Завантажити

Літературна премія імені Олени Пчілки

Косач Ольга Петрівна

   У 1991 році видавництво «Веселка» заснувало літературну премію імені Олени Пчілки (Ольги Петрівни Драгоманової (Косач) на відзначення кращих українських книжок для дітей видавництва «Веселка», які сприяють національному відродженню, вихованню в дітей палкої любові до України, плеканню в них священного обов’язку вірно й самовіддано служити незалежній Українській державі.

     Лауреата (чи кількох, якщо це колективна праця) визначають із сучасних авторів як за оригінальний твір, так і за антологічне чи енциклопедично-пізнавальне видання, своєрідне за ідеєю, принципом добору й подання матеріалу, написане на високому науково-художньому рівні.

   У конкурсі беруть участь лише ті видання, що вийшли протягом попереднього календарного року й не відзначені іншими літературними преміями.

Премією нагороджуються автори, художники, меценати за книжки, видані у видавництві «Веселка».

Вік не обмежений.

Лауреатам вручається диплом, медаль і грошова винагорода, розмір якої встановлюється щорічно (останній раз премія становила 1000 грн).

Видання на здобуття літературної премії імені Олени Пчілки висувають творчі спілки й товариства, педагогічні колективи, громадські організації, бібліотеки, редакції газет і журналів, творчі об’єднання видавництва «Веселка».

Контакти:

Видавництво «Веселка»

Адреса: вул. Мельникова, 63, Київ, 04050.

Е-mail: veskiev@iptelecom.net.ua

Головний редактор:

Бойко Ірина Трохимівна

Тел. 483-92-35

Лауреати:

1992

Таланчук Олена Михайлівна, завідувач відділу фольклору та етнографії Інституту українознавства, кандидат філологічних наук — за підготовку найповнішого видання вибраних творів Олени Пчілки для дітей «Годі, діточки, вам спать!».

Сенатович Оксана Павлівна, поетеса — за книжку вибраних поезій для дітей «Вчиться вересень читати».

1993

Федорук Олександр Касьянович, заступник директора Інституту фольклору та етнографії імені М. Рильського — за художньо-документальну повість «Кирило Устиянович».

Шевчук Валерій Олександрович, письменник, перекладач, літературознавець.

Шурко Леонід Терентійович, завідувач навчально-методичної лабораторії фольклору та етнографії Київського університету ім. Т. Шевченка.

Нікула Анатолій Миколайович, спеціальний кореспондент «Голосу України» в Оттаві (Канада) — за упорядкування, підготовку текстів, коментарі, примітки, загальну редакцію книги «Біблія для дітей».

1994

Листопад Антоніна Іванівна, письменниця — за книгу поезій для дітей «Біла молитва братика».

Шевченко Олесь Євгенович, літератор, керівник творчого об’єднання видавництва «Веселка».

Біняшевський Ераст Володимировичмистецтвознавець, кандидат медичних наук, учений секретар наукового центру фізики живого та мікрохвильової резонансної терапії «Відгук» — за упорядкування, примітки та художнє оформлення книги «Україно, нене моя (Сповідь: поезії, писанки…)».

1995

Литвин Микола Степанович, кобзар, письменник, журналіст — за повість-есе «Струни золотії».

Конопелець Віталій Іванович, поет, літературознавець, критик — за упорядкування книги «Заспіваймо собі».

1996

Гаєцька Ольга Ярославівна, українська письменниця, громадська діячка з США — за книгу оповідань, казок і віршів «Допоможіть ангелику».

Ілляш Микола Максимович, письменник, головний редактор видавництва «Український письменник».

Сверстюк Євген Олександрович, доктор філософії, письменник, головний редактор газети «Наша віра» — за книгу «Отче наш».

1997

Кир’ян Надія Володимирівна, поетеса, провідний редактор видавництва «Веселка» — за упорядкування книги для дошкільнят «Українська абетка».

Слабошпицький Михайло Федотович, критик, прозаїк, виконавчий директор Ліги українських меценатів — за книгу оповідань «Норвезький кіт у намисті».

1998

Куфко Ніна Броніславівна, поетеса, вчителька — за книгу п’єс-казок «Заяча крамничка».

1999

Давидов Анатолій, письменник — за книгу повістей «Цілющий камінь».

Бойко Ірина; Лисенко Олена; Яремійчук Ольга, редактори видавництва «Веселка» — за багаторічну редакційно-організаційну, наукову й літературну роботу, підготовку книг серії «Шкільна бібліотека».

2000

Іваннікова Людмила, науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М. Рильського НАН України, кандидат філологічних наук Онацько Михайло, художник, майстер народної творчості України — за книгу «Ой на Івана, та й на Купала».

2001

Гоян Ярема, директор видавництва «Веселка», заслужений діяч мистецтв України, письменник — за книгу есеїв «Воскреснемо!».

Білоус Дмитро, поет, перекладач, фольклорист, літературознавець — за книгу віршів «За Україну молюся».

2002

Паращенко Людмила, педагог, директор Київського ліцею бізнесу, голова Асоціації керівників шкіл Києва — за книгу «Жити і вчитися в Україні».

Шейко-Медведєва Неля, письменниця, театрознавець, кандидат філологічних наук — за книгу п’єс-казок «Зачаклована карета».

2003

Чайковський Богдан, літератор, заслужений працівник культури України та Польщі, видавець — за переклад книги білоруського письменника В.Бикова «Хресна дорога».

Міщенко Олексій, народний художник України, учений секретар Національної Академії мистецтв — за проілюстровану книгу «На тихі води, на ясні зорі».

Ковальчук Вікторія, художник — за ілюстрування видання „Благослови, мати!” та книги І. Світличного «Побрехеньки для Яремки».

2004

Гоян Михайло та Гоян Марія з Австралії, меценати, засновники благодійного фонду «Українську книжку — українським дітям» — за багатолітнє подвижництво та благодійництво для дітей України, значний внесок в українське книговидання і вірність «Веселці».

Пшінка Микола, народний художник України, головний художник видавництва «Веселка» — за багаторічну подвижницьку працю в українській книжковій графіці, вагомий внесок у розвиток видавничої справи в Україні, вірність дітям і «Веселці».

2005

Василюк Володимир, перекладач, головний редактор Всеукраїнського літературно-мистецького журналу «Веселочка» — за професійність у сфері журналістики, значний внесок у розвиток творчих здібностей і талантів дітей України.

Яцканин Іван (Словаччина),український письменник, головний редактор літературно-мистецького та публіцистичного журналу «Дукля» і дитячого журналу «Веселка» — за активну культурно-просвітницьку діяльність, підтримку української культури в Словаччині, розвиток творчих контактів з Україною.

Марусик Василь, кореспондент Українського радіо — за подвижницьку працю в царині української культури та пропаганду дитячої книжки.

2006

Андрухів Дмитро, письменник, завідувач редакції світової літератури видавництва «Веселка».

Рогач Галина, провідний редактор редакції української літератури видавництва «Веселка».

Ціпко Валентин, письменник, завідувач редакції науково-пізнавальної літератури видавництва «Веселка» — за вагомий внесок у книговидання для дітей.

2007

Підпала Ніла, культуролог, літературознавець – за упорядкування книг В. Підпалого «Кожна бджілка — немов лічилка», «Сковородинські думи», «Любов’ю землю обігріти».

Хайнацька Наталя, голова Всеукраїнського центру дитячої книжки видавництва «Веселка» — за популяризацію видань «Веселки», виховання у дітей любові до рідної мови, історії та культури.

Богаєвський Валентин, працівник видавництва «Веселка» — за багаторічну працю на ниві дитячого книговидання.

2008

Кононенко Петро, учений, громадський діяч — за книгу «Голоси в пустелі».

Мокренко Анатолій, співак, народний артист України — за автобіографічні твори «У серці — рідна Україна» та «Знайти себе».

Перейти до списку премій

Найважливіше
з теорії детективу!

Знайомтеся з цікавими статтями і доповнюйте рубрику своїми теоріями та практичними історіями. Чекаємо на ваші листи за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com

Читати журнал "Дніпро" Статті

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги передплатників!

Друкована та електронна версії журналу «Дніпро» виходять щомісячно!

Передплатити журнали можна:

на сайті:
www.dnipro-ukr.com.ua;

за телефоном:
(044) 454-12-80;

у відділеннях «Укрпошти».

ЦИТАТА ДНЯ

«Текст – це лише пікнік, на який автор приносить слова, а читачі – сенс»

(Цвєтан Тодоров)

УВАГА!!!

Пропонуємо всім охочим узяти участь у написанні літературно-критичних статей про нобелівських лауреатів.

Чекаємо на ваші роботи про Томаса Еліота до 31 липня 2016 року.

Найкращу статтю буде опубліковано на сторінках журналу.

Роботи надсилайте за адресою: lit-jur-dnipro-zav.proza@kas-ua.com (із позначкою "Нобелівка").