Хай радіють наші мами
Хай радіють наші мами
Виховна година в 6-му класі
на тему:
«Міжнародний жіночий день»
Мета: Виявити вміння дітей в оформленні святкової класної кімнати, вчити
працювати колективно;
ознайомити з історією виникнення свята;
розвивати в дітей почуття любові до матерів, сестер, взагалі жінок як берегинь роду, інтерес до знань;
виховати у дітей почуття поваги та взаєморозуміння до друзів, сприяти формуванню між учнями дружніх стосунків та почуття взаємодопомоги.
План
1.Вступне слово
І. Історичні відомості
ІІ. Мама для дитини – цілий світ
ІІІ. Привітання дівчаток
IV. Підбиття підсумку
Вступне слово вчителя.
Доброго дня, дорогі діти! Ви усі знаєте, що на початку весни святкується Міжнародний жіночий день, тож сьогодні я хочу більше ознайомити вас із цим прекрасним святом. Вмощуйтеся зручніше і уважно слухайте!
І. історичні відомості
Міжнародний жіночий день — це свято, присвячене жінкам. Святкується в низці країн 8 березня.
8 березня є офіційним вихідним днем в країнах колишнього СРСР та соцтабору: Азербайджані, Білорусі, Грузії, Казахстані, Киргизстані, Македонії, Молдові, Таджикистані, Туркменістані, Росії, Україні, а також в Монголії та В'єтнамі.
Яка історія 8 березня?
Все почалося на початку весни 1857 року, коли текстильниці Нью-Йорку пройшли "маршем порожніх каструль" по Манхетену. Вони вимагали підвищення зарплати, поліпшення умов праці і рівні права для жінок. Демонстрацію природно розігнали, але шуму у зв'язку з своєю незвичністю вона наробила неабияк. Цю подію навіть стали називати Жіночим днем.
Пройшло більше 50-ти років і в останню неділю лютого вже 1908 року, тисячі жінок, знов вийшли на вулиці Нью-Йорку. Демонстрація ця, як можна здогадатися, була приурочена до того самого "Жіночого дня" 1857 року. Жінки знов стали вимагати виборчого голосу, виступили проти жахливих умов праці, і особливо проти праці дітей. Поліція одержала наказ розігнати демонстрацію. У хід були пущені шланги з брудною крижаною водою.
В наступному 1909 році Жіночий день знов був відмічений маршами і страйками жінок. У 1910 році соціалісти і феміністки провели Жіночий День вже по всій країні. Пізніше в цьому ж році делегатки поїхали із США до Копенгагена на Другу Міжнародну Конференцію жінок-соціалістів, де і зустрілися з Кларою Цеткін.
Натхненна діями "американських соціалістичних сестер", Клара Цеткін запропонувала поставити на конференції питання про те, щоб жінки у всьому світі вибрали певний день, коли вони привертатимуть суспільну увагу до своїх вимог. Конференція, в якій взяли участь більше 100 жінок з 17 країн, гаряче підтримали цю пропозицію поіменним голосуванням, результатом якого з'явилося виникнення Міжнародного дня солідарності жінок в боротьбі за економічне, соціальне і політичне рівноправ'я. Треба відзначити, що точна дата цього дня на цій конференції так і не була визначена.
Вперше Міжнародний Жіночий День був проведений 19 березня 1911 року в Німеччині, Австрії, Данії і деяких інших європейських країнах. Ця дата була вибрана жінками Німеччини, тому що цього дня в 1848 році король Пруссії перед загрозою озброєного повстання дав обіцянку провести реформи, включаючи невиконане введення виборчого права для жінок.
В 1912 року цей день жінки відзначили не 19 березня, а 12 травня. І лише з 1914 року цей день стихійно стали відзначати чомусь 8 березня.
Так як Росія жила тоді на відміну від всієї Європи за юліанським календарем, то Міжнародний Жіночий День у нас в країні наголошувався не 8 березня, а 23 лютого.
В Росії цей день жінки відзначають щорічно з 1913 року. І ось, 23 лютого 1917 року в Росії знов наступив цей день коли жінки Петрограду вийшли на вулиці міста протестуючи проти війни. Деякі стихійні мітинги перейшли в масові страйки і демонстрації, сутички з козаками і поліцією. 24-25 лютого масові страйки переросли в загальний страйк. 26 лютого окремі сутички з поліцією вилилися в бої з викликаними в столицю військами. 27 лютого загальний страйк переріс в озброєне повстання, почався масовий перехід військ на сторону повсталих, які зайняли найважливіші пункти міста, урядові будівлі. Створена Рада робочих і солдатських депутатів, одночасно створений Тимчасовий комітет Державної думи, який сформував уряд. 2(15) березня Микола II відрікся від престолу. 1 березня нова влада була встановлена в Москві, протягом березня - по всій країні.
Таким чином, саме Міжнародний Жіночий День 1917 роки з'явився спусковим гачком, що привів до Лютневої революції, яка в свою чергу привела до Жовтневого перевороту і виникнення СРСР.
В СРСР 8 березня довгий час був звичайним робітничим днем, але 8 травня 1965 року, напередодні 20-річчя Перемоги у Великій вітчизняній війні, Міжнародний жіночий день 8 березня був оголошений в СРСР святковим днем.
Ось така історія 8 Березня.
ІІ. Мама для дитини – цілий світ
Учитель. Найпершою жінкою в житті кожного з вас є мама. Немає нічого світлішого від слова «мама». Воно народжується разом з нами, із першого вигуку «ма – ма», з отих миттєвостей, коли ми починаємо розуміти, що навколо нас – люди. І найрідніша, наймудріша серед них – мати. Ота, що на світі одна.
Дорогі діти!. Сьогодні ми з вами зібралися, щоб навчитися висловлювати пошану найдорожчій людині, перед якою ми завжди в неоплатному боргу. І ця людина називається прекрасним іменем – мати. Любов материнська не знає меж. Вона захищає нас, зігріває, береже від лиха.
Мати – захист і притулок для дитини, вона її опора і совість. Все, що найкращого, все від неї, від рідної неньки. І як би далеко чи близько ми не були, ми завжди повинні пам’ятати матір.
А що ще ви можете сказати про своїх мам? Які вони у вас? Чи шануєте ви їх і чи є для вас мама найдорожчою людиною?
(Розповіді учнів)
Учитель. А зараз, клас, я зачитаю вам вірш, який ви уважно прослухаєте, проаналізуєте, а потім ви розповісте як ви хочете привітати своїх мам зі святом 8 березня, що ви для цього зробите і як ви це уявляєте.
Коли мене спитають:
- Що найдорожче є світами?
З усіх скарбів скажу найперший –
Ласкаві руки мами.
Я не знаю, мамо мила,
Що тобі і побажати…
Перш усього – щастя, сили,
І здоров’я всім у хаті.
Щоб жили ми всі у згоді,
Як ти завжди нас учила,
Щоб твоя усмішка гарна
Нас, як сонечко, всіх гріла.
В день святковий, в день весняний
Проліски зберу для мами.
Як іще поздоровляти?
Знову щось намалювати?
Мрію гроші заробляти,
Щоб для мами купувати
Справжні, дорогі дарунки –
Нащо їй мої малюнки?
Привітав. Матуся взяла
Мій малюнок і сказала:
«Синку, всі твої малюнки –
Найкоштовніші дарунки!
Хто мені, скажи, крім тебе
Подарує синє небо,
Сонце, що отак сміється?
Це ніде не продається!
І бабуся наша, знаю,
Теж малюнки зберігає,
Ті, що їй колись на свято
Дарував малим мій тато!»
Мамині слова приємні!
Малював я недаремно!
І в подяку за дарунок
Я отримав поцілунок!
Ми любим вас, кохані мами та бабусі
Ми вам бажаємо здоров’ячка багато,
Ми хочемо, щоб завжди ви раділи,
І щоб в житті ніколи не хворіли.
Щоб вас кохали наші тата,
І дарували квіти вам.
Немає ж бо у всьому світі,
Жінок чарівніших за мам.
Хоч часто ми буваємо нечемні.
І дуже ви хвилюєтесь за нас
Але у серці знаємо напевно
Ми більше радуємо вас.
Хай же дні ідуть за днями
Хай радіють наші мами.
Учитель. Ну діти, а зараз розкажіть, що ви подаруєте своїм мамам до Міжнародного дня жінки.
(Роздуми і розповіді учнів)
ІІІ. Привітання дівчаток
(На середину виходять хлопчики, щоб привітати дівчаток)
Назар: Сьогодні привітати хочем
Ми всіх дівчат із Днем весни!
І побажати щиро хочем,
Щоб завжди гарними були.
Олег:Дорогі наші дівчата!
Зі святом вас вітаємо
І усякого добра
Щиро вам бажаємо!
Слава:Щоб ви були здорові, гарні,
Вчилися на «12».
А коли нам буде треба,
Щоб дали списати!
Назар:А ще бажаєм вам
Стати подругами нам
Щоб у класі всі здружились,
А не бились і сварились
Олег:Щоб ходить могли ми разом
На прогулянку у сквер.
Бути джентльменами
(Усі разом) Дружно обіцяємо – тепер!
(Хлопці вручають дівчатам скромні подарунки)
IV. Підбиття підсумку
Учитель. Ось і підійшла до завершення наша виховна година і я маю надію, що після її завершення ваша дружба між дівчатками і хлопчиками стане ще міцнішою, щирою; хлопчики не будуть ображати дівчаток, а навпаки захищатимуть їх і допомагатимуть в усьому. А ще надіюся, що ви зрозуміли що ваші мами найдорожчі для вас люди, яких не може замінити жодне багатство у світі! Не забувайте про це і нагадуйте мамам, що ви це знаєте!
Тож шануйте їх і любіть!
До побачення!
Авторство, на жаль, не встановлено
За матеріалами: http://pedagogika.at.ua
Найважливіше
з теорії детективу!
Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com
ОГОЛОШЕННЯ
До уваги передплатників!
Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!
Передплатити журнали можна:
на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;
за телефоном:
(044) 454-12-80;
у відділеннях «Укрпошти».
ЦИТАТА ДНЯ
«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»
(Цвєтан Тодоров)
УВАГА!!!
Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.
Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.
Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.
Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").