Свято Валентина

Мета: Виявити вміння дітей в оформленні святкової класної кімнати, вчити працювати колективно; ознайомити з історією виникнення свята; розвивати в дітей почуття любові до матерів, сестер, взагалі жінок як берегинь роду, інтерес до знань; виховати у дітей почуття поваги та взаєморозуміння до друзів, сприяти формуванню між учнями дружніх стосунків та почуття взаємодопомоги.

Форма проведення: класна година

Місце проведення: клас

Тривалість: 1 год

Обладнання: кульки, торт, сердечка, картки із побажаннями, магнітофон, тарілки, яблука.

Хід заняття

Залсвятково прикрашений квітами і повітряними кульками. На центральній стіні – велике серце (можна виготовити з дроту і обплести штучними квітами). У середині серця – дві ляльки – хлопчик і дівчинка в українських національних костюмах.

Звучить вальс Й. Штрауса у виконанні симфонічного оркестру (грамзапис) або будь-який музичний твір. Діти заходять парами: дві колонки рухаються вздовж бокових стін, утворюють одну колону біля центральної стіни. Йдуть вперед на глядача і знову розходяться до бокових стін та сідають на стільці.


Ведучий. Діти, ви вже мабуть чули такі слова: День закоханих, свято Валентина? (Діти відповідають).
Колись дуже давно у Римській імперії жив молодий єпископ Валентин, який, незважаючи на заборону, вінчав закоханих, і за це поплатився власним життям. Його стратили, а день його смерті відтоді вважають Днем закоханих. У нашій країні цей день почали святкувати відносно недавно. А як ви думаєте, коли його в нас не святкували, то що, і закоханих тоді не було?

Діти. Були!

Ведучий. А звідки ви знаєте?

Діти. З казок, пісень, приказок.

Ведучий. А хто такі закохані? І що таке кохання?

Діти відповідають. Відповіді дуже різні І тому бажано, щоб ведучий коментував їх, був кмітливим і винахідливим.

Ведучий. Так, виявляється, ви вже багато знаєте про кохання. І, мабуть, всі погодяться, що кохання – найголовніше почуття на світі, тому що без кохання не було б життя. Якби ваші бабусі і дідусі у свій час не закохалися і не одружилися, то що б тоді сталося?

Діти відповідають.

Ведучий. Так! Не народилися б ваші тата й мами, без них не було б і вас! Але, на щастя, всі у свій час закохувались. І наше з вами існування – найкращий доказ того, що кохання існує. Воно завжди було і буде – вічний невпинний потік життя. Ви вже розповідали, що довідались про кохання із казок. А з яких казок?

Діти відповідають.

Ведучий.  А з яких пісень ви почули про кохання? Хай мами і тата нам допоможуть.

Проводиться конкурс «Пісні про кохання».

Ведучий. Усі народи в усі часи складали пісні про кохання. І навіть якщо така пісня звучить на незнайомій нам мові, ми її розуміємо, тому що мова кохання – це мова серця, а мова сердець не потре6бує перекладу.

Ведучий. Наші дівчатка хочуть заспівати ще одну жартівливу пісеньку.

Інсценівка піцсні „Грицю до роботи”

Пісня закінчується словами: „Грицю, Грицю, до Ганнусі”

Діти. Грицю, Грицю, до Ганнусі!

Гриць. Зараз, зараз, уберуся! 

Бачите, як кохання змінює людину! Сподобалася Грицю Ганнуся – вів відразу зліз з лежанки і побіг. Як ви думаєте, куди? 
Діти. До Ганнусі!

Ведучий. Так. А куди саме? Де в давнину молодь зустрічалася, коли ще не було дискотек? 

Діти. На вечорницях!

Ведучий. Ось і наші хлопчики теж дуже туди поспішають. Побачимо, хто з них спритніший. 

Проводиться гра «Грицики». Дві дівчинки сидять на стільчиках. Біля протилежної стіни залу – два хлопчики, які повинні наввипередки одягти український національний костюм (сорочку, шаровари, пояс, шапку). Потім сісти на іграшкового коника, взяти квітку і подарувати її дівчинці.
На закінчення гри пари кружляють, тримаючись правими руками за квіточки, а всі співають.

Ой, мамо, люблю Гриця.
Гриць на конику вертиться.
Ще й шапочка до лиця –

Люблю Гриця-молодця!

Ведучий. В Україні молодь зустрічалася на вечорницях, а в Росії – де? 

Діти. На посиденьках!

Ведуча. А кого там чекали з особливим нетерпінням?

Діти. Гармоніста!

Заходить гармоніст у російському національному костюмі. Діти виконують „Частівки”. 

Ведучий. А скажіть. Якщо хтось комусь сподобався, що потрібно зробити?

Діти. Познайомитись!

Ведучий. А ви вмієте знайомитись? Навчіть мене. Як потрібно це робити.

Діти розповідають і показують.

Ведучий. А після того, як люди познайомились, вони домовляються про що? Правильно, про побачення. А як готуються до побачення дівчатка? А хлопчики?

Діти розповідають.

Ведучий. А хлопійки про щось забули! Про що? Так, про квіти.

Проводиться гра «Подаруй букет». Два хлопчики наввипередки збирають букети: білий і червоний. Упаковують в папір для букетів і дарують двом дівчаткам. Хто швидше. 

Ведучий. Подарував хлопець дівчині квіти, далі що? Мабуть, потрібно сказати їй щось приємне... Так, компліменти і ласкаві слова.

Гра «Доріжка ласкавих слів».

Ведучий. Виявляється, не так просто говорите ласкаві слова! Учіться вже зараз, поки ще є час. Частіше промовляйте їх до мами, бабусі, сестрички. А ще більшість закоханих люблять танцювати.

Проводиться «Танцювальний марафон». Кожна пара танцює, підтримуючи щоками яблуко, доки воно не впаде.

Ведучий. Мабуть, у вас уже склалося враження, що життя у закоханих радісне і безхмарне. На жаль, це не завжди так. Кохання теж має свої труднощі і перешкоди. Може, ви здогадуєтесь які?

Діти відповідають (заздрощі, скупість, ревнощі, сварки).

Інсценівка пісні «Із сиром пироги». 

Ведучий. Ось як буває! А тому потрібно бути дуже уважним, вибираючи собі пару. Та коли людина вже закохана, вона бачить тільки те, що хоче бачити, а не те, що є насправді. Тому так важливо ще змалку розвивати увагу і спостережливість.

Проводиться гра «Що змінилося?». 4 хлопчики сидять на стільчиках. Одна дівчинка, уважно поглянувши на них, відвертається, а хлопчики в цей час міняються місцями, змінюють позу. Дівчинка повинна помітити, що змінилося. Потім відгадує хлопчик, а на стільцях сидять дівчатка.

Ведучий. Дуже важливо для закоханих мати хороший слух.

Проводиться гра «Знайди сердечко». Хлопчики утворюють коло, в центрі якого стоїть дівчинка з картонним сердечком з дзвіночком. Діти рухаються по колу протиходом. Із закінченням музики один з хлопчиків забирає у дівчинки сердечко, і всі хлопчики стають півколом, тримаючи руки за спиною. Дівчинка повинна знайти сердечко. Потім гра повторюється, але вже дівчатка утворюють коло, а хлопчик шукає сердечко.

Ведучий. Так, на шляху закоханих багато труднощів, але справжнє кохання все перемагає, і тоді в серцях, незважаючи на пору року, цвіте весна. 

З'являється Весна. Вітається. Діти відповідають.

Весна. Я завітала до вас сьогодні на хвилинку. Хочу вас почастувати і погратися з вами. Цей чудовий торт (бутафорський) не звичайний, а особливий. (Весна відкриває торт – знімає кришечку у формі сердечка). Спочатку підійдіть дівчатка і дістаньте кожна по половинці сердечка з торта, а тепер – хлопчики. Увага! Хто швидше знайде свою половинку! Почали!

Гра «Знайди свою половинку». На сердечках, вирізаних з вітальних листівок, написані добрі побажання.

Ведучий. Дякуємо тобі, Весно, за чудові побажання!

Весна прощається з дітьми і виходить із залу. 

Ведучий. А наші хлопчики зараз позмагаються у спритності.

Гра «Лицарський турнір». Два хлопчики, у кожного до лівої ноги прив'язані повітряні кульки, намагаються роздавити правою ногою кульку противника і зберегти свою. 

Ведучий. На початку нашого свята ви казали, що знаєте ще й приказки про кохання.

Діти розповідають приказки, передаючи один одному квітку. Хто отримує квітку, той і говорить.

Ведучий. А вам хотілося б побачити себе дорослими? Як ви прийшли на перше побачення?
 

Діти. Так!

Ведучий. Я можу навіяти віщий сон і ви побачите це. А допоможе мені в цьому малесенький чоловічок – Пісковичок. 

Під звуки колискової заходить у костюмі Пісковичка дитина ясельної групи з відерцем з «чарівним пісочком» і «сипле» пісочок. Діти «засинають»

Ведучий. Ви виросли великими, стрункими, красивими. Ви прийшли на своє перше побачення, звучить чудова музика і ви кружляєте в танку...

Якщо при школі є танцювальний гурток, то вони виконують вальс.    

Ведучий. Я бажаю вам усім у майбутньому, щоб у ваших серцях завжди перемагало добро і кохання! І нехай ваше кохання буде щасливим, світлим, чистим і радісним, як ця музика! Звучить музика Й. Штрауса – вальс у виконанні симфонічного оркестру (грамзапис).

Свято закінчується святковою дискотекою.

 

Авторство, на жаль, не встановлено,

Джерело: http://ukped.com

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").