Виховна година на тему  "8 Березня – свято весни" 

Мета: Поглибити знання учнів щодо традицій святкування дня восьмого березня; формувати в учнів естетичного смаку; ознайомити з історією виникнення свята; виховувати в дітях почуття глибокої поваги і шани до жінки; розвивати логічне мислення учнів. 

Обладнання: картки, кульки, картопля, хустинки, ватман, клей, кольоровий папір, фарби. 

Хід роботи: 

1. Організаційна частина

2. Вступна частина 

Ведуча. Лагідні промені сонця. Несмілий передзвін краплинок і струмочків. Перші квіти. Разом з цими характерними ознаками весни приходить до нас і перше весняне свято – Міжнародний жіночий день. Це один із самих світлих, всенародних свят, зігріте любов’ю і вдячністю до жінки-матері, трудівниці. В житті нашої планети є події і дати, які відзначає все прогресивне людство. Серед них – Міжнародний жіночий день 8 Березня. Це радісне, весняне свято бажаним гостем входить в кожний дім. 
День жінки. В цей день ми вітаємо своїх мам, бабусь, сестер. У мільйонів жінок крім їхньої професії є ще один обов’язок – бути матір’ю, бути добрим сонечком сім’ї, нести світло і тепло дітям, стати їм найближчим другом і порадником. 
А як же виникло це чудове свято – 8 Березня? Сталося це 8 березня 1908 року. Саме в цей день робітниці підприємств Нью-Йорка, доведені до відчаю, вийшли на демонстрацію. Вони не могли більше трудитися на нью-йоркських підприємствах: стояти біля верстатів по 12-14 годин на добу й одержувати за це мізерну заробітну плату – і вирішили не йти з вулиці доти, поки хазяї заводів і фабрик не виконають їхніх вимог. 
Та особливого звучання набуло питання про рівноправність жінок з чоловіками у 1910 році на Міжнародній конференції жінок-соціалісток, що проходила в датському місті Копенгагені. На цю конференцію з’їхалось сто жінок із 16 країн. На конференції була присутня також і видатна діячка міжнародного робітничого руху Клара Цеткін. Вона запропонувала відзначати щорічно Міжнародний жіночий день. А в пам’ять першого організованого виступу жінок в Нью-Йорку проводити його 8 березня.

3. Привітання 

Ведуча. І ось сьогодні, в цей передсвятковий день ми зібрались тут, щоб привітати наших дівчаток і класного керівника з святом 8 Березня. Я надаю слово нашим чемним, доброзичливим, привітним, єдиним і неповторним хлопчикам. 

Учень 1: Нашим дамам в день весняний 
Шле привіт сама весна 
Дзвін струмків і спів птахів 
Вам усім дає вона. 

Учень 2: Ми щиро вітаємо нашу вчительку 
Із світлим і радісним сонячним днем 
Бажаємо щастя, тепла і радості 
Сьогодні, завтра, на кожен день. 

Учень 3: Хай у ваші дороги 
Не увійдуть тривоги 
І не буде горя на вашім путі, 
Хай любов і щастя, 
Радість і повага, 
Йтимуть разом із Вами поруч у житті.

(Учні підносять класному керівнику букет квітів)

Учень 4:І вас, наші гарні дівчатка, 
Вітаємо з святом ось цим 
Хай мрії ваші крилаті 
Здійсняться з приходом весни. 

Учень 5: Хай буде щасливою та дорога, 
Якою в життя ви йдете. 
Щоб материнська любов та ласка 
Берегла від нещастя щодень. 

Учень 6:Щоб ви щасливими росли 

У цьому бурхливому світі. 
І щоб ранкові краплини роси 
Вам дарували квіти. 

Учень 7: Бажаємо вам всього хорошого, 
Що тільки є у цьому житті, 
І щоб на небесах Мати Божа 
Охороняла вас від всього злого у житті.

(Хлопчики дарують подарунки дівчатам)

4. Конкурсна програма 

Ведуча. Діти, як ви вважаєте якою повинна бути справжня жінка? 
Як ви розумієте вислів «Жінка – берегиня»? 
Так, дійсно, жінка – це берегиня сім’ї, гарна домогосподарка, дбайлива мама… 

Конкурс 1

„Комплімент” 
Для участі у конкурсі запрошується 4 пари. За певний проміжок часу потрібно сказати найбільшу кількість компліментів, не зупиняючись і не повторюючись.

Отже зараз ми перевіримо які наші дівчатка мають кухарські здібності. 
Тепер вам потрібно поділитися на дві команди з рівною кількістю гравців і придумати назву для вашої команди. 

Конкурс 2

«Кухарі» 

Ведуча. Кожна команда отримує назву страви на папері і конверт з інгредієнтами, що входять до неї або ні. Ваше завдання: вибрати складові продукти страви і обґрунтувати їх використання. Переможець: команда, що дасть правильну відповідь. 

Конкурс 3

Ведуча. Пропонуємо вам взяти участь у конкурсі «Народна мудрість». Вам потрібно відгадати кінцівку прислів’я. 

1. Яке дерево, такі в нього квіточки, 
Які батьки… (такі їхні діточки) 
2. Який кущ, така й калина… (яка мати, така й дитина) 
3. Як під сонцем квітам, … (так з матір’ю дітям) 
4. Мати однією рукою б’є,… (а другою голубить) 
5. Дитина плаче, а матері…(боляче) 
6. Як мати рідненька, … (то й сорочка біленька) 
7. При сонці тнпло, при матері … (добре) 
8. До людей по розум, до матері по… (серце)

Ведуча:У наступному конкурсі перевірятиметься ваша спритність і кмітливість у господарчій роботі.

Конкурс 4

«Господарочка» 

Ведуча. Запрошується по одному представнику із кожної команди. Ваше завдання: почистити картоплю, знявши з неї шкірку однією смужкою. Перемагає той, чия смужка довша, але не товста. 
Ведуча: Наша програма продовжується. У наступному конкурсі ви матимете змогу проявити свої артистичні дані. 

Конкурс 5

«Театр мініатюри» 

Ведуча. Кожна команда отримує папірець, на якому зазначено дитячий віршик. 
«Наша Таня гірко плаче: 
Упустила в річку м’ячик! 
Годі, Танечко, не плач, 
Не потоне в річці м’яч!»

«Впав ведмедик на підлогу. 
Відірвали йому ногу… 
Все одно він самий кращий, 
Не віддам його нізащо!» 
Ваше завдання: зобразити це, за допомогою – пантоміми (тобто без слів), за допомогою рухів, міміки і жестів. Протилежна команда відгадує. Перемагають ті, хто покаже своє завдання найточніше, найближче до змісту, і відповідно, відгадане глядачами. 

Конкурс 6

«Відгадай однокласника» 

Ведуча. Для участі у конкурсі потрібно 2 дівчини. По черзі кожній із них зав’язують очі. Перед учасницею із класу сідають 4 хлопці і вона повинна на дотик руками до голови відгадати однокласника. Хто з учасниць відгадає більше, той переможець.

Всі ми знаємо, що жінка повинна бути розумною, отже провіримо ваші знання

Конкурс 7

«Слабка ланка» 

Ведуча. А зараз ми проведемо для дівчаток програму „Слабка ланка” і виявимо, хто ж сама «сильна ланка». 
Питання: 
1. Яке море найтепліше на нашій планеті? (Червоне море) 
2. Як називається вулиця та номер будинку нашої школи? 
3. Яка ягода найкрупніша? (кавун) 
4. Як називають маму чоловіка? (свекруха) 
5. Знак зодіаку вересня? (діва
6. Скільки областей в Україні? (24) 
7. Імператриця, яка купалась в молоці? (Клеопатра
8. Чи правда, що щурі допомагають один одному нести яйце, якщо воно велике для одного щура? (так
9. Чи правда, що полюючи на тюленів, полярні ведмеді прикривають лапою чорний кінчик свого носа? (ні
10. Яка тварина ніколи не спить? (дельфін
11. У яких тварин зуби знаходяться у шлунку? (у птахів) 
12. Це правда, що на зиму пінгвіни відлітають на північ? (ні)

5. Заключна частина 

Ведуча. На жаль, наш час підходить до кінця, і наша конкурсно-розважальна програма завершується. Сьогодні у нас немає переможців і переможених. Ви всі поводили себе чудово, приймали належну участь у конкурсах, показали свої знання, не боялись виявити власні здібності і таланти. Отже ви всі є переможцями. 
Я хочу ще раз привітати наших любих дівчаток зі святом. Побажати їм щастя, радості, добра, успіху в усіх починаннях, у досягненні власної мети. І пам’ятайте ви повинні дбати про ваших милих мам, бабусь, сестричок і учителів. 
Отже підіб’ємо підсумки нашого заняття 
- То що ми сьогодні святкували? 
- Що вам найбільше сподобалось? 

Продовжимо фразу «З сьогоднішнього заняття я зрозумів(ла)…» 
З святом вас, любі друзі! 
Дякую всім вам за увагу! 
До побачення!

 

 

Автор: Кутєйкіна Тетяна

За матеріалами: http://pedagogika.at.ua/

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").