Завантажити

Літературно-мистецька премія імені Івана Нечуй-Левицького

 

Іван Семенович Нечуй-Левицький

         Літературно-мистецька премія імені Івана Нечуй-Левицького присуджується з 1993 року за високохудожнє втілення творчості українського національного характеру. Лауреатами цієї престижної та унікальної премії свого часу стали письменники Андрій Гудима, Валентин Чемерис, перекладачі та журналісти Леонід Горлач, Михайло Шевченко, Станіслав Шевченко, композитор Віталій Кирейко, а також художники, народні майстри, кобзарі та музикознавці.

Лауреатами премії можуть стати творчі працівники в галузі літератури та мистецтва, окремі творчі колективи, що представляють цілісну творчу роботу, чи їхні керівники, які живуть і творять у Білій Церкві або жителі інших регіонів за творчий доробок, який став значною подією в культурному та мистецькому житті Білої Церкви.

Премію було засновано Фондом культури 1993 року з метою пошанування та заохочення до нових плідних творчих пошуків у розробці національно-історичної проблематики.

За цей час лауреатами премії стали відомі письменники, художники, актори, композитори та ін.

Грошова частина премії встановлюється в розмірі 1000грн кожному лауреату.

Вік кандидата не обмежений.
Премія може присуджуватись одній особі або творчому колективу один раз.

На здобуття премії висуваються твори, надруковані або оприлюднені в інший спосіб у період з 25 жовтня минулого року по 25 жовтня року присудження премії.
Приймання матеріалів, поданих на розгляд комісії, здійснюється з 1 вересня по 25 жовтня року присудження.

Присуджується один раз на рік, 25 листопада, до дня народження класика української літератури виконкомом Білоцерківської міської ради за поданням комісії, що визначає не більше двох лауреатів.
Адреса, куди надсилати матеріали: вул. Гординського, 36, 2-й поверх, відділ культури й туризму Білоцерківської міської Ради, Андреєву Олександру Миколайовичу.

Телефон:(04563) 58722.

 

ПОЛОЖЕННЯ
Про міську літературно — мистецьку премію
імені І. С. Нечуя — Левицького

         Міська літературно — мистецька премія імені Івана Семеновича Нечуя — Левицького присуджується один раз на рік, 25 листопада, до дня народження класика української літератури виконкомом Білоцерківської міської ради за поданням комісії, що визначає не більше двох лауреатів.
Лауреатами премії можуть стати творчі працівники в галузі літератури та мистецтва, окремі творчі колективи, що представляють цілісну творчу роботу, чи їхні керівники, які живуть і творять у Білій Церкві, або жителі інших регіонів за творчий доробок, який став значною подією в культурному та мистецькому житті Білої Церкви.
На здобуття премії висуваються твори, надруковані або оприлюднені в інший спосіб у період з 25 жовтня минулого року по 25 жовтня року присудження премії.
Приймання матеріалів, поданих на розгляд комісії, здійснюється з 1 вересня по 25 жовтня року присудження.
Кандидатури на здобуття премії висуваються творчими спілками, іншими громадськими організаціями та трудовими колективами чи шляхом самовисунення.
Претенденти на присудження премії або ті, хто їх висуває, повинні подати в завершеному вигляді (надрукованому, в аудіо — чи відеозаписі або в інший спосіб) конкурсні роботи й подання довільної форми (якщо матеріали друковані, надсилати потрібно одинадцять екземплярів для всіх членів комісії, які потім повертаються, окрім одного).
Висунуті на здобуття премії роботи обговорюються всіма зацікавленими сторонами. При необхідності вони можуть бути подані комісією на експертизу фахівців, висновки яких носять дорадчі функції.
Комісія протягом одного місяця розглядає подані твори й до 25 листопада оголошує своє рішення.
Грошова частина премії встановлюється в розмірі 1000 грн кожному лауреату.
Премія може присуджуватись одній особі чи творчому колективу один раз.

 

Лауреати премії:

      У різні роки лауреатами премії ставали письменники Олександр Сизоненко, Валентин Чемерис, поети, журналісти, перекладачі: Павло Глазовий, Леонід Горлач, Микола Луків, Вадим Крищенко, Михайло Шевченко, Станіслав Нефьодов (Росія), Дмитро Іванов, композитори Віталій Кирейко та Олександр Бурміцький, художники Петро Печорний, Василь Перевальський, Тарас Джус, кобзар Василь Литвин, хранитель і пропагандист творчого спадку І. Нечуя-Левицького Сергій Хаврусь та інші.
У 2010 році після обговорення представлених кандидатур із урахуванням оцінки діяльності номінантів у засобах масової інформації члени Комісії вирішили присудити премію п`ятьом творцям:
— Білому Івану Омеляновичу – поетові й публіцисту з м. Донецьк – за поетичні твори останніх років та упорядкування підручників «Сходинки» та «Сходинки-2»;
— Довгому Олексію Прокоповичу – поетові й перекладачу (м. Київ), за збірку поезій «Дихання вічності»;
— Панко Валентині Федорівні й Назаренко Галині Олексіївні – майстриням народного декративного мистецтва з селища Петриківка Дніпропетровської області, за твори, що примножують традиції петриківського розпису;
Стадниченку Володимиру Яковичу — публіцисту за книгу «Лоно Дунаю», у якій старійшина журналістики порушує проблеми національного багатства України — природного середовища.
Голова Українського фонду культури Борис ОЛІЙНИК вручив високі відзнаки й побажав нагородженим нових творчих досягнень на благо українського народу. Присутніх також привітали учасники народного хору бібліотекарів з міста Біла Церква.

 

Історія

       У пам`ятному серпні 1991 року, коли розвалилась тоталітарна імперія СРСР, за наполягання творчої інтелігенції Білої Церкви була заснована міська літературно — мистецька премія імені І. С. Нечуя — Левицького. У Білій Церкві класик української літератури бував десятки разів, спілкувався з видатним єврейським письменником Шолом Алейхемом, котрий жив тут до еміграції, місяцями жив у родині сестри. У Білій Церкві є вулиця його імені та пам`ятна дошка.
Гідним пошануванням Івана Семеновича стала й Нечуєва премія. Нею щороку відзначають двох лауреатів за кращі здобутки в галузі літератури, образотворчого мистецтва, виконавської діяльності, народних промислів.

Перейти до списку премій

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").