День святого Валентина

Мета: ознайомити дітей з цікавими святами. Розвивати допитливість, уміння висловлювати свої почуття. Виховувати повагу і любов до ближніх.

Ведуча 1. Діти, спочатку ми розгадаємо кросворд, а розгадавши його ви дізнаєтесь тему сьогоднішнього виховного заходу. 

(Розгадування кросворду) 

Отже, як ми вже знаємо виховний захід присвячений Дню святого Валентина. А чи знаєте ви, що за легендою, День закоханих бере свій початок ще з сивої давнини, відтоді, коли тільки-но почали будувати Рим. Ну, а саме свято має язичницьке коріння, оскільки саме в середині лютого птахи починають шукати собі пару, а в Римській імперії відзначали свято покровительки жінок і домівки верховної богині Юнони і свято бога Луперка. Головною забавою цього свята була «Вибери милу». Римські дівчата писали на маленькому клаптикові паперу свої імена і кидали ці папірці в посудину. Потім їх ретельно перемішували і посудину пускали по колу. Юнаки мали витягнути папірці. Дівчина,що її ім’я було написано там, ставала його милою до наступного свята. Так і виник День закоханих. 

Ведуча 2. Але цей святковий і радісний день не мав свого заступника. Та згодом він з’явився. Кажуть, що він жив в ІІІ столітті н. е., в римському місті Терни. Одні джерела говорять, що він був простим священиком, інші – єпископом. Валентин був молодою, гарною, доброю і чуйною людиною. В той час правив римський імператор Клавдій ІІ, який цінував військову честь прославлених римських легіонів і не полюбляв християн. Для збереження воїнського духа імператор видав наказ, згідно з яким воїнам було заборонено одружуватися, так як одружений воїн багато часу проводить в сім’ї і думає не про благополуччя імперії і воїнські подвиги. Не зважаючи на гнів імператора, молодий християнський священик Валентин продовжував тайно одружувати закоханих легіонерів, окрім цього він мирив закоханих, писав любовні листи замість воїнів, дарував подружжю квіти. З часом слухи про доброго священика дійшли і до імператора. В кінці 269 року н. е. Валентина ув’язнили і невдовзі вийшов наказ про його страту. Згідно з одними даними, в нього закохалася сліпа дочка тюремника, проте Валентин, який дав обітницю не вступати до шлюбу, не міг відповісти взаємністю і в ніч перед стратою 13 лютого прислав їй хвилюючого листа. За іншою версією, Валентин сам закохався в гарну дівчину, і користуючись своїми медичними знаннями, в очікуванні страти вилікував її від сліпоти. Як було все насправді, нам залишається лише здогадуватися, але без сумнівів залишається те, що Валентин загинув на благо Любові. 

Ведуча 1. А на Русі було своє свято закоханих. Воно відзначалося 8 липня і було пов'язане з легендарною історією кохання Петра і Февронії. Подружжя заповідало, щоб їх поховали в одній домовині, приготувавши домовину з тонкою перегородкою. Вони померли в одну мить 8 липня (за новим стилем), але порушивши заповіт, їх поклали в різних домовинах і в різних храмах. Наступного дня вони опинилися в одній домовині… Знову люди спробували їх роз’єднати, проте вранці вони знову були разом. 

Ведуча 2. День Святого Валентина – відзначається 14 лютого в Європі з XIII століття, у США – з 1777 року, в Україні – з початку 1990-х років. 
Ведуча 1.На цьому історичний аспект цього свята ми завершуємо. А чи винесли ви щось новеньке для себе? 

( Відповіді дітей) 

Ведуча 2. Добре діти, а зараз ми з вами будемо розгадувати ребуси. 

(Діти розгадують ребуси. Зашифровані слова – Купідон, Амур, Афродіта, Венера, валентинка, кохання) 

Ведуча 1. Молодці! А зараз ми розповімо вам деякі відомості про ці слова. Отже, Купідон - це бешкетний син богині любові Венери, йому приписують відповідальність за стан закоханості. Відповідно до міфології, будь-хто вражений стрілою Купідона закохується в першу зустрічну людину. У міфології Купідонові відповідає його колега Ерот, син Афродіти, ще його називають Амуром. Сьогодні імена цих божественних істот використовуються нерозривно у всіх питаннях стосовних до любові. 

Ведуча 2. Афродіта - в давньогрецькій міфології богиня кохання. Вона була опікункою квітучих садів, богинею весни, плодючості. Її шанували як покровительку щасливого сімейного життя і кохання. На честь прекрасної богині здійснювали урочисті жертвоприношення, благали в молитвах про продовження роду, краси та молодості. 
Венера – римська богиня кохання і краси. Римляни вважали її своєю родоначальницею, вона відігравала значну роль в стародавніх римських релігійних фестивалях і міфах. 

Ведуча 1. У наш час "валентинкою" називають листівку для коханої людини в день Святого Валентина. Перші письмові "валентинки" з'явилися вже в 15 столітті. Але і тут є різні думки про те, кому ж належить написання першої "валентинки". За однією версією створення першої письмової "валентинки" приписується Чарльзу, Герцогу Орлеанському (1415 рік), який сидів у цей час у в'язниці, в одиночній камері, і вирішивши боротися з нудьгою шляхом написання любовних послань власній дружині. Ця перша "валентинка" збереглася до нашого часу і виставлена в Британському музеї. 

Ведуча 2. За іншими відомостями найстаріша "валентинка" була недавно виявлена в одній з британських бібліотек. Це лист написаний в 1477 році. У посланні дівчина просить хлопця довести, що він її дійсно любить. Вона повідомляє, що доб'ється у матері збільшення приданого, а він повинен одружитися на ній. Цей лист було викуплено бібліотекою у британської сім'ї, в архіві якої воно зберігалося, ще в 30-х роках. І лише минулого року його виявив один із нових співробітників бібліотеки. 

Ведуча 1. Кохання – чи не найважливіше слово в нашому житті. Кожен по своєму трактує його. Навіть філософи не сходяться в роздумах. 

Ведуча 2. Арістотель вважав, що кохання - це бажати іншому, те що вважаєш за благо і бажати цього не заради себе, а заради того, кого кохаєш і намагатись по можливості зробити це благо. Саме сильне кохання - те, яке не боїться проявити слабкість. 

Ведуча 1. А Фрідрік Ніцше говорив: «Коли більше нема сили кохати потрібно просто пройти поруч.» 

Ведуча 2. А ось наша співвітчизниця Леся Українка писала: 
Кохання – як вода – плавке та бистре, 
рве, грає, пестить, затягає й топить. 

Ведуча 1. Любов – найкраще в світі почуття, 
Вона не має меж – безкрая. 
З любові починається життя, 
Вона усе найкраще починає! 
Це ж від любові сонечко встає 
І промінцями землю зігріває. 
Зозуля навесні в гаю кує 
І соловейко пісеньку співає. 

Ведуча 2. Це від любові сонячно стає, 
Й душа аж до зірок увись несеться. 
Якщо любов в твоєму серці є, 
То все чарівним і легким здається. 
Це ж від любові так цвітуть луги, 
Уся земля з полегкістю зітхає. 
Закутались в тумани береги… 
Любов магічну чудо-силу має! 

Ведуча 1. А чи знаєте ви, що: 
Символами Валентинового дня стали голубки, що воркочуть, і серця, пронизані стрілою Амуру. 

Ведуча 2. До 14 лютого випускається безліч вітальних листівок-валентинок, як прості так і витвори мистецтва. А за старих часів були навіть листівки, прикрашені золотом і мереживами. 

Ведуча 1. Італійці вважають своїм обов'язком дарувати в цей день коханим солодощі. Цей день так і називається в Італії – день солодощів. 

Ведуча 2. Галантні французи першими ввели в себе любовні послання – чотиривірш. 

Ведуча 1. У Японії проводять конкурс на найгучніше любовне послання. Юнаки й дівчата піднімаються на сцену і по черзі кричать щосили - усе, що хочуть, - своїй коханій людині. Переможець одержує приз. 

Ведуча 2. Фіни відзначають 14 лютого День кохання, дарують один одному подарунки у формі серця. А також у цей день роблять подарунки мамам, тому що жіночого дня, подібно 8 Березня, у Фінляндії немає. 

Ведуча 1. Матеріал для виготовлення сердечок різноманітний: бісер, корали, пір'я, сухі квіти, шматочки тканини, хутро тощо... 

Ведуча 2. Англійці посилають любовні послання для своїх тварин, особливо собакам і коням. 

Ведуча 1. В Америці у ці дні продається 108 мільйонів троянд, переважно червоних, а на цукерки в ці дні витрачають 692 мільйона доларів! 

Ведуча 2. Сердечка до свята можна шити, ліпити, малювати, в'язати й навіть пекти. 

Ведуча 1. Значна частина «валентинок» анонімна й без зворотної адреси, написана лівою рукою або справа наліво, що надає посланню таємничості. Зате після свята збільшується робота приватним детективам: вони одержують досить багато замовлень щодо встановлення особистості відправників «валентинок». 
Ведуча 2. Німецька традиція відзначати день святого Валентина дещо дивна – для них Святий Валентин є покровителем психічно хворих. Цього дня німці прикрашають психіатричні лікарні – рожевими стрічками, а в храмах проводиться особливе богослужіння. 

Ведуча 1. В Данії люди зазвичай відправляють один одному засушені білі квіти, а в Іспанії верхом витонченості і шаленої пристрасті вважаються повідомлення, відправлені поштовим голубом. 

Ведуча 2. До цих пір в Британії зберігся звичай одягати дітей в одяг дорослих. Переодягнені діти ходять від будинку до будинку, співаючи пісні про святого Валентина і вітаючи закоханих. 

Ведуча 1. В Уельсі, згідно із святковою традицією, закохані дарують своїм обраницям вирізані із дерева «ложки кохання», прикрашені замкова щілина, ключиками і серцями. Ключ і замкова щілина означають – «Я знайду шлях до твого серця». 

Ведуча 2. В закінченні свята хочемо прочитати вам декілька стрічок, про це світле почуття – Любов. 
Любов людська велику силу має, 
Вона вогнем запалює серця. 
Людей на дужих крилах піднімає 
І робить диво-дивне без кінця. 
Вона ввесь світ кладе тобі під ноги, 
Щоб ти творив, вершив, летів, співав, 
І щоб усі, колись важкі дороги, 
Ти з легкістю і радістю долав. 

Ведуча 1. Любов – чудове почуття, чарівне, 
Без нього нам у світі не прожить. 
Любов живе в серцях і, диво-дивне, 
Не покидає кожного й на мить. 
Ми щиро любим тата, любим маму, 
Сестричку, брата любимо так само, 
Бо це ж родина в кожного уся. 

Ведуча 2. А ще ми друзів любимо сердечно, 
Вчимося хлопчики з дівчатками дружить. 
В любові сила величезна, безперечно, 
А без любові в світі не прожить. 
Ми любимо свій край, ліси і луки, 
І квіти любимо у вранішній росі. 
І сумно стане нам в часи розлуки, 
Коли ми десь роз’їдемося всі. 

Ведуча 1. Чекаєм зустрічі і лічимо хвилини, 
Щоб на кінець всім разом бути знов. 
Це дуже характерно для людини. 
Оце і є свята земна любов. 
Проста і світла, і така потрібна, 
Яка в житті не залишає нас. 
Вона в душі до сонечка подібна, 
І цього сонечка в нас не погасить час. 

Ведуча 2. Тож не забудьте привітати своїх батьків, людей, яких ви цінуєте, коханих та друзів! 

Ведуча 1. З наступаючим вас святом! Кохання і благополуччя! 

 

Авторство, на жаль, не встановлено

За матеріалами: http://pedagogika.at.ua

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").