Завантажити

Національна дитяча літературна премія «Заветная мечта»

     Національну дитячу літературну премію "Заветная мечта" засновано однойменним благодійним фондом у 2005 році з метою сприяння розвитку якісної дитячої літератури. Мета Премії — знайти й представити культурному співтовариству, педагогам, батькам, видавцям, книготорговельним організаціям і, головне, самим читачам найбільш яскраві, захоплюючі, етично та естетично значимі художні твори.

Премію присуджують за кращий прозаїчний твір для дітей середнього та старшого шкільного віку. На розгляд приймаються романи, повісті та оповідання російською мовою, а також авторські переклади власних творів, із самого початку написаних іншими мовами.

У 2009 році Премію вручатимуть учетверте. За три сезони на здобуття Премії було подано більше 5 000 творів із усіх куточків Росії, а також країн близького й далекого зарубіжжя: Австрії, Азербайджану, Білорусі, Великої Британії, Німеччини, Данії, Ізраїлю, Італії, Казахстану, Канади, Киргизстану, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, США, Чехії та України.

За внесок у розвиток національної дитячої літератури Премія одержала підтримку в особі Федерального агентства з друку і масових комунікацій і Федерального агентства з культури та кінематографії, що стали співзасновниками Премії.

Призовий фонд Премії 2 150 000 рублів.

Премія присуджується в таких номінаціях:

  • Велика премія (за кращий роман, повість чи збірку оповідань обсягом більше 7 авторських аркушів): 1 мільйон рублів, 500 тисяч рублів, 300 тисяч рублів, відповідно, за перше, друге і третє місця;
  • Мала премія (за кращу повість або оповідання): 150 тисяч рублів, 100 тисяч рублів, 50 тисяч рублів за перше, друге і третє місця відповідно;
  • Приз симпатій Літературної ради: 50 тисяч рублів.

Право висування творів на здобуття Премії мають:

  • автори творів;
  • творчі спілки;
  • редакції ЗМІ, у тому числі електронних;
  • редакції літературних і дитячих журналів;
  • видавництва;
  • літературні критики та оглядачі;
  • літературні агенти;
  • бібліотеки (у тому числі дитячі, шкільні та районні);
  • літературні об'єднання та гуртки;
  • управління народної освіти;
  • педагогічні ради і педагоги.

Рукописи надсилаються на адресу Премії поштою.

Електронною поштою роботи на здобуття премії не приймаються.

Матеріали приймаються з 20 вересня до 31 січня.

Вік авторів не обмежено.

Мінімальний обсяг будь-якого твору, поданого на здобуття премії, — 10 авторських аркушів.

Усі твори на конкурс приймаються в роздрукованому вигляді у 2 примірниках. 

При висуванні на здобуття Премії подається книжкове або журнальне видання твору або рукопис (машинопис — перший і другий примірники чи комп'ютерна роздруківка) у 2 примірниках, а також такі матеріали:

якщо висування здійснюється самим автором (авторами):

— лист про висування в довільній формі, який повинен містити підтвердження, що поданий у рукописі твір насправді належить перу даного автора/авторів, і згоду автора/авторів на розгляд їх твору;

— стисла біографічна довідка із зазначенням прізвища, імені, по батькові, дати народження, псевдоніма (якщо є), місця проживання й переліку публікацій (якщо є), контактних телефонів, поштової адреси, адреси електронної пошти (якщо є);

— повна назва твору;

— відомості про дату створення твору, про дату його публікації або публікацій (якщо були);

— у разі висування твору на Велику премію.

Положення: письмова згода на висування твору на Велику премію, відомості про приналежність авторських прав на твір, — у разі висування твору на Велику премію.

Положення й приналежності виключних або невиключних прав на твір автору (авторам): письмова згода автора (авторів) на надання Засновнику Премії в разі присудження автору (авторам) Великої премії виключно права на однократне видання на території Російської Федерації тиражем до 150000 (ста п'ятдесяти тисяч) примірників і некомерційне розповсюдження твору в школах, дитячих будинках, дитячих бібліотеках із благодійними цілями.

Якщо твір висувається не автором:

— ім'я автора й повна назва твору, прізвище, ім'я, по батькові особи або назва організації, що здійснює висування, контактні телефони, поштова адреса, адреса електронної пошти (якщо є), відомості про відомі номінатору видання даного твору (якщо є): місце видання, рік видання, назва видавництва.

Якщо номінатор має відомості про автора й твір, їх також необхідно зазначити:

— лист про висування в довільній формі, підписаний номінатором або керівником організації-номінатора;

— згода автора/авторів на розгляд їх твору;

— у разі висування твору на Велику премію.

Положення: відомості про приналежність авторських прав на твір, письмова згоду власника авторських прав на висування твору на Велику премію, — у разі висування твору на Більшу премію.

Положення й приналежності виключних або невиключних прав на твір номінатору: письмова згода номінатора на надання Засновнику Премії у випадку присудження висунутим здобувачам Великої премії невиключного права на однократне видання на території Російської Федерації накладом до 150000 (ста п'ятдесяти тисяч) примірників і некомерційне розповсюдження твору в школах, дитячих будинках, дитячих бібліотеках із благодійниими цілями.

Літературну раду, до якої входять бібліотекарі, журналісти, фахівці з дитячої літератури, очолив письменник і літературний критик, лауреат премії "Букер" Михайло Бутов. Головою журі четвертого сезону Премії став головний редактор "Книжного обозрения" Олександр Гаврилов. Також до журі Премії увійшли: телеведуча Тіна Канделакі, журналіст Валерій Панюшкін і художник-коміксер Хіхус. За традицією трохи пізніше до них приєднається дитяче журі, члени якого будуть обрані із числа найбільш читаючих старшокласників Росії.

З вересня 2008 року Премія перейшла під патронаж агентства нерухомості "МИАН".

Контакти:

123022, Москва, вул. Красная Пресня, буд. 22, «Заветная мечта»
Телефон: (495) 974-90-54
e-mail: info@dreambook.ru (не для рукописів)

Національну дитячу літературну премію «Заветная мечта» засновано однойменним благодійним фондом у 2005 році.

За три минулі сезони на здобуття Премії було подано більше 5 000 творів із усіх куточків Росії, а також країн близького й далекого зарубіжжя: Австрії, Азербайджану, Білорусі, Великої Британії, Німеччини, Данії, Ізраїлю, Італії, Казахстану, Канади, Киргизстану, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, США, Чехії та України.

Книги переможців «Заветной мечты» привернули увагу видавців і були надруковані у видавництвах «Вагриус», «Время», «Эксмо», «АСТ», «Самокат» та ін.

Літературна рада, до якої входять бібліотекарі, журналісти, фахівці з дитячої літератури, очолює письменник і літературний критик, лауреат премії «Букер» Михайло Бутов.

Журі Національної дитячої літературної премії «Заветная мечта» очолювали: Едуард Успенський (сезон 2005—2006), Марина Москвіна (сезон 2006-2007), Григорій Остер (сезон 2007—2008). До журі в різний час входили: Марина Бородицька, Валерій Воскобойніков, Олександр Гаврилов, Борис Грачевський, Людмила Уліцька, Юрій Ентін.

За традицією визначити те, що буде цікаво читати дітям, допомагають три найбільш читаючі старшокласники Росії, які на рівних правах із дорослими беруть участь у роботі журі. За три минулі сезони дитяче журі премії було представлено школярами з усіх 7 федеральних округів Росії.

Твори – лауреати Великої та Малої премій сезону 2005—2006 і 2006—2007 у 2008 році було видано благодійним накладом по 150 000 примірників і безкоштовно надіслано до всіх дитячих бібліотек країни (71 950 бібліотек, із них 43 298 шкільних бібліотек). Над оформленням книг працювали молоді ілюстратори – переможці конкурсу «Художники Заветной мечты».

Журі:

Журі Премії складається із семи осіб, у числі яких — керівники культурних організацій і проектів, видавці літератури для дітей, видатні громадські діячі, школярі. Журі розглядає твори списку фіналістів і визначає лауреатів письмовим голосуванням.

Голова журі — письменник Едуард Успенський.

  • Успенський Едуард Миколайович
  • Гаврилов Олександр Феліксович
  • Грачевський Борис Юрійович
  • Жихаревич Дмитро Михайлович
  • Крапівін Владислав Петрович
  • Москвіна Марина Львівна
  • Мизгіна Вікторія Вікторівна

Літературна рада:

Завдання Літературної ради — літературна експертиза висунутих на здобуття Премії творів. Твори, зареєстровані в секретаріаті Премії, надходять до членів Літературної ради під реєстраційними номерами. За підсумками роботи Літературна рада формує Список фіналістів — претендентів на Велику, Малу й додаткові премії.

Список фіналістів затверджується координатором Літературної ради, доводиться до відома преси й публікується на офіційному інтернет-сайті Премії.

Учасники Літературної ради — письменники, видавці, науковці, літературні критики та літературознавці, співробітники видавництв, літературних і дитячих журналів, кореспонденти відділів культури й товариства засобів масової інформації, педагоги.

Голова Літературної ради — Михайло Бутов — письменник, літературний критик, відповідальний секретар журналу "Новый Мир", лауреат премії "Букер".

  • Бутов Михайло Володимирович
  • Воскобойніков Валерій Михайлович
  • Обухов Віктор Альбертович
  • Юзефович Галина Леонідівна
  • Кадушева Олена Юріївна
  • Василькова Ірина Василівна
  • Крючков Павло Михайлович
  • Cтепанова Людмила Валентинівна
  • Молдавська Ксенія Олександрівна
  • Рахаєва Юлія Феліксівна
  • Ричкова Ольга Олександрівна
  • Рудішина Тетяна Валеріївна
  • Сучков Дмитро Борисович
  • Костирко Сергій Павлович

Програма грантів на видання та просування твору — лауреата Великої премії Національної дитячої літературної премії "Заветная мечта", сезон 2005—2006

Загальний грантовий фонд конкурсу: 30 000 доларів США

Дитячий благодійний фонд "Заветная мечта" (далі — Фонд) ініціює програму цільового фінансування видання/перевидання та просування твору — лауреата Великої премії Національної дитячої літературної премії "Заветная мечта" сезону 2005—2006 (далі — Твір).

Мета програми
Сприяння появі на книжкових полицях країни (у книгарнях, бібліотеках, школах, домашніх зібраннях) якісної, захоплюючої, етично й естетично значущої дитячої літератури, представленої творами лауреатів Національної дитячої літературної премії "Заветная мечта" першого сезону.

Одержувачі гранту
У конкурсі можуть брати участь організації, що здійснюють свою діяльність у сфері видавничого та книготорговельного бізнесу й мають багатий досвід у галузі видання та розповсюдження дитячої літератури.

Період дії програми
Заявки на участь приймаються з 24 травня по 23 серпня 2006 року.

За рішенням Попечительської ради строки приймання заявок можуть бути змінені.

Розмір і порядок фінансування
Розмір фінансування на видання й тиражування Твору становить 50% від витрат видавництва, але не більше 10 000 доларів США.

Розмір фінансування на просування Твору становить 20 000 доларів США.

Цільове фінансування на просування Твору здійснюється шляхом оплати рахунків за розміщення рекламних модулів та іншої інформації відповідно до медіа-плану, наданого одержувачем гранту та погодженого Експертною групою.

Неприпустиме подання заявки тільки на видання/перевидання Твору без подальшого просування.

Умови участі в програмі

  1. Претендент на одержання гранту гарантує, що має належно оформлені виняткові права на видання й тиражування Твору, що підтверджується авторським договором, умови якого відповідають меті цієї програми й не містять щодо автора кабальних умов або умов, що суперечать чинному законодавству.
  2. Одержувач гранту приймає на себе зобов'язання видати Твір накладом не менше 10 000 примірників, якщо це перше видання, і сукупним накладом 10 000 примірників, якщо твір уже було видано, але не раніше 2004 року.
  3. Одержувач гранту приймає на себе зобов'язання видати Твір протягом одного року з моменту винесення рішення про надання йому гранту.
  4. Термін реалізації виданого Твору не може перевищувати двох років. По закінченні зазначеного терміну одержувач гранту зобов'язується передати нереалізовану частину накладу Фонду для подальшої безоплатної передачі книг до дитячих установ.
  5. Видання повинне відповідати державним санітарно-епідеміологічним правилам і нормативам (СанПин 2.2.7.960-00 "Гигиенические требования к изданиям книжным и журнальным для детей и подростков")

Критерії оцінки

  • Дотримання всіх без винятку умов участі.
  • На момент участі в конкурсі наявність у претендента не менше трьох найменувань книг для дітей і юнацтва, виданих або підписаних до друку протягом останнього року.
  • Територія розповсюдження виданого Твору — Російська Федерація.
  • Відповідність плану по розповсюдженню виданого Твору меті цієї програми.

Порядок подання, розгляду та прийняття рішення про надання гранту

Для участі в конкурсі претендент повинен у встановлений термін подати до Секретаріату Фонду такі документи:

  • Заявку на участь у конкурсі.
  • Витратний кошторис на видання Твору.
  • План з розповсюдження виданого Твору на території Російської Федерації.
  • План щодо просування виданого Твору (медіа-план).

На підставі висновків Експертної групи Попечительська рада приймає рішення щодо виділення гранту.

Організаційна структура програми
Попечительська рада Фонду — вищий керівний орган, приймає остаточне рішення про надання гранту на підставі рекомендації Експертної групи та здійснює загальний нагляд.

Експертна група — спеціалісти, що залучаються для визначення відповідності поданих планів щодо розповсюдження та просування меті цієї Програми. Склад Експертної групи затверджується Президентом Фонду.

Фонд — адміністратор програми.

Увага: Заявка заповнюється претендентом і надсилається до Секретаріату Благодійного фонду «Заветная мечта» в оригіналі рекомендованим листом або кур'єром за адресою: 111024, Москва, шосе Ентузіастів, 19, стор. 1 (тел.: 974-9054)

ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ У КОНКУРСІ

на видання та просування твору лауреата Великої премії

Національної дитячої літературної премії «Заветная мечта»

_____________ в особі ________________, що діє на підставі _______________ (далі – Заявник), ознайомившись із умовами конкурсу, згоден брати участь у програмі на одержання гранту (цільового фінансування) на видання та просування твору лауреата Великої премії першого сезону Національної дитячої літературної премії «Заветная мечта».

До цієї заяви додаються такі документи:

  1. Витратний кошторис на видання твору.
  2. План з розповсюдження виданого твору на території Росії.
  3. План з просування виданого твору (медіа-план).

Цим Заявник підтверджує, що:

1). він ознайомлений із Положенням про Програму грантів і Додатками до нього;

2). представлені ним як додатки до цієї заяви документи містять достовірну інформацію;

3). він гарантує, що володіє належно оформленими винятковими правами на видання й тиражування твору, що підтверджується авторським договором, умови якого не містять відносно автора кабальних умов або умов, що суперечать чинному законодавству;

4). у випадку одержання цільового фінансування (гранту) він ухвалює на себе зобов'язання:

— видати твір накладом не менш 10 000 примірників, якщо це перше видання, і сукупним накладом 10 000 примірників, якщо твір уже було видано, але не раніше 2004 року; 

— видати твір протягом одного року з моменту винесення рішення про надання йому гранту;

— реалізувати виданий твір протягом двох років. Після закінчення зазначеного терміну зобов'язується передати нереалізовану частину накладу Фонду для подальшої безоплатної передачі книг до дитячих установ;

— видати твір відповідно до державних санітарно-епідеміологічних правил та нормативів (СанПин 2.2.7.960-00 "Гигиенические требования к изданиям книжным и журнальным для детей и подростков").

 

Дата ____________

 

Підпис ___________________

 

 

     У переддень Міжнародного дня захисту дітей 1 червня Національна дитяча літературна премія "Заветная мечта" завершила перший сезон. 23 травня відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів "Заветной мечты". Учасники та гості церемонії стали свідками захоплюючої вистави - подорожі у світ дитячої та юнацької літератури. У шоу було задіяно юних талановитих акторів, професійних акробатів та каскадерів. Публіка була буквально оточена мультимедійними декораціями, музикою та яскравим видовищем.

Лауреати

Лауреати Великої премії:

Перше місце:
ФРЕД АДРА, Ізраїль
 «Лис Улисс», роман.

Друге місце:
БОРИС МІНАЄВ, Росія (Москва)
 «Детство Лёвы», книга розповідей.

Третє місце:
АНДРІЙ КОФМАН, Росія (Москва)
 «Тьерра Аделанте», роман.

Претенденти на Велику премію (фіналісти):

МАРИНА ВИШНЕВЕЦЬКА, Росія (Москва)
 «Кащей и Ягда, или Небесные яблоки», роман.

ОЛЕКСАНДРА ЄГОРУШКІНА, Росія (Санкт-Петербург)
 «Настоящая принцесса и Бродячий Мостик; Настоящая принцесса и Летучий корабль; Настоящая принцесса и Снежная осень», трилогія.

АНДРІЙ ЖВАЛЕВСЬКИЙ, ІГОР МИТЬКО, Росія (Москва)
 «Здесь вам не причинят никакого вреда», роман.

АНАТОЛІЙ КІМ, Росія (Москва)
 «Арина», роман.

ОЛЕКСАНДРА ДАНІНА, Німеччина
 «Дениskа и Команда Лейбентим», роман.

ЛЕОНІД КОПКО, Росія (Пермська обл.)
 «Крах секретного плана дона М.», повість.

АНДРІЙ КУТЕРНИЦЬКИЙ, Росія (Санкт-Петербург)
 «Госпожа странная мысль», роман.

СЕРГІЙ СЄДОВ, Росія (Москва)
Книга сказок.

ТАМАРА ШАРКОВА, Росія (Москва)
 «Из века в век», повість в оповіданнях.

Лауреати Малої премії:

КАТЕРИНА МУРАШОВА, Росія (Санкт-Петербург)
 «Класс коррекции», повість (зі збірки "Переходный возраст").

ВОЛОДИМИР ПОЛЯКОВ, Росія (Санкт-Петербург)
 «Олух царя небесного», повість в оповіданнях.

ВІКТОР СЄРОВ, Росія (Новосибірська обл.)
 «Из жизни О. Михаила», цикл оповідань.

АХАТ МУШИНСЬКИЙ, Росія (Татарстан)
 «Анас-ананас и другие», оповідання й повість.

НАТАЛЯ МЕНЖУНОВА, Росія (Москва)
 «Ложкаревка-интернейшнл и ее обитатели», повість.

МИКОЛА НАЗАРКІН, Нідерланди
 «Изумрудная рыбка», добірка оповідань.

Претенденти на Малу премію (фіналісти):

ОЛЕСЯ АРТЕМОВА, Росія (Москва)
 «Котофей и тычка», казки.

МАРІЯ БОТЄВА, Росія (Кіровська обл.)
 «Место празднику», повість.

ЕЛЬМІРА БЛІНОВА, Ізраїль
 «Весенние страдания», оповідання.

ВАСИЛЬ ВАШКОВ, Росія (Москва)
 «Зачетный урок», оповідання.

АРТУР ГІВАРГІЗОВ, Росія (Москва)
 «Тры-тры-тры, мы автобус и другие рассказы», книга коротких історій.

СЕРГІЙ ГЕОРГІЄВ, Росія (Москва)
 «Король Уго II, победитель драконов», книга притч та коротких історій.

КАТЕРИНА КАРТАВЦЕВА, Росія (Тульська обл.)
 «Ошейник для богини», повість.

ОЛЕКСАНДР КІБАЛЬНИК, Росія (Челябінська обл.)
 «Убить фашиста», оповідання.

АСЯ КРАВЧЕНКО, Росія (Москва)
 «Здравствуй, лошадь!», добірка оповідань.

Ая еН, Росія (Москва)
 «Переулок Чтобудетпотом», повість.

МАРІЯ МАРТІРОСОВА, Росія (Московська обл.)
 «Фотографии на память», повість.

ВОЛОДИМИР БЛАГОВ, Росія (Самарська обл.)
 «Свободу Змею Горынычу!», повість-казка.

ІЛЛЯ ПОПЕНОВ, Росія (Свердловська обл.)
 «Чудеса и тайны», повість.

ПІТ РУШО, Росія (Москва)
 «Енот и Пума», повість.

ЕВЕЛІНА ЦЕГЕЛЬНИК, Росія (Удмуртія)
 «Рассказы про Ваню и его друзей», добірка оповідань.

Додаткові премії:

за літературний дебют

Лауреат:
НАТАЛЯ УСПЕНСЬКА, ХРИСТИНА УСПЕНСЬКА, Росія (Москва)
 «Игрушки для взрослых», повість.

Претенденти:
ЮЛІЯ ЄГОРОВА, АЛЬОНА ПІМЕНОВА, Росія (Москва)
 «Утка и хомяк на грани безумия», повість.

ВАДИМ ГИРНЕЦЬ, Росія (Вологодська обл.)
Подборка коротких рассказов.

за найсмішніший твір

Лауреат:
АНДРІЙ ЖВАЛЕВСЬКИЙ, ІГОР МИТЬКО, Росія (Москва)
 «Здесь вам не причинят никакого вреда», роман.

Претенденти:
АРТУР ГІВАРГІЗОВ, Росія (Москва)

 «Тры-тры-тры, мы, автобус и другие рассказы», книга стислих історій.

за кращий твір про сучасне життя дітей та підлітків, про їхні відносини зі світом дорослих

Лауреат:
ТАМАРА ШАРКОВА, Росія (Москва)
 «Из века в век», повість в оповіданнях.

Претенденти:
ВАСИЛЬ ВАШКОВ, Росія (Москва)
 «Зачетный урок», оповідання.

МАРІЯ МАРТИРОСОВА, Росія (Московська обл.)
 «Фотографии на память», повість.

за кращий твір про тварин, про живу природу

Лауреат:
СТАНІСЛАВ ОЛЕФІР, Росія (Ленінградська обл.)
 «Мы живем на Севере», оповідання.

Претенденти:
ОЛЕГ ВОРОНИЙ, Росія (Приморський край)
 «Спасатель. Сила жизни», збірки оповідань.

КАТЕРИНА КАРТАВЦЕВА, Росія (Тульська обл.)
 «Ошейник для богини», повість.

ТЕТЯНА ІОНОВА, Росія (Москва)
 «Зверские истории», повість.

ЛЕОНІД СЕРГЄЄВ, Росія (Москва)
 «Железный дым», повісті й оповідання.

за кращий твір у жанрі наукової фантастики або фентезі

Лауреат:
ЮЛІЯ БОЛЬШАКОВА, Канада
 «Эсмеральда на Пангалее», роман.

Претенденти:
АНДРІЙ БУТОРІН, Росія (Мурманська обл.)
Добірка фантастичних оповідань

МИКОЛА ГОРЬКАВИЙ, США
 «Девочка с хрустальными волосами», роман.

АНДРІЙ ЛЕВИЦЬКИЙ, Україна
 «Зубастик», повість.

за кращий дитячий детектив

Лауреат:
АРТУР АГАТІВ, Росія (Москва)
 «Загадка нефритовой лагуны (Крымский роман)», роман.

Претенденти:
ВАЛЕРІЙ ГУСЄВ, Росія (Москва)
 «Профессор без штанов; Привет от тети Моти; Великий жулик Большой Папа», трилогія.

ІГОР ЖУКОВ, Росія (Іваново)
 «Похитители старичков и старушек», казка-детектив.

СЕРГІЙ СІЛІН, Росія (Пермська обл.)
 «Богатырская застава-3», збірка детективних казкових повістей.

ЄВГЕН НЄКРАСОВ, Росія (Москва)
 «Муха и тени забытой пещеры», збірка повістей.

 

Перейти до списку премій

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").