Jag alskar dig або я тебе люблю

Романтично прикрашена зала: електричні гірлянди, сердечка, свічки, замість центрального освітлення – настільні лампи. Звучить легка музика.

Ведучий. Вітаю всіх, хто завітав сьогодні на це свято – свято радості, світлих почуттів і кохання. Кохання – це почуття, яке в усі часи хвилювало людство. Багато поколінь пройшло по землі, передаючи одне одному кохання. Любов панує на планеті, вона непідвладна часу, вона підносить і возвеличує людину. І навряд чи знайдеться людина, котра скаже: «Я не хочу любити». Кохання буває різним: щасливим і нещасним, взаємним і гірким, коли не отримуєш почуття у відповідь, кохання, що приносить радість, і кохання, що примушує страждати. Але яким би воно не було, кохання завжди робить людину кращою.

1 учениця.

Любовь еще не все: не хлеб и не вода,

Не крыша в ливень, не нагим одежда,

Не ствол, плывущий к тонущим, когда

Уже иссякли силы и надежда.

Не заменяет воздуха любовь,

Когда дыханья в легких не хватает.

Не сращивает кость, не очищает кровь,

Но без любви порою умирают…

2 учень.

Оттого, что я жить без тебя не могу,

Я пишу твое имя лучом на снегу,

На граните горы, на холсте высоты,

В каждом промельке света мне видишься ты!

Я цветами пишу, ты ведь любишь цветы?

Это всё для тебя.… Это ты.… Это ты…

Вот мелькнул в непогоду рассвет голубой –

Это небо сейчас улыбнулось тобой.

Вот сады захмелели, рассветом знобя.

Это всё для тебя.… Для тебя… Для тебя…

Ты во всем, ты всегда, ты везде на земле,

На траве, на снегу, на свету и во мгле…

Я бегу к тебе, сердцем крича на бегу,

Не могу без тебя… Не могу… Не могу…

Ведучий. Сьогоднішнє свято ми проводимо в день святого Валентина. А чи знаєте ви історію виникнення цього свята?

3 учениця. У Римі вже в третьому столітті до нашої ери, правив суворий імператор Клавдій. Він видав наказ, який забороняв воїнам одружуватись, щоб ті не залишали військової служби. Але ж серцю не накажеш – воїни закохувалися. І їм на допомогу прийшов молодий священик Валентин. Він став таємно вінчати молодих людей. А Клавдій, дізнавшись про це, наказав кинути його до в’язниці. 

4 учениця. Крім того, Валентин славився ще і як гарний лікар. Швидко линула про нього слава. Незадовго до ув’язнення, тюремний наглядач привів до нього свою незрячу доньку. Він благав допомогти їй. Валентин з першого погляду закохався в дівчину, розпочав лікування. Та не встиг його закінчити, бо потрапив за грати. Тюремник знав, що Валентина скоро мають стратити, і від цього впав у відчай, хотів покінчити з собою, отруїтися, адже дочка мала довіку залишитися незрячою.

5 учениця. Священик мужньо сприйняв  звістку про неминучу смерть і попросив тюремника дати йому папір. Валентин написав останнього зворушливого листа своїй коханій дівчині й саме 14 лютого передав його. У той же день, 14 лютого 270 року, його стратили. Сумний батько повертався додому, де на порозі його чекала дочка. Тюремник мовчки віддав листа дівчині. Вона розгорнула його і всередині знайшла квітку жовтого шафрану (крокусу). Записка закінчувалася фразою «Від твого Валентина». Звідси пішла ще одна традиція свята – посилати одне одному валентинки. 

6 учениця. Дівчина взяла квітку на долоню і … раптом побачила її прекрасні кольори. Вона стала зрячою! Сталося велике диво із присмаком великої втрати… Пройшли віки. Валентина за його добрі діла причислили до лику святих. І тепер всі закохані мають свого покровителя. А свято переможною ходою крокує по всій планеті.

Ведучий. Говорити про кохання можна безкінечно довго, а можна сказати однією фразою. Психологи стверджують, що саме цю фразу «Я тебе кохаю» сказати найважче, так само як і «Допоможи» і «Пробач». Різними мовами світу це звучить так:

Російською "Я тебя люблю"

Білоруською "Я цябе кахаю"

Польською  "Koham cie"

Англійською "I love you"

Німецькою "Ich liebe dich"

Французькою "Je t’aime"

Італійською "Ti amo"

Грецькою  "S’agapo"

Шведською "Jag alskar dig"

Китайською  "Wo ai nei"

Японською  "Ai shite imasu"

Легенда про кохання

Створив бог чоловіка і жінку, навчив їх будувати намет, дав чоловіку в руки лопату, а жінці – пригоршню зерна „Живіть і продовжуйте свій рід, - сказав Бог, - прийду через рік, подивлюся,як ви тут ”.

   Приходить через рік, дивиться, сидять чоловік і жінка біля намету, поруч нива колоситься. Біля них колисочка, в ній дитина. А чоловік і жінка дивляться, то на червоні промінці вечірнього сонця, то одне одному в очі. В ті хвилини, коли їх погляди зустрічалися, Бог бачив якусь невідому силу, недосяжну для нього красу. І була ця краса прекрасніша сонця, і землі, і пшеничного поля. Прекрасніша за все, що створив і зліпив Бог - це було кохання. Бог підійшов до чоловіка, доторкнувся до його плеча рукою і попросив: „Навчи мене любити, людино ”. Але чоловік навіть не помітив торкання і не почув його – він дивився в очі коханої. Бог розсердився і закричав: „Ти запам’ятаєш це, людино! З цієї миті старій! Кожна година життя нехай забирає твою молодість, силу і красу. Перетворюйся на руїну, а я прийду через 50 років і подивлюсь, що залишиться в твоїх очах, людино!”

   Прийшов Бог через 50 років. Дивиться, замість намету стоїть великий будинок, на пустирі сад виріс, на полях пшениця дозріває, діти в полі працюють, внуки на галявині граються. а на лавці сидять дідусь і бабуся. Дивляться то на червоні промінці вечірнього сонця, то одне одному в очі. І побачив Бог в їх очах красу, ще більш могутню і величаву. Це було не тільки Кохання , а й Вірність. Розсердився Бог ще сильніше: „Мало тобі старості, людино? Так помирай же, помирай в муках, потрап в землю і згний там, а я прийду і подивлюсь, куди подінеться твоє кохання ”.

   Прийшов Бог через 5 років. Бачить, сидить дід над маленькою могилкою, очі сумні, по щоках тече сльоза і відбивається в червоних промінцях вечірнього сонця, але побачив в них ще більш могутню і страшну Богу людську красу. Вже не тільки Кохання, не тільки Вірність, а і Пам’ять серця побачив Бог. Відвернувся Бог від діда і побачив вдалині під деревом стоять юнак і дівчина і дивляться то на червоні промінці, то одне одному в очі ”. Схватився Бог руками за голову і пішов з землі на небо. З того часу богом на землі стало Кохання!

   І з того часу, кожен розуміє і відчуває кохання по-своєму. Ось що говорять про нього деякі відомі видатні люди.

Вислови про кохання

1. Любовь дороже всех сокровищ. Она - алмаз, которого не могут купить даже самые богатые люди. Она – целый мир, хотя ее обнимают двумя руками. (М.Иокай)

2. Любити по-справжньому – значить забути про себе. (Ж.Ж.Руссо)

3. Кохання приносить не тільки радість, а й біду. І все-таки це прекрасно. (М.Горький)

4. Без кохання людина напівжива, вона лише тінь самої себе.  (Поль Елюар)

5. Кохання – це дерево. воно виростає само собою, пускає коріння глибоко в усю нашу істоту і нерідко продовжує зеленіти і цвісти навіть на руїнах нашого серця.  (В.Гюго)

6. Кохання вічне, змінюються лише закохані. (Мартін Керол)

7. Тільки закоханий має право на звання людини.  (О. Блок)

8. Коханню всього мало. Воно має щастя, а хоче раю, має рай - хоче неба.  (Віктор Гюго)

9. Кохати - це не значить дивитися один на одного, кохати - це значить разом дивитися в одному напрямку.  (Антуан де Сент-Екзюпері )

10. Любов може змінити людину до невпізнанності. (Теренцій )

11. Для любви не существует вчера, любовь не думает о завтра. (Генрих Гейне)

12. Ангели називають це небесною розрадою, чорти - пекельною мукою, люди - коханням. (Генріх Гейне)

13. Кохати треба так,щоб пройти повз тисячу ще кращих і жодного разу не обернутися. (Антуан де Сент-Екзюпері)

14. Кохання надихає на великі справи, і воно ж заважає їх здійснювати. (Олександр Дюма –син.)

Ведучий. Звертання до дівчат. А зараз я оголошую білий танець. Дівчата запрошують хлопців.

Білий танець

Ведучий. Кожна людина в своєму житті чи то на короткий час, чи на все життя але була в парі. А є пари, які ввійшли зі своєю історією кохання в історію, в вічність. спробуйте їх відгадати.

Літературний екскурс

1. Їхнє кохання є еталоном трагічних стосунків, воно відразу було приречене із-за ворожби їхніх сімей. а ще їх стосунки доводять, що і  в 14, і в 16 років можна любити по-справжньому. (Ромео і Джульєтта)

2. Він був заклопотаний військовими справами і дуже довго не повертався додому, вона чекала його понад 30 років. (Одіссей і Пенелопа)

3. Вона першою наважилась відкрити йому свої почуття. Тоді він не оцінив такого пориву, а згодом, коли і сам зрозумів, що закохався, було вже запізно – вона вийшла заміж за іншого. Але не зрадила свого кохання. (Тетяна і Онєгін)

4. Ця пара ввійшла в історію кохання, хоч їх кохання не було взаємним. Вона – вулична танцівниця, він – бридкий горбань з дзвіниці. Ця історія ще раз доводить, що зовнішня краса ніяк не впливає на силу почуттів. (Квазімодо і Есмеральда)

5. Заради нього вона була здатна на все: покинути законного чоловіка, стати відьмою і навіть померти. Ради нього, звичайного письменника, вона вступила в зговір з Сатаною. і хоч не на цьому світі, але все ж вони стали щасливими. (Майстер і Маргарита)

6. Їхнє кохання вершило долі двох народів: українського та турецького. Вона, кохаючи турецького султана, не забувала своєї Батьківщини. (Роксолана і Сулейман)

Ведучий. Я запрошую до себе 4-ох бажаючих. Пам’ятаєте легенду про одного скульптора, який зліпив фігуру прекрасної жінки і потім в неї закохався. І Боги зжалились над скульптором – вони оживили Галатею. Спробуйте і ви себе в ролі Пігмаліона – створіть свою скульптуру кохання.

Скульптура кохання

Ведучий. Кохання схоже на лотерею: хтось програє, хтось отримує приз, а хтось і зриває джек-пот. Та в день св. Валентина кожен вірить, що саме його кохання буде найщасливішим і в майбутньому жодна хмара не з'явиться на любовному небосхилі. Давайте спробуємо заглянути в своє майбутнє.

Поворожи мені, Валентине!

Використовується велика кімнатна квітка в горшку. На гілочки розвішуються  сердечка, на яких написані «любовні прогнози». Учасник з закритими очима знімає валентинку і зачитує її вголос.

Вони можуть бути різними:

1.      Ім'я  твоєї коханої людини буде з 6 літер;

2.      Ти зустрінеш свою долю на автобусній зупинці;

3.      Наступний тиждень буде для тебе вдалим;

4.      Зустрінеш кохання в казенному домі;

5.      Створиш шлюб з іноземцем;

6.      На тебе чекає радісна звістка від близької людини;

7.      Випадкова зустріч і щасливе майбутнє;

8.      Не вагайся, сміливо приймай рішення – воно для тебе доленосне;

9.      З'явиться суперник в коханні;

10.   Не піддавайся ревнощам;

11.   Незнайомець запросить на вечірку;

12.   Новий любовний роман;

13.   В найближчому майбутньому зустрінеш свою другу половинку;

14.   Обернися навколо:  серед присутніх – твоє кохання;

15.   Запропонують зустрічатися відразу двоє;

16.   Доведеться зробити вибір;

17.   Отримаєш подарунок;

18.   Коротка подорож в найближчому майбутньому;

19.   Зверни увагу на того, кого вважаєш тільки другом;

20.   Твій обранець буде темноволосим;

21.   Твоя половинка серед тих, хто на 4 роки молодший;

22.   Від тебе вимагатимуть відповідь.  Скажи «Так»;

23.   Щаслива сім’я, але тільки через 5 років;

24.   Удача в любовних справах;

25.   Одружуйся з тим, хто перший це запропонує;

26.   Збудуться мрії стосовно кохання.

Ведучий. І знову танець. Цього разу хлопці запрошують дівчат.

Танець

Ведучий. Щороку на святі обирають Валентина і Валентину вечора. Зараз цим займемося і ми. Та для початку треба утворити пари. І зробимо це ми наступним чином. Але спочатку послухайте ще одну легенду.

Легенда

7 учень Колись давно жили люди, які були безполі. Ці древні люди були сильніші і мудріші за богів. Вони могли робити все і були дуже щасливими. Богам це не подобалося. Вони вирішили підкорити людей своїй волі. І розділили кожну особу на дві частинки – чоловіка і жінку – і перемішали ці половинки по усьому світу. З тих пір люди стали слабкими. Кожний намагався знайти свою половинку. Шукають і досі. І той, хто знаходить її, закохуються і знову стають сильнішими за богів.

Ведучий. Вам зараз треба також на один вечір знайти свою половинку. Вимога: вести себе по відношенню один до одного з повагою, галантно.

Створення пар

(дівчатам і хлопцям роздаються розрізані навпіл валентинки,

учасники шукають свою половинку і таким чином формуються пари)

Конкурси для пар

1.      Танцювальний конкурс (танцем виразити почуття)

2.      Малюнок кохання (парам роздаються листочки, на яких вони за 2-3 хв. повинні зобразити кохання)

3.      Конкурс компліментів (пари рухаються назустріч один одному, на кожен крок говорячи компліменти)

4.      Мімічний конкурс (кожна пара повинна мімікою показати запропонований вислів. Додаток 1)

5.      Подарунок коханій людині (фантазія на тему подарунків до дня закоханих)

6.      Зізнання в пісні (пари повинні зізнатися одне одному в коханні словами з будь-якої пісні)

Ведучий. Є прикмета. В День св. Валентина запалити свічку, подумати про кохану людину і загадати бажання. І воно неодмінно здійсниться.

Свічка кохання.

Звучить музика. Свічка кохання передається по колу.

Дискотека

Додаток 1

Любов – це коли від щастя крутиться голова.

Любов – це бажання кинутися одне одному в обійми.

Любов – це зробити щось приємне коханій людині.

Любов – це почуття, яке за гроші не купиш.

Любов – це стан організму, коли підвищується температура і тиск.

Любов – це те, що важко сказати словами.

Любов – це бажання бути поруч кожну хвилину.

Любов – це почуття, коли рідко обходиться без сліз.

Любов – це коли хочеться ім'я коханої людини крикнути на весь світ.

Любов – це коли завжди гарний настрій.

Любов – це коли від пристрасті втрачаєш розум.

Любов – це вранці принести чашку кави коханій людині.

 

Авторство, на жаль, не встановлено

Джерело: http://kirovskaya-dysw.mirshkol.com/

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").