Березень 2012

Скаутське озеро

Віктор Палинський

 

…Цей ліс в околицях львівського мікрорайону „Сихів” давно вже не був справжнім. Усе захаращено непотребом, бридкими  відходами потрощеної цивілізації, а найбільше – пластиком та синтетичним пакувальним мотлохом, що втратив навіть натяк на форму внаслідок опадів та якихось інших причин. А ще – тут вигулювали псів, і вони врешті задомінували на цих теренах, як у себе вдома. Гасали, накручуючи куці кілометри свободи, хоч і не такої вже й дикої, як їм хотілося б. Я ненавидів їх та їхніх господарів, бо назавше запала в пам’ять картина: гуляю цією непевною місциною з маленькою дівчинкою-рудоволоскою, іще немовлям, на руках, і одна з цих тварюк раптом відривається від зграї та кулею летить до нас… Я встигаю схопити сучкуватий дрюк, що, на щастя, наче зумисне, виявився під ногами, і щосили прицільно вперіщити ним хижо вищирену пащу, що вже зблизилася з нами до вкрай небезпечної відстані. А що я бейсбольною битою володів собі нічогенько – то й палиця добряче припасувалася: акурат межиочі песиголовцю… Він так і залишився незворушно лежати біля розлогого куща ліщини, а ми попрошкували собі далі; дитя так нічого й не втямило.

Отож цей лісовий масив з його якимись пригаслими кольорами та наче від утоми присілими навпочіпки деревами, зніяковілими поріділими кущами не надто приваблював мене як прогулянкова зона. Одначе час від часу я все ж бував тут,  іще пам’ятаючи цю місцину здавен, коли там було величеньке лісове озеро з човнами й катамаранами, що чималенько призбирувало води річки Зубра. А я, ще зовсім юнаком, перепливав його по кілька разів поспіль і тішився спалахами драйвової м’язевої радості та нуртуючої молодечої сили, що, міркувалося, може дати собі раду з будь-якими перешкодами. А долаючи перешкоди, людина, звісно, здатна сягнути впевненості неабиякої… Я це відчував. І неодноразово переконувався.

         …Сьогодні був день якийсь не надто виразний. Один із тих наприкінці серпня, коли, здається, літо ще усміхається тобі тепло й привітно, та осінь уже іронічно кривить губи, одверто нагадуючи про свої все помітніші впливи та претензії на близьке остаточне вистуджене запанування. Що тут скажеш: кожен дбає про свої інтереси! А пори року настільки персоніфіковані в людській уяві, що й вони набувають характерних рис особистостей…Тож саме ця пора – це моє осіннє диво; приязна дама… Зі своїми особливостями натури, бзиками, недомовленостями.

Введіть ваш абонентський код, щоб читати далі :

Система OrphusПомилка в тексті? Виділіть її та натисніть: CTRL + ENTER

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").