Серця двох (свято Валентина)

По всій сцені розвішані різнокольорові сердечка різних розмірів. На сцені стоять два столи і за кожним по три стільці. Всім, хто заходить до залу, ведучі роздають сердечка: хлопцям — блакитні, дівчатам — рожеві.

Звучить музика.

Ведучий 1: Добрий вечір, дорогі друзі. Ми радо вітаємо вас із Днём святого Валентина, з новими перемогами у навчанні і коханні!

Ведучий 2: Ми щиро вдячні вам за те, що ви прийшли на нашу конкурсну розважальну програму “Серця двох”. І повірте: ви не пожалкуєте, що прийшли до нас, тому що зустріч з друзями, цікаві конкурси, музичні паузи і дискотека зроблять ваш відпочинок прекрасним.

Ведучий 1: 14 лютого український народ відзначатиме день святого Валентина — покровителя всіх закоханих. Це хвилююче святе прийшло до нас із Заходу, де широко відзначається уже давно. Різні перекази, легенди, навіть окремі вчені стверджують, що святий Валентин — не вигаданий. У Давньому Римі цим іменем був названий один священик. Жив він у ІІІ столітті нашої ери у роки царювання Клавдія II. Як відомо, цей імператор прославився своєю жорстокістю, деспотизмом. Клавдій II заборонив одружуватися воїнам, бо, мовляв, вони тоді не так пильно нестимуть службу. Священик Валентин, незважаючи на заборону та небезпеку, таємно одружував закоханих.

Ведучий 2: Усе скінчилося сумно. Валентина кинули до в'язниці. Тюремний наглядач зрозумів, що у камері знемагає освічена, багата душею людина. Він ставився до Валентина зі співчуттям, і, як міг, полегшував його муки. У цього наглядача тюрми була донька Джулія — надзвичайної краси дівчина, але була вона сліпою. Невдовзі священик Валентин став учителем доньки наглядача. Він навчав данину арифметики, ботаніки, географа; відкривав перед нею світ, якого вона школи не бачила.

Ведучий 1: Валентин закохався у цю незвичайну розумну дівчину і Джулія відповіла йому взаємністю.

Якось Джулія запитала Валентину чи Бог справді чує щиру, гарячу молитву, проявляє своє милосердя до бідних і стражденних, до тих, хто вірить у нього.

— Так, — відповів Валентин.

Вони взялися за руки, впали на коліна і почали гаряче милитися, щоб Бог послав Джулії зір. Раптом у тюремну камеру увірвалося яскраве світло.

Валентине, я бачу! — вигукнула Джулія. — Я бачу!

Їхній радості не було меж.

Ведучий 2: Валентина стратили 14 лютого 269 року. Його не змогло врятувати навіть палке кохання прекрасної Джулії.

Усю ніч перед стратою з 13 на 14 лютого він писав коханій ніжні листи. «Твій Валентин», — такими були останні слова в них, виведені його рукою.

Ведучий 1: Пізніше, у 469 році священика зарахував до ліку святих. Відтоді Валентина вважають єдиним святим — покровителем усіх закоханих. З того часу минуло майже дві тисячі років. Та слова кохання живуть і досі. Весь світ у день 14 лютого зізнається в любові. Закохані надсилають один одному ніжні листи, які називають «валентинками».

Ведучий 2: У Англії з 1300 року у цей день ворожать. Дівчата пишуть на папірцях чоловічі імена, заліплюють їх у глину і кидають у воду. Кулька, що спливає першою, і приносить дівчині ім'я судженого.

Ведучий 1: Француженки у ніч перед 14 лютого пришивають до подушки з чотирьох кінців листочки лавра. Тоді, стверджують вони, у сні можна побачити нареченого.

Ведучий 2: В Америці, Англії, Японії у день святого Валентина ви не зустрінете жодної жінки без букета квітів. Статистика свідчить, що у це свято продається величезна кількість різних сувенірів, зроблених у формі сердець.

Ведучий 1: Святий Валентин усе більше завойовує наші серця. Отож, ще не пізно, ще є час признатися в любові. Сказати близькій людині добрі слова. Адже усім нам так хочеться відчути себе коханими, бажаними, незамінними. Хоча б у день святого Валентина.

Ведучий 2: Як важко закохатися з першого погляду.

Ведучий 1: І як легко у весняні дні подарувати своє серце, розтопити кригу чиїхось очей, знайти дружню посмішку чи симпатію. Але давайте не будемо гаяти часу і під чудові звуки мелодії запросимо наших гравців.

(На сцену виходять 3 дівчат і 3 хлопців).

Ведучий 2: Ось вам ваші номери: 1, 2, 3, а тепер прошу вас усіх по черзі представитись нашим глядачам. (Кожен говорить своє ім'я).

Ведучий 1: Отож, розпочинаємо гру. Оголошую перший конкурс. Він називається «Моя візитка». Ви повниш відповісти на запитання анкети, яка є у нас на столі. А поки гравці відповідатимуть на питання анкети, зачитаємо вам, що говорили такі великі відомі філософи про кохання, як Лев Толстой, Гельвеций, Чернишевський та ін.

Ведучий 2: Лев Толстой сказав: «Найрозумніше, чого досягла людина — це уміння любити жінку, поклонятися її красі. Від любові до жінки народилося все прекрасне на світі».

Ведучий 1: Гельвецій писав: «Любов у людини — могутнє джерело діяльності».

Ведучий 2: А ще один російський письменник, Чернишевський, писав: «Що означає любити людину? Це означає радіти тому, що добре для неї, мати задоволення в тому, щоб робити все, що треба, аби їй було краще».

Ведучий 1: Час першого туру закінчився. Отож, просимо відповісти на запитання наших гравців. (Спочатку відповідають дівчата, потім — хлопці).

Ваше хобі?

Ваша мета у жилі?

Ваш тип хлопців?

Ваш тип дівчат?

У скільки років думаєте вийти заміж?

Що ви розумієте під словом «кохання»?

Ведучий 2: Добре, дякуємо вам за гру. А зараз оголошую музичну паузу.

Ведучий 1: Ви на спортивному майданчику граєте в м'яча з прекрасною незнайомкою чи незнайомцем. І ви хочете сподобатись їй чи йому, хочете справити хороше враження і тому починаєте задавати різні питання, прагнучи зав'язати розмову. Зараз у вас є така можливість. Отже, хто із вас хоче спробувати? Для цього потрібна Згода однієї пари.

 (Пара виходить ближче до глядачів).

Вони самі придумують питання. Наприклад:

О, як ви влучно кидаєте! (хл.)

Знаєте, у вас прекрасні кидки. (дів.)

А сьогодні гарна погода, правда? (хл.)

Я бачу вас уперше. Ви до когось приїхали у гості? (дів.)

Чарівна незнайомко, як вас звати? (хл.)

Ви сьогодні дуже чарівні у спортивному костюмі (хл.)

Спортивний костюм вам дуже личить (дів.)

Ведучий 2: Так, спасибі нашим гравцям за оригінальні і вишукані запитання. А зараз знову музична пауза.

Ведучий 1: Увага! А зараз третій конкурс. Він називається «ситуація».

(Ведучий зачитує ситуації по черзі кожній дівчині, на які вони відповідають):

1. Батьки не дозволяють вам зустрічатись з хлопцем, в якого ви закохані. Ваші дії:

а) Ви будете зустрічатись всупереч волі батьків.

б) Ви постараєтесь забути його, щоб догодити батькам

в) Ви постараєтесь переконати батьків, що цей хлопець саме для вас.

2. Ви закохались у хлопця, який зустрічається з вашою подругою. Ваші дії:

а) Ви пожертвуєте дружбою заради кохання?

б) Ви забудете хлопця, бо цінуєте дружбу?

в) Ви спокійно вирішите все це зі своєю подругою?

3. Ви запросили свого хлопця на день народження. Всі ваші гості вже за столом, а його немає. Ваш дії:

а) Ви будете ображатись на нього.

б) Ви почекаєте пояснень.

в) Ви сприймете все це спокійно.

Ситуації хлопцям:

1. Вас запросили на вечірку, на якій не буде вашої дівчини. Ваші дії:

а) Ви проведете цей вечір з іншою дівчиною.

б) Ви будете самі.

в) Ваша інша реакція.

2. На дискотеці ви бачите, що до вашої дівчини залицяється інший хлопець. Ваші дії:

а) Ви спокійно з ним поговорите.

б) Ви розпочнете бійку.

в) Ви сприймете це спокійно, ніби нічого це сталося.

3. Довгий чає зустрічаючись з дівчиною, ви дізнаєтеся, що вона крім вас зустрічається одночасно і з своїм колишнім другом. Ваші дії:

а) Ви залишите її в спокої, вирішивши знайти собі іншу подругу.

б) Ви можете вдарити и від люті, дізнавшись про це.

в) Ви спокійно поговорите з нею і остаточно вирішите ваші взаємовідносини.

г) Ішла реакція.

Ведучий 1: Ну що ж, дякуємо вам за відверті відповіді, а зараз знову музична пауза.

Ведучий 2: Увага, друзі! Оголошую номер художньої самодіяльності. Зараз ми побачимо сценку, яка називається «Реформа подружжя».

(Дружина одягнена в спортивний одязі в боксерських рукавицях):

Вона: — Раз, два, раз, два. Петрусю, ходи-но сюди.

Він: - Зараз.

Вона: — Я йду на засідання «Спортивного комітету». А ти нагодуй Нюню і дивись мені, щоб сьогоднішня вечеря не підгоріла, бо вчорашня була пригорена.

Він: — Я ж у цьому не винен.

Вона: — А до того ж, як прийде найматися новий слуга, то скажи йому, що в його обов'язки входитимуть такі завдання, як: робити масажі, церувати панчохи, накручувати волосся.

Він: — А, може, я...

Вона:—Ніяких «я».

Він: — А, може, я робитиму тобі масажі. Ти це так колись любила.

Вона: — Ти це робиш останнім часом не так, як треба. Та ще й дуже скоро втомлюєшся. А два-три масажі — мені то досить замало.

Він:—Ну добре.

(Чути плач дитини).

Вона: — А до того ж, ти знаєш, що я не переношу плачу дитини. Папа, Петрусю.

(Цілує його в лице і виходить).

Він: (залишившись сам, знаходить цигарку і оглядає її): — Ах, вічно ці засідання. Не приділяє мені і “5” хвилин. А я так би хотів з'явитись між людьми в новому убраннячку. От хоч запалю собі цигарку. О, як я довго не курив.

(Хоче закурити та в цей час заходить сусідка. Він, переляканий, ховає позад себе цигарку).

Сусідка: — Ах, Орисі немає вдома! А я хотіла її запитати, що вчора ухвалили на засіданні “Комітету зберігання мужицької сили”.

Він: — Ні, її немає. Вона щойно вийшла.

Сусідка: — Шкода! Та як вона змогла залишити такого чарівного, ще майже невинного чоловіка самого вдома. О, вона вас занедбала.

Він: — Та ні... Та що ви!

Сусідка: — А знайте, скажу вам чесно: я знала, що Орисі саме немає вдома, бо бачила, як вона кудись пішла. А прийшла я сюди, щоб сказати вам, що ви вже віддавна мені подобаєтесь. Я вже давно за вами слідкую. Хіба ви цього не запримітили? Знаєте, що... ви найсолодший мужчина, якого я коли-небудь знала. І ще хочу вам сказати, що я віддавна вас люблю! Ходіть зі мною.

Він: — А дитина?..

Сусідка: — Дитину, дорогий, залиш Орисі. Це ж і її дитина.

Він:— Але ж...

Сусідка: — О, бачиш, ти сам не впевнений, що це твоя дитина. Залиш її Орисі. Разом зазнаватимемо райських розкошей. Коханий, будь моїм!

(Цілує його, а в цей час заходить дружина).

Вона: — Ах, ви, негідні! Ось чому вечеря вчора була підгорена.

Він: —Та я...Та я...

Вона: — Мовчи, негіднику! Ось що ти з цією змією за моїми плечима робиш. А ти! Ти ж була моєю найкращою подругою! Ах ти негіднице! Ти Клеопатра, Змія, Гадюка! Ти мені за все заплатиш!

(Обидві б'ються).

Сусідка:— О, ти мені за цю зневагу теж заплатиш.

Вона: — Ах ти шльондро!

Сусідка: — Не гірша за тебе!

(Вони дальше шарпаються).

Він: — Ну, годі вже! Я іду на засідання “Комітету зберігання жіночої хили”. І щоб мені до вечора був масажист та щоб вечеря не підгоріла. І нагодуй Нюню. Ти ж знаєш, що я не переношу крику дитини.

(Кінець).

Ведучий 1: Ну що ж, дякуємо нашим артистам за прекрасну сценку. А зараз музична пауза.

Ведучий 2: А зараз найвирішальніший момент — вибір пар. Кожен гравець на папірці напише того, кого він вибрав, і зараз ми всі про це дізнаємось. Отже, зачитуймо пари, які співпали.

Ведучий 2: Пари, які в не співпали, зараз підуть в сусідню кімнату, де для них спеціально приготовані вишукані страви (можуть бути різні страви, приготовлені вдома старшокласниками). У цей час в залі вибирають ідеальну пару. Помічники з трьома підносами проходять по залу. Кожен з підносів відповідає окремій парі. На них глядачі і кидають свої сердечка за якусь пару. Хто набере найбільшу кількість сердечок, та пара і є ідеальною.

(Помічники ідуть збирати сердечка, а в цей час звучна музична пауза).

Ведучий 1: Увага! Ідеальною парою серед наших гравців є:........ Ми всі вітаємо Вас з перемогою і вручаємо вам ось ці, приготовлені спеціально для вас, призи. Та щиро дякуємо вам за цю чудову гру.

Ведучий 2: На цьому наша конкурсна розважальна програма закінчується. А ми щиро, вітаємо у цей великий день Валентина усіх наших іменинників — Валентин та Валентинів нашої школи і бажаємо вам всього найкращого у вашому житті.

Хай пахучим цвітом стеляться дороги

Відходять у далеч горе і біда.

Хай же буде щастя і міцне здоров'я;

Радість і повага на многая літа.

І в дарунок прийміть від нас на завершення вечора ось цю пісню.

(Звучить пісня про кохання).

Ведучий 1: А наш вечір продовжується. Запрошуємо вас усіх на нашу дискотеку.

 

Авторство, на даль, не встановлено

Джерело :http://vchitel.com.ua/

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").