Поезія» (Віктор Іванов, Юлія Ідліс, Наталя Ключарева) і вірші молодих поетів, що ввійшли до «довгий списку» премії.
Книги, видані за підсумками «Дебют-2003»
-
— М.: Светлые головы, 2004. До книги включено твори лауреатів і фіналістів Незалежної літературної премії «Дебют» 2003 року, які працюють у великих прозаїчних жанрах: Володимира Лорченкова (лауреат у номінації «Велика проза»), Андрія Іванова (лауреат спеціального призу Міністерства культури РФ «Голос поколения»), Олександра Силаєва (лауреат у номінації «Фантастика»), Адріани Самаркандової.
«Квадратура круга». Повести. - «Альдебараки». Рассказы, пьесы. — М.: Светлые головы, 2004. До збірки ввійшли твори десяти молодих авторів — лауреатів і фіналістів Незалежної літературної премії «Дебют» 2003 року в номінаціях «Мала проза», «Драматургія», «Літературна критика та есеїстика».
- «Братская колыбель». Сборник стихов. — М.: Светлые головы, 2004. Поетична антологія представляє твори лауреатів і фіналістів Незалежної літературної премії «Дебют» 2003 року в номінації «Поезія». Окрім того, до збірки включено вірші авторів покоління «Дебют».
Книги, видані за підсумками «Дебют-2004»
-
— М.: Светлые головы, 2005. До книги входять твори, що вийшли до фіналу конкурсу 2004 року в номінації «Велика проза». Повість «Вспять» лауреата «Дебют-2005» Сашка Грищенко, повість «Бледный город» Ігора Савельєва, повість «Школьный психиатр» Станіслава Бенецького.
«Вершина айсберга». Повести. - «День святого электромонтёра». Рассказы, пьесы, статьи. — М.: Светлые головы, 2005. Збірка складається з творів лауреатів і фіналістів Незалежної літературної премії «Дебют» 2004 року в номінаціях «Мала проза», «Драматургія», «Літературна критика».
- «Знаки отличия». Поэтическая антология. — М.: Светлые головы, 2005. До антології увійшли кращі твори конкурсантів, фіналістів і лауреатів Незалежної премії «Дебют» у номінації «Поезія» за 2004 рік. Тут зійшлися не лише представники різних версій мейнстріму, але й автори, що виходять за «рамки очікування».
Книги, видані за підсумками «Дебют-2005»
-
— М.: Светлые головы, 2006. Збірка відкривається повістю лауреата премії «Дебют» 2005 року Дмитра Фалеєва «Холодное пиво в солнечный полдень». До книги також включено повісті фіналістів «Дебют-2005» Ільміри Болотян, Марії Ботевої, Марини Кошкіної.
«Периметр счастья». Повести. - «Пятнадцать плюс». Рассказы, пьесы, очерки. — М.: Светлые головы, 2006. До збірки включено твори лауреатів і фіналістів премії «Дебют» 2005 року в номінаціях «Мала проза», «Драматургія», «Публіцистика».
- «Смена палитр». Поэтическая антология. — М.: Светлые головы, 2006. Збірка включає твори лауреатів і фіналістів премії «Дебют» 2006 року в номінаціях «Поезія», «Література духовного пошуку».
Серія «Миллениум+» (Книги, видані за підсумками «Дебюта» різних років)
У 2007 році у видавництві «АСТ» у рамках видавничої програми «Дебюта» вийшли книги деяких номінантів на премію «Дебют» різних років, які яскраво про себе заявили, але не стали лауреатами:
-
Юлія Бакірова, «Убийственная реклама»
- Олександр Закладной, «Там, где наши сердца»
- Олексій Фролов, «Мама-Джан»
- Андрій Сімонов, «Каирский интернационал»
- Павло Костін, «Бегун»
- Андрій Кузечкин, « Менделеев-рок»
Книги, видані за підсумками «Дебют-2006»
Наприкінці 2007 року було видано:
-
— М.: Светлые головы, 2007. Збірник включає твори лауреатів і фіналістів премії «Дебют» 2007 року в номінаціях «Поезія», «Драматургія», «Мала проза», «Критика».
«Звезды на песке». - «Шестая четверть». — М.: Светлые головы, 2007. Збірка включає твори лауреатів і фіналістів премії «Дебют» 2007 року в номінації «Дитяча література».
- «Пленники надежды». — М.: Светлые головы, 2007. Збірка включає твори лауреатів і фіналістів премії «Дебют» 2007 року в номінації «Велика проза» (автори: Андрій Скобелєв, Віктор Пучков, Володимир Даніхнов).
Найважливіше
з теорії детективу!
Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com
ОГОЛОШЕННЯ
До уваги передплатників!
Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!
Передплатити журнали можна:
на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;
за телефоном:
(044) 454-12-80;
у відділеннях «Укрпошти».
ЦИТАТА ДНЯ
«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»
(Цвєтан Тодоров)
УВАГА!!!
Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.
Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.
Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.
Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").